کد خبر : 10037
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۱ - ۰۱:۴۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 297 بازدید

رودخانه کشکان لرستان در شرايط بحراني

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: رودخانه کشکان در شرايط بحراني قرار دارد.  به نقل از ایسنا بازگیر در کارگروه تخصصی مخاطرات زیست محیطی در اداره کل حفاظت محیط زیست استان بر لزوم توجه جدی به محیط زیست و خطرات و بحران‌های مرتبط، اشاره و بیان کرد: امروزه […]

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: رودخانه کشکان در شرايط بحراني قرار دارد.

 
به نقل از ایسنا بازگیر در کارگروه تخصصی مخاطرات زیست محیطی در اداره کل حفاظت محیط زیست استان بر لزوم توجه جدی به محیط زیست و خطرات و بحران‌های مرتبط، اشاره و بیان کرد: امروزه در استان ممکن است یک موادی در کارخانه‌ای یا در محصولی وجود داشته باشد که وقتی وارد آبهای جاری شده، باعث بروز مشکلاتی بر روی سلامت انسان شود و هیچگاه نيز متوجه موضوع و علت آن نباشیم.
 
وی ادامه داد: این کارگروه قصد دارد مسائل و خطراتی را که در موضوع محیط زیست وجود دارد، شناسایی و برای مقابله و پیشگیری از آن برنامه ریزی کند. به عنوان مثال اگر به یکباره در موجی از گرد و غبار قرار گرفتیم، ببينيم ماسک به اندازه کافی وجود دارد؟ آیا آموزش‌های لازم به مردم داده شده و در نهايت موقع وقوع این پدیده چگونه عمل کنند؟
 
این مقام مسوول گفت: اگر امروز وضعیت “خرگوشناب” این است و یا رودخانه کشکان در بحران قرار دارد به دلیل پیش بینی نشدن موضوع و پیشگیری به موقع آن است.
 
وی با عنوان کردن مخاطرات زیست محیطی همچون خشکسالی، گرد و غبار، پسماندها، آلودگی منابع آبی و تخریب رودخانه‌ها، افزود: به زبان ساده هدف اینست که مخاطرات زیست محیطی استان را شناسایی و برای پیشگیری از آنها برنامه ریزی کنیم و آمادگی لازم را برای مقابله با آنها در هنگام بروزشان بدست آوريم.
 
سیفی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان نیز به وجود 30 سد مخزنی در استان، اشاره و عنوان کرد: این سدها در مقابل حوادث مقاوم بوده كه قدم مثبتی در راه کمک به محیط زیست براي حفظ منابع آبی استان است.
 
سپهوند، مدیر کل هواشناسی استان نیز گفت: بهتر این است که کارشناسان، نظریه‌های خود را براساس شناسایی مخاطرات و پیشگیری از آنها، جمع بندی کرده و این گزارش نهایی در جلسه مدیران مطرح شود.
 
 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

صادق ياري پور در گفته :

چراغي كه به خانه رواست به مسجد حرام است.
خدمت مدير عامل محترم شركت آب منطقه اي لرستان عرض شود موقعه اي كه آب لرستان(اليگودرز-قمرود)را بردند براي استانهاي اصفهان و قم ميبايست به اين فكر باشد كه لرستان با كمبود جدي آب مواجه هست حالا هرچند كاري از دست استاندار هم برنمي آمد ولي كاش يه اعتراض ميكرديد تا مردم هم ميفهميدند به خيابانها مي ريختند به اين بهانه كه ما خودمان كمبود آب داريم آب اين استان محروم را ندزديد بهتر از اين بود كه الان داريد صحبت از كمبود آب ميكنيد.
مردم اين استان هربلاي سرشان مي آيد تقصير اين مديران نالايق و بي كفايت است كه در قدرت هستند.فردا روز بايد در پيشگاه اين مردم ستمديده جوابگو باشند.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :