کد خبر : 100618
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 467 بازدید

حشمت اله آزادبخت: با مدعی شهرداری کوهدشت زدوبند نداشته ام

حشمت اله آزادبخت/ میرملاس: پیش از این یادداشتی نوشتم با عنوان « چرا شهردار غیربومی؟ » مبنی بر مخالفت با انتصاب شهردار غیربومی. چراکه معتقد بودم و هستم که شهردار بومی با شناختی که از گوشه و کنار شهر دارد می تواند بهتر عمل کند. اما متاسفانه گویا از ذهن یادداشت این جانب از قلم […]

حشمت اله آزادبخت/ میرملاس: پیش از این یادداشتی نوشتم با عنوان « چرا شهردار غیربومی؟ » مبنی بر مخالفت با انتصاب شهردار غیربومی. چراکه معتقد بودم و هستم که شهردار بومی با شناختی که از گوشه و کنار شهر دارد می تواند بهتر عمل کند.
اما متاسفانه گویا از ذهن یادداشت این جانب از قلم افتاده بود که منظور شهردار بومی کاردان و کارشناس است. یعنی کسی که سال ها خاک تجربه ی جغرافیای شهر خورده یا دست کم تحصیل کرده ی جغرافیای شهری کاربلد باشد.
و متاسفانه بر دهان های شایعه ی دوستان دور یا نزدیک چرخیده که بنده از فلان مدعی کرسی شهرداری کوهدشت و اهل کوهدشت «پول» گرفته ام تا آن یاداشت بی زبان را قربانی آمدنش کنم. یعنی یادداشتی علیه شهردار غیربومی بنویسم تا ایشان شهردار کوهدشت شود. کسی که نه کاردان است و نه هنوز دوواحد فضای سبز را در هیچ دانشگاه نامعتبری پاس نکرده است و با جرات می گویم که از عهده ی رفوی یک خیابان فرعی برنمی آید.
و باز باخبر شدم که بعضی ها یاداشت ناقص بنده را در گروه های مجازی به سود خود منتشر کرده اند تا از آب زلال قلم ساده ی و بی شیله و پیله ی من ماهی ریاست بگیرند.
اما دوستان عزیزی که ریسمان شایعه برگردن لاغر قلم بنده انداخته و محفل به محفل هرجا که خاطرخواه شماست، می کشید! بنده از بلندگوی همین چند سطر اعلام می کنم که نه از کسی پول گرفته و نه اهل پول گرفتنم و به قول خودم:
بخیر اژ خدمت آدم نمکم
فِکِر جز روشنی عالم نمکم
وه گوپِ نون حوشکیکا مسازم
ولی سر اِ نووا کس خم نمکم
و اگر پول بگیر بودم که این حال و روز زندگی ام نبود که البته خدا را هزاران بار سپاس! و اگر به خاطر پول قلم می زدم، با شمشیر تیز قلمی که من داشتم و ستون های پی درپی سال های «سیمره»، امروز باید کاخ رنگارنگ دارایی ام سر به آسمان بعضی ها می سایید که هنوز از نوشتن اسم خویش عاجزند و اگر باندِ باند بازی ها و چاپ لوسی ها نبود امروز پای زندگی شان به شدت می لنگید.
اما باز هم می گویم معتقدم که شهردار بهتراست بومی باشد اما یک بومی کاردان کارشناس که اقبال عمومی پشتوانه ی آمدنش باشد. و اگر شهردار غیربومی در قرار انتخاب باشد، باید دلی به بزرگی دلیجانی در سینه ی مسئولیتش پنهان باشد و سرسپرده ی وجدان کاری اش باشد که فکر نکنم با روندی که شورای شهر از دوره ی اول تا امروز از خود برجای گذاشته و انتصاب های جناحی اش، این امر میسر شود. شورایی که ظهور کرد تا تنها، بندی باشد تا دست های شهردار را از پشت ببندد و سد بزرگ برنامه هایش باشد.
حالا هم ناچاریم دل به سوگند شورای جدید بسته و دست های دعا به آسمان برداشته که خدایا چنان کن سرانجام کار / پشیمان نگردیم از این شهردار

درج شده توسط : دبیر سرویس خبر میرملاس

دیدگاه ها

فردین گراوند در گفته :

جناب حشمت ازادبخت از نوابغ و از اساتید اهل فرهنگ و هنر است جایگاه ایشان در بین اهل قلم ممتاز است

[پاسخ]

احمدی در گفته :

امان از بیکاری و خود بزرگ…..

[پاسخ]

کوشکی در گفته :

بیچاره شهردار جدید، هنوز نیامده ، چه ها که نمی گوییم
ان هم از اهل فضل، و فقط فضل..

[پاسخ]

رسول در گفته :

چه خوش لحن و بجا گفتی جناب آزادبخت
که شهر با شهردار غیر بومی میشود بدبخت
در این شهر نداریم مسئولی دلسوز و کارآمد
که تاریخچه کوهدشت رود به فنا و برفت

[پاسخ]

شهروند در گفته :

جناب آزادبخت مثل همیشه به جا وعالی وخوب نوشتی وحقا که امثال تو باید شهردار این شهر شود اما هزاران افسوس وافسوس که در کوچه پس کوچه های ای شهر سیاست زده چه انتظاری بیش از این از شورای شر داریم چه فرق می کنه بومی یا غیر بومی !!!!!!!!!

[پاسخ]

مسعود در گفته :

پایار بویین حشمت لکزبان…سرباز فرهنگی لک

[پاسخ]

کدام قلم تیز بازار گرمی نکن آخه شما چکارهای نظر میدی

[پاسخ]

خو شد در گفته :

چقدر که خودشو قبول داره و تحویل می گیره

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

از اعضای محترم شورای اسلامی شهرستان کوهدشت که بار مسولیت امانتدار رای مردم را به دوش گرفته اند ، انتظار می رود همه ی توان خود را درجهت انتخابی شایسته بکارگیرند . انتخاب شهردار که یکی از مصداق های مهم امانتدار رای مردم است باید با انگیزه الهی و بدور از انیگزه های جناحی، حزبی، گروهی، شخصی، قومیتی و طایفگی که بسیار مضر ،ناروا و زهر مهلکی است که شورا را در عرصه ی عمل از کار اصلی خود باز میدارد، دنبال کنند.

[پاسخ]

القاصی در گفته :

گاهی میشود روبروی ایینه بنشینیم و برای خودمان هم شده نوشابه ای وا کنیم…

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت در گفته :

جناب دوستی مستعار گرامی. متاسفانه این قلم از ناحیه ی شما کارگر نبود و نتوانست اثرکند…از این بابت متاسفم از سال ها تلف وقت و زندگی کشی!
و جناب القاصی عزیز! کاش شما هم برای شهر و دغدغه های دیارت نوشابه ی تاسفی وا می کردی.

[پاسخ]

فلاح در گفته :

این خط این نشان اگر شهردار لندن و پاریس وسانتیاگو را بیاری کوهدشت یکسال دوام ندارد خدایا کاری کن این حرف من دروغ از آب دربیاید شورا در کوهدشت بخاطر پول ثبت نام می کنند .خیلی از نامزدها هنگام تبلیغات داد از بی پولی و بی کاری می زدند. انتظار دارید موفق شوند .هرگز ولی دعا می کنیم خدایا به داد شهر و شهردار و پادشاهان شورا نشین برسد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :