کد خبر : 100750
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 407 بازدید

استاندار لرستان: نظام آموزشی استان دارای مشکلات ساختاری است / گزارش تصویری جلسه شورای آموزش و پرورش

    به گزارش میرملاس دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای آموزش وپرورش استان با اشاره به اینکه تربیت نیروی انسانی در توسعه نقش مهمی دارد، اظهار داشت: در حال حاضر مشکل کشور و استان نداشتن نیروی تحصیل کرده نیست بلکه نیروی فنی و مهارتی است. وی در ادامه افزود: متاسفانه ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و […]

 

 

به گزارش میرملاس دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای آموزش وپرورش استان با اشاره به اینکه تربیت نیروی انسانی در توسعه نقش مهمی دارد، اظهار داشت: در حال حاضر مشکل کشور و استان نداشتن نیروی تحصیل کرده نیست بلکه نیروی فنی و مهارتی است.

وی در ادامه افزود: متاسفانه ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان متناسب با پتانسیل‌های آموزشی و دانشگاهی تنظیم نشده است.

دکتر خادمی ضعف آموزشی در استان را به عنوان نمادی از مشکلات در آموزش و پرورش دانست و بیان داشت: نظام آموزشی استان لرستان در مقایسه با دیگر استان‌های هم سطح علاوه بر مشکلات ملی موجود، دارای مشکلات ساختاری استانی است و بخش دیگر به عوامل داخلی آموزش و پرورش مربوط می‌شود.

وی اقتصاد ضعیف، ضعف درآمد مردم و توسعه نیافتگی را ازجمله مشکلات ساختاری استانی در بحث آموزش و پرورش عنوان کرد و یادآور شد: کمبود ظرفیت‌های دانشگاهی استان نسبت به دیگر استان‌ها، درصد بالای شرکت کننده‌های خانم‌ نسبت به میانگین کشور در کنکور، گرایش به رشته‌های تجربی و… از دیگر مشکلات ساختاری استان محسوب می‌شود.

استاندار لرستان گرایش به رشته‌های تجربی، خدماتی و بانکی را به دلیل فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی ضعیف در استان برشمرد و خاطرنشان کرد: در بحث آموزش و پرورش مناطقی که درصد بالای ترکیب جمعیت عشایری و روستایی نسبت به جمعیت شهری دارند ضعیف‌تر و محدودتر عمل می‌کنند.

وی بخش دیگر مشکلات آموزش و پرورش را داخلی برشمرد و افزود: عوامل داخلی آموزش و پرورش استان مانند سطح کیفی آموزش، میزان آگاهی معلم، سیستم آموزشی و نظام اجرایی، باعث شده که نسبت به دیگر استان‌های هم سطح ضعیف‌تر عمل کند.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات باید برنامه ریزی شود، گفت: می‌توان طی یک برنامه بلند مدت در راستای ارتقاء نمرات و رتبه کنکور دانش‌آموزان تلاش کرد و این امر در جهت همکاری و نگاه سیستمی تمامی دستگاه‌های اجرایی مربوطه امکان پذیر است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درج شده توسط : دبیر سرویس خبر میرملاس

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :