کد خبر : 100764
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 459 بازدید

آقای معاون! توهین نکنید، مردم گرفتارند نه سودجو … / به قلم «امیرناصر غلامرضایی»

  امیرناصر غلامرضایی*/ میرملاس: معاونت اجتماعی قوه قضائیه گفتند سپرده گذاران مؤسسات مالی که سود پول گرفتند باید ضرر سود جویی خود را بپردازند !! بنا به این گفته محیرالعقول آقای معاون بانکهایی که به مردم وام میدهند و ربا نوش جان میکنند و سودهای نجومی میگیرند سود جوهستند یا نه ؟ آیا باید ضرر […]

 

امیرناصر غلامرضایی*/ میرملاس:
معاونت اجتماعی قوه قضائیه گفتند سپرده گذاران مؤسسات مالی که سود پول گرفتند باید ضرر سود جویی خود را بپردازند !! بنا به این گفته محیرالعقول آقای معاون بانکهایی که به مردم وام میدهند و ربا نوش جان میکنند و سودهای نجومی میگیرند سود جوهستند یا نه ؟ آیا باید ضرر سودجویی شان را بپردازند یا نه ؟ آیا ضرر سود جویی فقط مختص عیال الله است؟ این صحبتهای غیرکارشناسانه باعث میشود که دنیا بابت سرمایه گذاری در ایران واهمه داشته باشند و هیچ سرمایه گذارعاقلی پول بی زبانش را به این مملکت نخواهد آورد که با اتهام سود جویی سرمایه اش را ازدست بدهد . همین برداشتهای غلط باعث شده که ریسک سرمایه گذاری در ایران بالا برود وهمین نظرات قرون وسطایی باعث شده است سرمایه گذاران ، متقاضی سرمایه گذاری در ایران نباشند . واقعا متآسفم برای این مملکت که طبیبش از سیاست دم میزند و قاضی اش از حسابت میگوید و سیاست مدارش از عمران افاضه فیض میفرماید و مهندسش متخصص امر فقه است و پزشکش راوی حدیث است . در کجای دنیا کسی که سرمایه گذاری میکند باید ضرر متحمل شود؟ سرمایه گذاری به نیت سود است یا ضرر؟ ایشان صورت مسئله را پاک میکنند و به جای یافتن سرکلاف گم شده و توبیخ مقصرین ، سرمایه گذاران را متهم به سود جویی میکنند . به فرض که این فرضیه نا درست ، درست باشد آیا سود بردن از سرمایه اشکال شرعی و قانونی دارد ؟ در برنامه های تلویزیون و تابلوهای تبلیغاتی و روزنامه ها و جراید مختلف ، بانکها و موسسات مالی مجوز دار و بی مجوز تبلیغ سرمایه گذاری میکنند و مردم را به سمت سود بیشتر و سرمایه گذاری مطمئن دعوت میکنند اکر این کاراشکال قانونی وشرعی دارد و اگر نامش سود جوئبست مقصر را در بانک مرکزیبیابید چرا مردم را از سرمایه گذاری میترسانید؟ عقلای قوم در حال دعوت از برادران کمونیست چین و روسیه هستند ، شما باکدام منطق شیعیان علوی را ازسرمایه گذاری درمملکت خود میترسانید ؟
همین اظهار نظرهای عجولانه و غیرمدبرانه باعث شده که ایرانیان خارج از کشور از آمدن به ایران و سرمایه گذاری واهمه داشته باشند رهبری معظم انقلاب سال ۹۶ را سال تولید و اشتغال نامید و یکی ازراه های تولید و ایجاد اشتغال جذب سرمایه های سرگردان است آیا با این فتوا صادرکردنها ازجانب غیر مفتیان میتوان سرمایه جذب کرد ؟ آیا میتوان تولید را حیات بخشید ؟ آیامیتوان اشتغال ایجاد کرد وفساد روزاقزون را ریشه کن کرد؟جناب معاون محترم اگر نظر ندهید کسی نمیگوید شما بی زبان هستید !! گاهی اوقات دانایی درسکوت است . لطفا با چنین اظهار نظرهایی ، نه خلق الله را به جرم مرتکب نشده متهم کنیدنه اوضاع مملکت را بدقواره تراز چیزی که هست بنمایانید . اگر دنبال عقوبت سودجویان هستیدپرونده هایی که بوی نفت میدهند را واکاوی کنید ! سود جو در پرونده های بنیادشهید است که تحقیق و تفحص آنها نیمه تمام ماند ! سود جویی در صندوق ذخیره فرهنگیان است ! سود جویی در سوآپ نفتیست ! سودجویی در دانشگاه ایرانیان است ! سود جویی در سوءاستفاده از اصل ۴۴ قانون است که شرکتها و کارخانجات را حراج کردند! سودجویی در پرونده بابک زنجانیست نگذارید اعدام شود تا سر کلاف را پیداکنید! آن بازنشسته ای که ثمره سی سال تلاش خود را برای آرامش بازنشستگی درمؤسسات و بانکها سرمایه گذاری میکنند دنبال اطمینان خاطر و آرامش آخر عمر خود هستند نه سود جویی! چگونه آنها را سود جو میخوانید ؟ وقتی که دولتها پی در پی در اجابت توقعات خلق الله ناتوانند و کسی مسؤلیت استرس و اضطراب و پریشان خاطری مردم را به گردن نمیگیرد چاره چیست جزاعتماد به بانکهای بی مجوز ؟ اگر در این مملکت بازرسی و نظارت دقیق و درست وجود داشته باشد موسسات غیر دولتی بی مجوز از خواب بانک مرکزی سرمایه ملت را بالا نمیکشند که اینک شما به جای همدردی با ملت تهمت سود جو به آنها بزنید .. به جای خرده گرفتن ازملت و ایراد تهمت سود حویی قانون از کجا آورده اید را پیشنهاد بدهید و تصویب کنید که هر گدازاده نوکیسه تازه به دوران رسیده ره صد ساله را یک شبه طی نکند و مال مردم مظلوم را به نام بانکداری اسلامی بالا نکشند و در مقابل سود صفر تا ۲ در صد بانکهای غیر اسلامی ، سود ۲۰ درصد از مردم وصول کنند ! مردم سرمایه خود را نزد بانکها میگذارند چون خیالشان راحت است که دستگاه قضای مملکت بیدار است و کسی جرأت دزدیدن مال ملت را ندارند ،اگر بدانند بانک مرکزی خواب است و دیگران بی خیال ،پول خود را دربالش زیر سرشان میگذارند. مردم پولشان را نزد بانکها میگذارند تا پولشان کار کند و خودشان استراحت کنند به فکر تدبیر و چاره ای برای جلوگیری ازدزدیهای فوق نجومی باشید که آبروی دین و نظام تحت الشعاع این دزدیهاست .. مردم به امید بیداری شما راحت میخوابیدند نه اینکه مالشان را دزدان ببرند و آبرویشان را شما ببرید !

  • این مطلب در روزنامه سیمره شماره ۴۲۸ چاپ شده است.

درج شده توسط : دبیر سرویس خبر میرملاس

دیدگاه ها

دیاکو لک در گفته :

جناب غلامرضایی
کاشکی دم از واقعیت میزنی
تصویری از خود در همین سنی که الان داری در مرقومه های فرمایشیت بگذاری تا در گذشته نباشی…

[پاسخ]

حسن چگنی در گفته :

آقای غلامرضایی همیشه ایام با کلمات جسورانه و شفافش باعث ایحاد ذوق و شوق در ضمیر خوانندگان میشه ای کاش سیاسیون استان مثل ایشان جرات دفاع از مردم را داشتند

[پاسخ]

فردین گراوند+ در گفته :

جناب دیاکو لک کاش شما هم اسمت رو مینوشتی بعد دنبال عکس غلامرضایی باشی قطعا شما در گذشته های دورتر با توجه به اسمی که رو خودت گذاشتی سیر میکنی جناب غلامرضایی از مفاخر و شخصیت های سیاسی قابل احترام استان است

[پاسخ]

علی احمدی در گفته :

ضمن قبول کلیت تفکرات سیاسی جناب آقای  غلامرضایی
اما گویی ایشان هیچ از اقتصاد نمی داند! وشاید هم با این اظهارات مقاصد دیگری را دنبال می کند!والبته بایستی به ایشان گفت که استفاده از اشتباهات مردم برای جلب نظرشان راهی نیست که ایشان برود.
اگرچه کوتاهی برخی نهادها در آگاه سازی مردم و حتی حمایت برخی نهادها در حمایت از فریبکاران قابل پیگیری است،اما
این دراقتصاد بانکی همه دنیا مرسوم است که متناسب با افزایش سود بانکی ریسک سود بانکی وحتی بازگشت اصل سرمایه بالا میرود واین مردم هستند که بایستی آگاهی وفهم اقتصادی خود را بالا ببرند تا فریب سودجویان را نخورند وتازمانی که آگاهی مردم افزایش نیابد هیچ ضمانتی نیست که در دام سوداگران دیگری گرفتار نشوند.

[پاسخ]

سلام در گفته :

سلام بر شما که از قلب ودل مردم محروم ومالباخته گفتی ،،این مسوولین آنقدر گوش بری کرده‌اند که خودمجرای برای شنوایی ندارند

[پاسخ]

بی خرد در گفته :

جناب احمدی تو که با سوادی واقتصادانی ،بگو چگونه ……………………. یک شبه بانک ها را غارت کردند،بگو چگونه یک شبه برای آزادی این اراذل میلیاردی پول حواله شد،ویک شبه این موسسات که ده سال مجوز فعالیت داشتند و نیروی انتظامی سردرب آنها را نصب کرده غیر مجاز شد،حال با این نوشتار ت از کدام منفعت خودت دفاع کردی یا به آن میرسی ،جامعه باید ماهیت شما را بداند،غلامرضایی از هر جناحی هستی خدانگهدارت

[پاسخ]

محمدرضا امرایی در گفته :

ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت تک تک اساتیدی که اظهار نظر فرمودن در خصوص متن آقای غلامرضایی
عزیزان ،اگر کسی از کسی انتقاد میکنه باید حتماً راهکاری برای اون داشته باشه و متاسفانه ما فقط این رو یاد گرفتیم تا کسی مطلبی مینویسه بدون داشتن اطلاعاتی در این خصوص و بدون داشتن راهکار سریعاً ساز مخالف میزنند و طرف را به هزاران کار ناخواسته و نادانسته متهم میکنند.
نمونه این اقدام در دنیای مجازی را به شخصه بارها تجربه کردم و بعنوان مثال رفتم در نونوایی نون بگیرم اعتراض کردم که نونتون مشکل داره سریع چند نفر از مردم طرف من شدن که” آقا ادامه نده اگه نمیخوای بده من مییبرم” براستی چرا اینگونه ایم؟چرا خودمان طرف خودمان میشویم؟چرا بجای حل مشکل دنبال پاک کردن صورت مسئله ایم؟اون عزیز که فرمودن همه جای دنیا ایمطوره که سرمایه گذاری اون هم در بانک ریسک داره؟دقیقاً کجا و کدوم کشور؟اون بنده خدایی که تمام زندگیش رو فروخته گذاشته در امن ترین جای بردن سرمایه(بانک)به خیال خودش مقداری سود ببره بخواد برای دخترش جهیزیه بخره و یا برای پسرش زن بگیره.
مشا نمیبینید که بواسطه ی همین کار چند خانوداه دچار مشکل شدن(طلاق،درگیری،افسردگی و حتی خودکشی و….)
بعد به مردم اعلام کردن که در بانکهای بدون مجوز سرمایه گذاری نکنید!!!!!!!تشخیص مجوز داشتن و نداشتن بر عهده ی مردمه؟؟؟؟؟؟؟؟اینها که دزدکی و یواشکی و در خفا که فعالیت نکردن که آدم به اونها شک کنه ،اینها اسم داشتن،تابلو داشتن ،رییس و کارکند داشتن و……مثلاً شما به خیال خودتون میرید یه دکتر و یا متخصص ویزیتتون میکنه بعد متوجه میشی که شخص حتی دیپلم هم نداشته ،حالا مقصر شمایید؟باید پروانه نطبش رو استعلام کنه هر بیمار که میره برا معاینه؟

“به امید روزی که همه باهم ،دست در دست هم ،هم صدا باهم بدنبال حل مشکل هم و نه ایجاد مشکل برای همدیگر باشیم”

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :