کد خبر : 100777
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 198 بازدید

نامه جمعی از فرهنگیان ایثارگر به نماینده خرم آباد: اصلاح ساختار و رفع مشکلات آموزش و پرورش، عزم جدی می طلبد/ استخدام های گسترده و بی سابقه ی سال ۸۸ «کیفیت آموزشی» را پایین آورده است

  نماینده محترم شهرستان خرم آباد و چگنی جناب آقای ملکشاهی راد! خوب به یاد داریم که در زمان تصدی حضرتعالی بر مدیر کلی آموزش و پرورش شعار تغییر و استفاده از سیستم مدیریت علمی که پایه و اساس آن بر استاندارد کردن فعالیت ها بود با ارائه یک پاور پوینت در اکثر مناطق به […]

 

نماینده محترم شهرستان خرم آباد و چگنی جناب آقای ملکشاهی راد!

خوب به یاد داریم که در زمان تصدی حضرتعالی بر مدیر کلی آموزش و پرورش شعار تغییر و استفاده از سیستم مدیریت علمی که پایه و اساس آن بر استاندارد کردن فعالیت ها بود با ارائه یک پاور پوینت در اکثر مناطق به خوبی ارائه شد و انصافاً در این راستا تلاش شبانه روزی داشتید ولیکن آیا آنچه در عمل حادث شد اموری بود که با آن ادبیات بیان می داشتید؟ آیا آن مطالب علمی منجر به تغییر شد یا صرفاً پوششی بود برای حذف افراد توانمند شد؟!
آن حربه که برگرفته از نگاه سیاسی و حزبی بود و در سنوات بعد از حضرتعالی نیز منصوبین شما تداوم بخش همان ایده سنتی بودند و تا جایی پیش رفتند که علاوه بر انتصابات سیاسی، شائبه های متعدد در بکارگیری نیروهای خرید خدمات شرکتی، استخدام های گسترده و بی سابقه ی سال ۸۸، بکارگیری نیروهای خدماتی و …. با نادیده گرفتن ضوابط قانونی و بهره گیری از بستگان و خویشان و افراد همفکر بعنوان پشتوانه و پلی برای بهره برداری سیاسی و کسب رای در انتخابات آتی شدند.
بقول نظامی گنجوی که فرمود :
اگر نخل خرما نباشد بلند
ز تاراج هر طفل یابد گزند…
در آن دولت نامهروز و ناپاکدست که با بعضی از دستورات کوتاهش، بدون توضیح و یک شبه تدوین و اجرایی می شدند حقوق افراد زیادی پایمال شد و افراد متعددی با مدارک نامرتبط و با گرایش های دامپروری، زنبورداری و …برای تربیت دانش آموزان ابتدایی که اساس و پایه تعلیم و تربیت هستتد بکارگیری شدند که امروز سهم کیفیت تدریس اش را در کنکور از مسئولین امروز طلب می کنید! منصوب جنابعالی خوب به یاد دارد که مسئول آموزش ابتدایی وقت بخاطر آن استخدام های ناثواب و بی کیفیت که تا سال ها دودش در چشم آموزش و پرورش خواهد بود بانگ بی کیفیتی برآورد و استعفا داد.
آیا بهتر نبود به عنوان معلمی که دایه ی دلسوزی در این دستگاه پهن پیکر را دارید در زمان حضور نمایندگان محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در استان، فارغ از نگاه سیاسی و صرفا بخاطر کمک به رفع مشکلات در کنار سایر عزیزان حضور پیدا می کردید و یاری رسان مجموعه خدمتگزاران استان می شدید؟!
امروز در قرن بیست و یکم هستیم قرنی که گوگل پیام استخدام جهانی اش درخواست فقط اسم فرد است چون همه رزومه درخواست کننده را دارد و با تجزیه و تحلیل کمتر از ۱ ثانیه جواب رد یا قبول فرد را اعلام می کند، روشن و مبرهن است که رزومه آموزش و پرورش و چالش های عمده اش را می دانید سهم اش از بودجه عمومی کشور کمتر از ده درصد است، این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته این سهم بیش از دو برابر است، تنگناهای مالی بر ارکان آموزش و پرورش سایه افکنده و امان از کارگزاران خدوم را بریده است اگر بعضی از فرهنگیان ما طالب پست مدیریتی هستند، مبنایش تفاوت اندک حق پست مدیریتی است که می تواند سهم ناچیزی از معیشت اش را سامان دهد ، انتظار جامعه از فرهنگیان تمرکز بر وظیفه و انجام رسالتی است که بر دوشش نهاده شده است. حال سوال بعدی اینجاست که آیا می شود بدون اصلاح هزینه های اجرایی و نظام حقوق و دستمزد و رفع نیازهای معیشتی فرهنگیان که جزء شرح وظایف قانون گذار است ، انتظار معجزه با دستان خالی از یک مدیر توانمند که تمام وجود خود و همکارانش را وقف رضایت و خدمت نموده است داشت، اگر به خود اجازه دهید و قدم رنجه فرمائید خواهید دید که علاوه بر اطلاعات غلط که به حضور جنابتان اعلام می نمایند خبری از اضافه کار اداری دوران طلایی حضرتعالی ( ماهانه ۱۷۰ ساعت! ) نیست و قانع خواهید شد که حتی اگر افرادی با این شرایط پست گرفته باشند، ایثارگرند.
قطعا سهم و دستان توانمند شما نمایندگان محترم با تدوین قانون مناسب، به رفع موانع و چالشها منجر خواهد شد و خدای ناخواسته از سوء برداشت سهم خواهی بخاطر اعطای پست ناچیز به همفکران خود و یا دنباله روی بعضی از فرهنگیان عزیز برای کسب پست از نماینده امری بی مفهوم خواهد بود .
اصلاح ساختار و رفع مشکل جدی آموزش و پرورش که بنیان هر توسعه ای است حرف تازه ای نیست اما اعتقاد و باور به رفع موانع، کیمیایی نایاب و همت راسخ همگان بدون هیچ چشم داشتی را می طلبد.

جمعی از فرهنگیان ایثارگر خرم آباد

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

دیدگاه ها

فرهنگی در گفته :

حالا این جمعی از ایثارگران فرهنگی و فرهگیان ایثارگر کی هستن ؟؟؟!!!نمیشه اسامی رو هم در زیر نامه درج کنید ؟ حالا واقعا این ایثارگران
عزیز از عملکرد تیم فعلی خیلی راضی هستند !!!؟؟؟ آقایان عزیز به نظرتان دولت تدبیر چه کرد که مهرورز نکرد ؟ واقعا الان استخدام ها و اشتغالها بجا انجام میشود و رشته های جذب شده همه مرتبط هستند ؟؟؟لم تقولون ما لا تفعلون ؟ کاش کمی سطوری که نگاشته اید بازخوانی میکردید اگر وجدان درد نمیگرفتید به من خرده بگیرید…

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :