کد خبر : 101074
تاریخ انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 174 بازدید

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان: برنامه تعالی مدیریت مدرسه مدل کاملی است که می تواند اهداف سند تحول بنیادین را محقق کند

به گزارش میرملاس خدانظر دریکوند در  نشست هم اندیشی شورای معاونین اداره کل و روسای آموزش و پرورش مناطق و شهرستانها با مدیر کل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت افزود : هر هدفی که مدیران در ساحت های ششگانه تربیتی بخواهند دنبال کنند در برنامه تعالی مدیریت مدرسه به درستی به آن اشاره شده و […]

به گزارش میرملاس خدانظر دریکوند در  نشست هم اندیشی شورای معاونین اداره کل و روسای آموزش و پرورش مناطق و شهرستانها با مدیر کل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت افزود : هر هدفی که مدیران در ساحت های ششگانه تربیتی بخواهند دنبال کنند در برنامه تعالی مدیریت مدرسه به درستی به آن اشاره شده و مسیر حرکت و تحقق اهداف هم به صورت کاربردی و عملیاتی ترسیم شده است .

وی در ادامه با اشاره به جامع بودن برنامه تعالی مدیریت مدرسه افزود : هر چقدر برنامه کامل و بی نقص باشد ،تازمانی که به مدرسه راه پیدا نکندو مدیر و کارکنان مدرسه به آن برنامه اعتقاد ،باور و اعتماد نداشته باشند ، توفیق چندانی حاصل نشده است . دریکوند تاکید کرد : تمام فعالیت ها و برنامه ها برای این است که دانش آموزان را به حیات طیبه ه مد نظر سند تحول بنیادین است ؛  برسانند . وی در ادامه افزود : همه شاخص هایی که می توانند ما را در تربیت انسان رشد یافته در دستگاه تعلیم و تربیت ؛  منطبق با اهداف سند تحول بنیادین کمک کنند در برنامه تعالی مدیریت مدرسه تدوین شده است و اگر مطابق این برنامه در حوزه های مختلف حرکت شود می تواند بهترو سریعتر ما را به اهداف کلان تعلیم و تربیت رهنمون سازد .

دریکوند در ادامه بر مشارکت خانه و مدرسه در تحقق اهداف این برنامه تاکید کردو ادامه داد : شرط لازم این است که مدیران ، خانواده ها و رسانه ها به این اهداف باور و اعتماد داشته باشند .

وی بر این نکته تاکید کرد که راهبر آموزشی زمانی می تواند تاثیر گذار باشد که اقتدار داشته باشد و اقتدار هم زمانی ایجاد می شود که مجموعه به مدیر اعتقاد و اعتماد داشته باشندو به شایستگی و لیاقت او اذعان کنند . دریکوند تاکید کرد : اگر این اعتماد ایجاد شد ؛  مدرسه در مسیر تحقق اهداف قرار خواهد گرفت و اهداف کلان تعلیم و تربیت دست یافتنی خواهند شد. مدیر کل آموزش و پرورش لرستان مشخص شدن اهداف در حوزه های مختلف را نقطه قوت برنامه تعالی مدیریت مدرسه برشمردو افزود : در این برنامه دقیقا ً مشخص شده که در حوزه های مختلف ما به دنبال چه چیزی هستایم و مصادیق کاملا ً مشخص شده اند  و اگر مدیران به این شاخص ها توجه کنند نیازی به ارسال بخشنامه به مدارس نیست .

دریکوند مستندسازی را آسیب این برنامه عنوان کرد و ادامه داد : ضمن اینکه مستند کردن فعالیت ها و برنامه ها به مدیران کمک خواهد کرد که آگاهانه گام بردارند ولی اگر این مستند کردن به مستند سازی تبدیل شود ما را از اهداف دور خواهد کرد .

وی تصریح کرد : اگر مدیران مطابق با برنامه تعالی مدیریت مدرسه حرکت کنند ،نقاط قوت و ضعف آنها مشخص می شود و مدیران بهتر می توانند به تحلیل وضع موجود بپردازند .  دریکوند تاکید کرد : کار تعلیم و تربیت باید با تبعیت با رضایت صورت گیرد و نباید تعلیم و تربیت با احبارو کراهت همراه باشد . وی ادامه داد : تعلیم و تربیت اگر با کراهت انجام شود ، در دورن متربیان نهادینه نمی شود و نتیجه این تربیت در اعمال  و رفتار دانش آموزان مشاهده نمی شود .  مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به  ضرورت مشارکت در تعلیم و تربیت اشاره کردو افزود : بدون مشارکت خانواده ها ؛رسانه ها و نهادهای فرهنگی  تعلیم و تربیت محقق نخواهد شد.

درج شده توسط : دبیر سرویس خبر میرملاس

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

هرکدام ازبندهای برنامه تعالی که مدنظراست اگربخواهیم اجرایی کنیم وبه حیات طیبه موردنظربرسیم نیازمند بودجه می باشد باسرانه هنگفتی که به مدارس اختصاص داده شده انشاءالله درپایان سال تحصیلی جاری کلیه مدارس به حیات طیبه نادل خواهندشد

[پاسخ]

محمدی در گفته :

سلام عرض می کنم به سایت وزین میر ملاس ودکتر دریکوند مدیر کل آموزش وپرورش، از آقای دکترانتظار می رود به وضعیت کیفی وتحصیلی دانش آموزان بخصوص دانش آموزان دوره متوسطه که برای کنکورآماده می شوند رسیدگی جدی کنند وبافرستادن مدام بازرسان به دبیرستان ها زمینه تقویت پایه علمی آنها وموفقیت آنها در دانشگاهها باشیم وازوضعییت ورتبه بد این چند سال درقبولی کنکور خارج شویم، با بازرسی های مدام از دبیرستانها ونظارت قوی برمدیران این دبیرستانها شاهد کیفیت تحصیلی دانش آموزان لرستانی باشیم ورتبه قبولی کنکور دراستان بهبود پیدا کند.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :