کد خبر : 101178
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 88 بازدید

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان: لرستان بیش از ۱۰۰۰ مدرسه تخریبی دارد/ حذف مدارس کپری آرزوی ما است

به گزارش میرملاس خدانظر دریکوند در جلسه شورای عالی راهبردی بسیج فرهنگیان تعامل با دستگاه‌های اجرایی را راهبردی استراتژیک عنوان و اظهار داشت: بدون کمک مسئولان استانی کار تعلیم و تربیت ابتر خواهد ماند، از این رو تعامل با دستگاه‌های اجرایی، راهبردی استراتژیک برای آموزش‌وپرورش است. وی بیان داشت: آموزش‌وپرورش لرستان بیش از هشت میلیارد بدهی به شرکت‌های […]

به گزارش میرملاس خدانظر دریکوند در جلسه شورای عالی راهبردی بسیج فرهنگیان تعامل با دستگاه‌های اجرایی را راهبردی استراتژیک عنوان و اظهار داشت: بدون کمک مسئولان استانی کار تعلیم و تربیت ابتر خواهد ماند، از این رو تعامل با دستگاه‌های اجرایی، راهبردی استراتژیک برای آموزش‌وپرورش است.

وی بیان داشت: آموزش‌وپرورش لرستان بیش از هشت میلیارد بدهی به شرکت‌های خدماتی مانند آب و برق دارد و از طرفی تنها هزار و ۲۰۰ مدرسه مقاوم در استان وجود دارد و هزار و ۵۰ مدرسه تخریبی و ۶۸۰ مدرسه دیگر استان نیاز به مقاوم‌سازی دارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان با اشاره برچیده‌شدن مدارس کپری، خشتی و گلی در استان عنوان کرد و ادامه داد : هنوز در استان مدارس کپری، خشتی و گلی وجود دارد و برچیده‌شدن این قبیل مدارس آرمان و آرزوی دستگاه تعلیم و تربیت است.

دریکوند یادآور شد: تجهیزات هنرستان‌ها بسیار پائین و مربوط به سال‌های گذشته است و تنها ۳۰ درصد دانش‌آموزان لرستانی به سمت هنرستان‌ها هدایت شدند که این آمار در مقایسه با میانگین کشوری پایین تر است.

وی از افزایش ۴۵ درصدی درآمدهای اختصاصی آموزش‌وپرورش لرستان خبر داد و گفت: در تلاش هستیم برای این نهاد ردیف‌های اعتباری در نظر بگیریم تا در بحث تامین منابع مشکلات کمتری به وجود آید.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش با این وضعیت اعتباری موجود توان اداره کردن و حل مشکلات را ندارد و نیازمند کمک‌های مردمی و خیرین هستیم.

وی از مازاد نیرو در برخی شهرستان‌ها همانند کوهدشت، خرم‌آباد،  پلدختر و الشتر خبر داد و افزود: با این حال در برخی شهرستان‌های دیگر مانند الیگودرز با کمبود نیرو مواجه هستیم و این نشان می‌دهد که در سال‌های گذشته ردیف‌های استخدامی درست توزیع نشده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان بیان داشت: با تخصیص کدهای استخدامی متناسب با نیاز هر شهرستان و منطقه تلاش شده تا از بی عدالتی جلوگیری شود.

درج شده توسط : دبیر سرویس خبر میرملاس

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :