کد خبر : 10698
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 134 بازدید

ديدار پيريايي با آيت الله العظمي جوادي آملي

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ پيريايي استاندار لرستانی قم با آيت الله العظمي جوادي آملي، ديدار و گفت و گو كرد. به نقل از روابط عمومي استانداري قم، كرم رضا پيريايي در اين ديدار، ضمن ابراز خرسندي از ملاقات با علما و مراجع، به جايگاه قم به عنوان جهان شهر شيعي و خاستگاه انقلاب […]

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ پيريايي استاندار لرستانی قم با آيت الله العظمي جوادي آملي، ديدار و گفت و گو كرد.

به نقل از روابط عمومي استانداري قم، كرم رضا پيريايي در اين ديدار، ضمن ابراز خرسندي از ملاقات با علما و مراجع، به جايگاه قم به عنوان جهان شهر شيعي و خاستگاه انقلاب اسلامي اشاره و اظهار كرد: حضور بزرگان، علما و مراجع، انگيزه مسئولان را براي خدمت به مردم مضاعف كرده است .

وي با بيان اينكه عنايت و توجه علما و مراجع عظام تقليد، زمينه توسعه روزافزون قم را فراهم مي نمايد، به اقدامات صورت گرفته در راستاي سرعت دادن به روند پيشرفت و توسعه استان، اشاره كرد و افزود: با وفاق و همدلي و تلاش و كوشش بيشتر، مسير توسعه و عمران و اباداني قم، دنبال مي شود.

استاندار قم آمايش سرزمين را تعيين كننده مزيت ها و نقشه راهنماي استان برشمرد و خاطرنشان كرد: مديران دستگاه ها بايد با برنامه و بر محور اين سند حركت نمايند.

آيت الله العظمي جوادي آملي نيز در اين ديدار با اشاره به نعمت انقلاب اسلامي، تحقير و غارت و چپاول منابع كشور در زمان طاغوت را يادآور شد و گفت: در دوران گذشته كسي ايران را به حساب نمي آورد اما وقتي پاي اسلام، امام حسين(ع) و علما و مراجع به ميان آمدند، ايران اسلامي عظمتي دوباره پيدا كرد.

وي با بيان اين كه بايد قدردان نعمت نظام و انقلاب اسلامي باشيم، تصريح كرد: تا وقتي كه  نداي يا حسين و كربلا در اين سرزمين طنين انداز است به همه چيز مي رسيم و وقتي همه چيز را از دست خواهيم داد كه اين ها را فراموش كنيم.

استاد عالي حوزه علميه قم، دين را ريشه و اصالت ايران دانست و افزود:  انجام همه امور و برنامه ها در كشور، بايد بر مبناي دين باشد.

حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي ضمن تقدير از تلاش هاي صورت گرفته براي پيشرفت و توسعه استان قم، وجود حرم مطهر كريمه اهل بيت و حوزه بزرگ علميه را مايه فخر و بركت اين سرزمين عنوان و خاطرنشان كرد:  عمران و آباداني و اهتمام جدي در جهت رفع نيازها و كمبودهاي اين خطه به عنوان آبروي اسلام و انقلاب بايد مورد توجه ويژه مسولان قرار گيرد.

وي همچنين حضور خيل عظيمي از زوار را ظرفيت مهمي براي قم دانست و افزود:  بايد با گسترش امكانات ضروري، خدمات رساني مناسبي به اين زوار  و مهمانان انجام گيرد.

حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي در پايان با تاكيد بر لزوم توجه به ساير مشكلات و نيازهاي قم، بحث بافت هاي فرسوده را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به زلزله خيزي استان، احياي بافت هاي فرسوده در قم و ايجاد تاسيسات جديد از جمله احداث مدرس و مراكز فرهنگي در  داخل بافت هاي احيا شده و در كنار امامزادگان واجب التعظيم ضروري است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :