کد خبر : 11147
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 398 بازدید

مواظب برادری ها باشیم !

  میرملاس نیوز : داستان از اونجا شروع شد که ی آدم پولدار فوتبال دوست پیدا شد تا دستی به سر گهر بکشه و نه تنها گهر بلکه مردم لرستان از نگرانی های ” چی میشه، چی نمیشه” نجات بده! امادر این میان عده ای پیدا شدند و با برجسته کردن حاشیه ها، اصل رو […]

 

میرملاس نیوز : داستان از اونجا شروع شد که ی آدم پولدار فوتبال دوست پیدا شد تا دستی به سر گهر بکشه و نه تنها گهر بلکه مردم لرستان از نگرانی های ” چی میشه، چی نمیشه” نجات بده!
امادر این میان عده ای پیدا شدند و با برجسته کردن حاشیه ها، اصل رو رها کردند و فرع رو گرفتن و گفتن از “نمی گذاریم و اجازه نمی دهیم” را آغاز کردند و تا جایی پیش رفتن که حتی آقایون خیر و مایه دار رو مردد کردند و اونها نیز چندین و چند بار توی تصمیماتشون تغییراتی دادن.
در این وسط دعوای اصلی سر اسم تیم بود و البته اسامی پیشنهادی بسیاری ارایه شد که می شد با یک جلسه دوستانه و با گل و شیرینی قضیه رو حل کرد و یک اسم با مسما و مورد توافق طرفین رو برای تیم بحران زده انتخاب کنند.
اما متاسفانه این بار هم لرستان از روال عادی جا ماند و جنجال ها آغاز شد، جنجال هایی که بجز نشون دادن شرایط منفی در لرستان چیز دیگری رو در پی نداشت چراکه عده ای قصد ماهیگیری از این آب گلال آلود رو داشتند و خوشبختانه مارماهی هم نصیبشون نشد.
سوال اینجاست ! این همه تیم ورزشی توی دنیا دارن فعالیت می کنن اما چرا هیچکدومشون توی قضیه انتخاب اسم به اندازه تیم نوپای گهر جنجال نداشت و رسانه ای نشد؟
بالاخره کسی که پیدا شد و خواست دست گهر رو بگیره حق داره برند خودش رو معرفی کنه و از طرفی نماینده محترم هم وظیفه خودش می دید که از نام شهرش و خواسته های مردم شهرش دفاع کنه، اما چرا با این همه هیاهو و سر و صدا ؟ مگر یه اسم چقدر توی موفقیت تیم تاثیر داره؟ چرا باید در مقابل اضافه شدن کلمه ای به اسم تیم این همه جنجال به پا بشه ؟
و چرا داستان تا جایی پیش رفت که برادری و هم میهنی مردم دو شهر خرم آباد و دورود زیر سوال برده بشه؟ چرا برخی باید راضی باشند که تیم برای بازی و تمرین به استان البرز بره اما فاصله یک ساعتی تا شهر هم استانی خودش رو نره؟
مگ غیر از اینه که همه می دونن تیم گهر دورود متعلق به مردم لرستانه ، پس چرا حالا که همه مردم لرستان می تونن به تیم کمک کند برخی موضع گیری کردن؟چه اشکالی داره حالا که ورزشگاه دورود آماده نیست تیم بجای طی طریق کردن به کرج یا تهران بیاد و همین شهر خرم آباد و یا هر شهر دیگه ای از استان که شرایط مناسب داره تمرین و بازی هاش رو دنبال کنه؟
قدری عادلانه و آگاهانه فکر کنیم و به جای محکم کردن پیوند دیرینه ی برادریمون مردم خودمون رو به جون هم نندازیم، مگر نه اینکه ما همه لرستانی هستیم و با هم برادریم، پس به کجای دنیا بر می خورده که یک برادر به برادرش کمک کنه؟مگر به کجای دنیا بر می خوره که تیم گهر به جای بازی و تمرین توی پایتخت ، همین نزدیکی ها و توی استان خودمون باشه؟ چرا برخی حاضرند تیم به تهران بره اما فاصله ۱۰۰ کیلومتری تا شهر هم استانی خودش رو نره؟ آیا این اثرات منفی فرهنگی نداره؟ آیا این باعث نمیشه که خیلی ها نسبت به قوم لر و اتحاد مردمش شک کنند و نتیجه ش بشه مثل اتفاقی که ماه گذشته افتاد و رییس محترم دانشگاه وفرمایشات تلخش!
و الان گهر با همه این تفاسیر در لرستان مونده و علیرغم اسامی متعددی که براش انتخاب شده همچنان راهی پایتخت میشه اما قصد اصلی ما از این حرفا اشاره به نام و جای بازی و تمرین گهر نیست بلکه تاکیدی بر برادری و اتحاد مردم لرستانه!
و آقایان بدانند که بازی با کلمات به این راحتی نیست و باید در سخنانشون به برادری مردم لرستان احترام بگذارن و بدونن که تیم با هر اسمس و هر جایی باشه اما مردم لرستان از جمله مردم دورود و خرم آباد همچنان برادرن .
و سرانجام اینکه فعلا گهر در لرستان موندنی شده اما مواظب برادری هامون باشیم و نگذاریم به این راحتی از دست بره و بدانیم که مردم لرستان همچنان با نجابت از برادری هاشون محافظت می کنن.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بد کار بکردی تو ای شهر گهر دار
پیراهن کینه بسوزان و بردار

[پاسخ]

مهدی محرابی در گفته :

جناب آزادبخت عزیز، مردم دورود هیچگاه به برادرانشان در خرم آباد توهین نکردند و توهین نخواهند کرد. منظور مردم دورود برخی از مسئولین مرکز استان هستند که متاسفانه انقدر وعده داده اند و عمل نکردند که اعتماد متقابل بین انان و مردم از بین رفته و یا حداقل کمرنگ شده.
ای کاش شما یک گزارش توسط یکی از دوستان و یا نزدیکانتان از سطح شهر دورود تهیه فرمائید تا به دوستان عزیز در خرم آباد و سایر شهرهای استان ثابت بشود که این فقط یک سوءتفاهم است. باور کنید که مردم دورود حتی این تیم را فراتر از لرستان می دانند و آن را نماینده قوم لر می دانند.

[پاسخ]

فرشید پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱ آبان , ۱۳۹۱ ۰۸:۲۶:

برادر محترم دوست عزیز رئال مادرید نیست که میگویی فراتر از لرستان است ای کاش در حد لرستان بازی کند ومایه آبروریزی لرستان وبقول شما قوم لر نشود فراترش پیشکش شما .وقتی که تیمهای فوتبال خرم آباد مثل خیبر وفجر وتربیت و…. در سطح بالای فوتبال کشور بازی میکردن و بازیکنانی نظیر ناصر میرزایی-ابراهیم میرزاپور ومرتضی کرمانی ومهرداد خادمی وبیژن کوشکی و…. تحویل فوتبال ملی وکشور داد یقین بدان مردم خرم آباد ندیده فوتبال نیستند بلکه متعصب نام لرستان هستند واینکه خرم آباد که سرچشمه پول نیست که توانایی ساخت ورزشگاهی برای شما داشته باشد در ضمن فقط ورزشگاه نیست فرودگاه و هتل و….. اگه بودجه بود فکری بحال وضعیت نابسامان و عمرانی خودش میکرد غیر از اینه که مسئولین مرکز استان همه امکانات مرکز لرستان از جمله ورزشگاه فرودگاه وهتل و…. در اختیار تیم گهر دورود گذاشتن که این تیم در لرستان وخرم آباد وبا حضور تماشاگران خونگرم ومتعصب لرستانی از امتیاز میزبانی نهایت استفاده رو ببره وحداکثر امتیازات رو بگیره .هنوز فیلم مصاحبه های مردم ومسئولین دورود موجود هست که میگفتن این تیم فقط در دورود بازی کنه یا در کرج ونه خرم آباد و لرستان عابربانک فوتبال (هدایتی) رو هم که فراری دادن دوستان.

[پاسخ]

فرشید در گفته :

عليرضا محمد در مورد وضعيت باشگاه گهر دورود، گفت: گهر در وضعيت مسخره‌اي به سر مي‌برد، معلوم نيست صاحب اين باشگاه چه کسي است و ما با چه کسي طرف هستيم. در چند سالي که فوتبال بازي کرده‌ام چنين وضعيتي نديده‌ام. با جدايي مهدي تارتار وضعيت تيم فاجعه شد.
به گزارش فارس، محمد در مورد اعتراضش به پورمند مربي تيم بعد از تعويض در ديدار با فولاد، گفت: من خودم گفتم تعويضم کند. اتفاق‌هايي در زمين ديدم که نمي‌توانستم تحمل کنم و بهتر ديدم ديگر در تيم بازي نکنم و از مربي خواستم تعويضم کند. بازيکن بي‌تجربه زياد داريم و هر کسي در وسط زمين صحبت مي‌کند. با اين وضعيت ديگر براي باشگاه گهر بازي نمي‌کنم تا وضعيت اين تيم مشخص شود.
وي افزود: نمي‌دانم با چه کسي بايد براي گرفتن رضايت‌‌نامه‌ام صحبت کنم. مسئول و صاحب تيم مشخص نيست. مسئولان به هيچ کدام از وعده‌هايشان در مورد گهر عمل نکردند و بايد اسم اين تيم را گهر دروغ گذاشت. من به گهر آمدم تا به تيم ملي برسم اما شرايط خيلي بد است.
بازيکن سابق پرسپوليس در مورد حضور هدايتي در باشگاه گهر، گفت: او مي‌خواست به تيم کمک کند اما برخي آقايان که نمي‌دانم چه کساني هستند اجازه ندادند هدايتي براي کمک به گهر آمده بود اما به او اين اجازه را ندادند.

[پاسخ]

فرشید در گفته :

حسین هدایتی30/07/91: برخي دوستان کم لطفي مي‌کنند. شهر دورود ورزشگاه استاندارد، فرودگاه و … را ندارد و بستر لازم براي ميزباني در ليگ برتر فراهم نيست به همين خاطر قرار شد تيم در خرم آباد بازي کند تا شرايط در شهر دورود فراهم شود. اما برخي آقايان گفتند تيم بهتر است در کرج بازي کند تا اينکه در خرم آباد باشد. اما ما حاضر نبوديم بدون يار دوازدهم بازي کنيم و دوست نداشتيم هوادار تيم از لرستان به کرج بيايد و نمي‌خواستيم خون از دماغ کسي بيايد.
مالک باشگاه ملوان انزلي در مورد اينکه امير عابديني گفته او در صورت انصراف از تيم داري در تيم گهر بايد خسارت بدهد، گفت: عابديني بگود چقدر بايد خسارت بدهيم، پرداخت مي‌کنيم دندمان نرم آمديم خدمت کنيم خسارت هم مي‌دهيم.
هدايتي در مورد اينکه از اداره باشگاه گهر به طور قطعي انصراف داده، گفت: برادرم از اين کار انصراف داده است. البته صورت جلسه‌اي تنظيم کرده‌ايم که قرار شد نماينده مردم دورود آن را امضا کند تا ما مجاز باشيم قبل از تکميل ورزشگاه دورود بازي‌هاي تيم را در خرم آباد انجام دهيم. باشگاه گهر اکنون در اختيار قوه قضائيه است. اگر کسي ديگر مي‌تواند به اين باشگاه کمک کند، بسم الله.

[پاسخ]

صادق ياري پور در گفته :

در روزگاری که بهانه های بسیار برای گریستن داریم
شرم خندیدن، به مضحکه هم میهنان مان را بر خود نپسندیم.
کار سختی نیست نشنیدن، نخواندن و نگفتن لطیفه های توهین آمیز…
با اراده جمعی این عادت زشت را به ضدارزش تبدیل کنیم.

رخشان بنی اعتماد

یه روز یه ترکـــه اولین عمل جراحی قلب و کلیه رو تو ایران می کنه
بعد مجله وارلیق منتشر می کنه, جایزه بهترین پزشکم دریافت می کنه .
♥اون شخص کسی نیست جز پروفسور جواد هیئت♥

یه روز یه رشتیه..

اسمش میرزا کوچک خان بود، میرزا کوچک خان جنگلی؛

برای مهار کردن گاو وحشی قدرت مطلق شاه تلاش کرد، برای اینکه کسی تو این مملکت ادعای خدایی نکنه؛

اونقدر جنگید تا جونش رو فدای سرزمینش کرد

یه روز یه ترکـــه پایه گذار منطق فازی در دنیا میشه،
که پایه و اساس ساخت هوش مصنوعی و سیستم
های کنترل پیشرفته, همین منطق فازیه.
♥اسم اون ترکـــه دکتر لطفی زاده بوده♥

یه روز یه لره…

اسمش کریم خان زند بود، موسس سلسله زندیه؛

ساده زیست، نیک سیرت و عدالت پرور بود و تا ممکن می شد از شدت عمل احتراز می کرد

یه روز یه قزوینی …

به نام علامه دهخدا ؛

از لحاظ اخلاقی بسیار منحصر بفرد بود و دیوان پارسی بسیار خوبی برای ما بر جا نهاد

یه روز ما همه با هم بودیم…، ترک و رشتی و لر و اصفهانی

تا اینکه یه عده رمز دوستی ما رو کشف کردند و قفل دوستی ما رو شکستند… ؛

حالا دیگه ما برای هم جوک می سازیم، به همدیگه می خندیم!!! و اینجوری شادیم

این از فرهنگ ایرانی به دور است. آخه این نسل جدید نسل قابل اطمینان و متفاوتی هستند

پس با همدیگه بخندیم نه به همدیگه.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :