کد خبر : 12012
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 223 بازدید

اجرای طرح ده هزار مدرسه قرآنی در لرستان

  به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا ؛ مدير‌كل آموزش و پرورش لرستان از ارزشيابی مدارس قرآنی استان در قالب طرح ارزيابی ميزان تحقق اهداف 10 هزار مدرسه قرآنی، خبر داد. حجت‌الله كلانتری ، از آغاز اجرای طرح ملي ارزيابی كيفيت مؤلفه‌های آموزشی و پژوهشی در استان خبر داد و گفت: اين طرح […]

 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا ؛ مدير‌كل آموزش و پرورش لرستان از ارزشيابی مدارس قرآنی استان در قالب طرح ارزيابی ميزان تحقق اهداف 10 هزار مدرسه قرآنی، خبر داد.

حجت‌الله كلانتری ، از آغاز اجرای طرح ملي ارزيابی كيفيت مؤلفه‌های آموزشی و پژوهشی در استان خبر داد و گفت: اين طرح ملی توفيق طرح سبا‌ح(اجباری بودن آموزش شنا برای دانش‌آموزان سال سوم ابتدايی) و توفيق در اجرای طرح 10 هزار مدرسه قرآنی، ميزان رضايت‌مندی شغلی كاركنان و فعاليت مدارس هوشمند مورد ارزشيابی قرار می‌گيرد.

وی با اشاره به اين‌كه اين طرح زير نظر مركز سنجش آموزش و پرورش اجرا می‌شود، افزود: در اين طرح معلمان، مديران و اوليا دانش‌آموزان در مدارس از پيش تعيين شده مورد پرسش قرار می‌گيرند و در اين برنامه معلمان با وارد كردن رمز ورود، وارد سامانه ارزشيابی آنلاين(برخط) آموزش و پرورش می‌شوند و به سؤالات پاسخ می‌دهند.

كلانتری ادامه داد: در اين برنامه 40 شاخص كمی از جمله تراكم معلم نسبت به دانش‌آموز در كلاس درس، ميزان بهره‌گيری از فضای آموزشی، ميانگين تحصيلات معلمان در دوره‌های ابتدايی، راهنمايی و متوسطه، ميزان تحصيلات معلمان پرورشی و ميانگين مدت شركت معلمان در دوره‌های ضمن خدمت مورد ارزشيابی قرار می‌گيرد.

وی در خصوص اجراي طرح ارزيابی ميزان تحقق اهداف طرح 10 هزار مدرسه قرآنی، گفت: در اين طرح 10 هزار مدرسه قرآنی در كشور انتخاب شده كه مورد ارزيابی و ارزشيابی قرار مي‌گيرند و در استان لرستان نيز سهم استان در هر منطقه و شهر و ناحيه آموزش و پرورش تعيين شده است.

مديركل آموزش و پرورش لرستان ادامه داد: طرح ارزيابی مدارس قرآنی در دو بخش دانش‌آموزان و مديران اجرا می‌شود و بخشی از سؤالات مربوط به معلمان مدارس قرآنی تستی و مابقی سؤالات به‌صورت تشريحی است كه مديران و معلمان اين مدارس می‌توانند پاسخ‌هاي خود را به‌صورت تشريحی بيان كنند.

وی گفت: در ناحيه يك خرم‌آباد يازده مدرسه قرآنی، در ازنا هشت مدرسه قرآنی، دورود 13 مدرسه، اشترينان چهار مدرسه، چغلوندی دو مدرسه در اين طرح ارزيابی می‌شوند و در ساير مناطق آموزش و پرورش استان نيز مدارسی از طرف مركز سنجش آموزش و پرورش تعيين شده است.

حجت‌الله كلانتري با اهمیت برشمردن کار سنجش گفت: تمام فرایندی که در سیستم تعلیم و تربیت است خروجی‌اش در جهت ارزشیابی و ارزیابی بر عهده سنجش است.

وی افزود: با توجه به حساس بودن امر سنجش لذا سلامت، دقت، سرعت و به روز بودن در کار می‌تواند به یک خروجی قابل قبول و مطلوب کمک نماید.

كلانتری تأکید کرد: اولین مرحله در این زمینه حفظ حرمت و کرامت اشخاص بویژه معلمان است که امر سنجش چنان با دقت انجام گیرد تا شأن و کرامت و ارزش کار معلم حفظ شود.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :