کد خبر : 12052
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 156 بازدید

فرماندار کوهدشت: بانک‌ها به کشاورزان کوهدشتی مهلت دهند

  به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس ؛ غلامرضا حمزه‌پور شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد توسعه بخش کشاورزی شهرستان کوهدشت خطاب به مسئولان استانی و شهرستانی گفت: با توجه به شرایط سخت کشاورزان و خشکسالی‌های اخیر معوقات کشاورزان بیشتراز منابع موجود شده است که مسئولان استانی و شهرستانی باید با کشاورزان تعاملات لازم […]

 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس ؛ غلامرضا حمزه‌پور شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد توسعه بخش کشاورزی شهرستان کوهدشت خطاب به مسئولان استانی و شهرستانی گفت: با توجه به شرایط سخت کشاورزان و خشکسالی‌های اخیر معوقات کشاورزان بیشتراز منابع موجود شده است که مسئولان استانی و شهرستانی باید با کشاورزان تعاملات لازم را داشته باشند.

وی با توجه مشکلات بی‌شمار کشاورزان در بخش تخصیص تسهیلات به مسئولان بانک‌ها اعلام کرد: نهایت مساعدت را با کشاورزان دیم و آبی کار شهرستان کوهدشت داشته باشند.

در ادامه مدیرکل بانک ملی استان لرستان گفت: بانک‌های ملی شهرستان کوهدشت دارای 376 میلیارد ریال منابع بوده‌اند که 826 میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی اعطا شده و 355 میلیارد ریال معوقات تسهیلات پرداخت شده است که این امر موجب جریمه بانک ملی استان توسط بانک مرکزی می‌شود.

حجت نظری افزود: این آمار حاکی از آن است که بانک ملی در بخش کشاورزی در شهرستان کوهدشت اهتمام ویژه‌ای دارد ولی متاسفانه کشاورزان کوهدشتی نسبت به باز پرداخت تسهیلات خود کوتاهی می‌کنند و ما در این شهرستان دچار بازپرداخت نشدن تسهیلات هستیم.

وی اضافه کرد: برای رفاه حال کشاورزان و نیز کمک به مشکلات آنان قول می‌دهیم، در صورت بازپرداخت تسهیلات این تسهیلات بدون در نظر گرفتن میانگین حساب آنها حداکثر بعد از 24 ساعت تمدید می‌شود.

در ادامه رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کوهدشت گفت: با توجه به سوابق کشاورزی از سال 87تا  امسال بالای 80 درصد مزارع این شهرستان با خشکسالی مواجه شده و میزان تولید در مزارع دیم و آبی کاهش چشم‌گیری داشته است.

مرتضی ملکی با بیان اینکه بالای 40 درصد چاه‌های عمیق کوهدشت غیر فعال هستند، گفت: ضمن درک مسئله مصلحت کشور مدیران استان باید درباره خشکسالی استان و به خصوص شهرستان کوهدشت جلسه و تصمیم بگیرند و پیگیر مسائل کشاورزان و مرغداران منطقه باشند.

وی در ادامه افزود: جمع کل طرح‌های پیشنهادی این اداره به بانک‌ها و مراجع مربوطه 370 طرح بوده که 611 نفر استغالزایی داشته است.

در ادامه مدیرکل بانک کشاورزی استان لرستان با اشاره به اینکه بحث بانک کشاورزی با دیگر بانک‌ها متفاوت است، گفت: بانک کشاورزی بازو و پشتوانه بخش کشاورزی است و حدود 80 سال از عمراین بانک می‌گذرد که منشور آن توسعه بخش کشاورزی و ترقی وضعیت زندگی کسانی است که از طریق کشاورزی امرار معاش می‌کنند.

حجت‌الله گودینی افزود: منابع این بانک از دو طریق تامین می‌شود که یکی سپرده‌های مردم و دیگری باز پرداخت تسهیلات سال‌های گذشته است.

گودینی گفت: 78 میلیارد ریال اضافه پرداخت تسهیلات به مردم و کشاورزان داریم که سعی می‌کنیم از راه رشد سپرده‌های مردم کسری‌ها را جبران کنیم.

وی در خصوص این تسهیلات افزود: 474 میلیارد ریال تشهیلات به بخش کشاورزی پرداخت کرده‌ایم که 150 میلیارد ریال آن سپرده‌های مردم بوده است، یعنی سه برابر منابع تسهیلات پرداخت شده است.

گودینی در خصوص مساعدت با کشاورزان گفت: کسانی که قبل از سال 89 تسهیلات دریافت کرده‌اند، مشمول ماده 29 می‌شوند که می‌توانند با پرداخت سود وام اصل آن را تمدید کنند، همچنین با توجه به خشکسالی سعی کرده‌ایم، در بحث پرداخت بیمه کشاورزی در ماه‌های مهر و آبان که فصل کاشت محصولات است، خسارت کشاورزان را پرداخت کنیم.

مدیرکل بانک کشاورزی استان لرستان همچنین خطاب به کشاورزان اعلام کرد: کشاورزان باید تعصب بخشی داشته باشند و سپرده‌های خود را در بانک کشاورزی سپرده‌گذاری کنند که بتوانیم به کشاورزان تسهیلات مورد نیازشان را پرداخت کنیم.

در پایان تعدادی از کشاورزان به بیان و طرح مشکلات خود و سایر کشاورزان پرداختند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :