کد خبر : 12312
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 159 بازدید

رییس‌کل دادگستری لرستان : 200 نفر از زندانیان لرستان دارای تحصیلات دانشگاهی هستند!

  رییس‌کل دادگستری لرستان گفت: 4000 نفر مجرم در زندان‌های لرستان محبوس هستند که 200 نفر از آنان دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.  به گزارش میرملاس نیوز ؛ جعفر بدری در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید مرکز علمی کاربردی دادگستری لرستان بیان کرد: 4000 نفر مجرم در زندان های لرستان محبوس هستند که از این […]

 

رییس‌کل دادگستری لرستان گفت: 4000 نفر مجرم در زندان‌های لرستان محبوس هستند که 200 نفر از آنان دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

 به گزارش میرملاس نیوز ؛ جعفر بدری در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید مرکز علمی کاربردی دادگستری لرستان بیان کرد: 4000 نفر مجرم در زندان های لرستان محبوس هستند که از این تعداد 3800 نفر دیپلم و زیر دیپلم و 200 نفر دارای تحصیلات دانشگاهی فوق دیپلم و بالاتر هستند که اکثر آنها به دلیل مسائل مالی و ورشکستگی روانه زندان شده‌اند؛ با این وجود، یکی از فواید کسب علم و دانش این است که انسان از محیط جرم فاصله می گیرد.

 وی با اشاره به اینکه رفتار و گفتار حقوقدانان فارغ از عوام زدگی و بر اساس معیار است، افزود: ویژگی رشته حقوق این است که به ذهن انسان این تمرین را می دهد که چگونه عاقلانه عمل کند.

 رییس کل دادگستری لرستان کارایی رشته حقوق را بیش از سایر رشته های علوم انسانی دانست و گفت: دانشجویان این رشته باید در دوران تحصیل همزمان با کسب دانش تجربه های عملی خود را نیز ارتقا ببخشند.

 بدری ادامه داد: اساتیدی که در مرکز علمی کاربردی دادگستری لرستان تدریس می کنند، دارای تجربه طولانی مدت در قضاوت و علم حقوق هستند؛ با این حال، ضرورت دارد که دوره های کارآموزی برای دانشجویان این مرکز در محیط زندان، ثبت اسناد و املاک، محاکم، دادگاه ها و دادسراها فراهم شود تا دانشجویان همزمان با کسب علم حقوق تجربیات لازم را هم به صورت عملی به دست آورند.

 در حال حاضر 900 نفر در مرکز علمی کاربردی دادگستری لرستان در خرم آباد مشغول به تحصیل هستند که 300 نفر از این تعداد را دانشجویان ورودی جدید در شش رشته تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تشکیل می دهند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

رفتار و گفتار حقوقدانان فارغ از عوام زدگی و بر اساس معیار است، ویژگی رشته حقوق این است که به ذهن انسان این تمرین را می دهد که چگونه عاقلانه عمل کند.
پس به عبارتی حقوقی ها خیلی عاقلند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :