کد خبر : 12556
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۱ - ۰۰:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 386 بازدید

راز قتل مومیایی 5500‌ساله+عکس

به گزارش میرملاس نیوز ؛ اسکن‌های به دست آمده از یک مومیایی 5500 ساله مصری در موزه بریتانیا نشان داد که این فرد با ضربه چاقو کشته شده است.  به نقل از دیلی میل، بررسی‌های صورت گرفته بر یک جسد مومیایی شده که بیش از صد سال است در موزه بریتانیا قرار دارد، نشان داد […]

به گزارش میرملاس نیوز ؛ اسکن‌های به دست آمده از یک مومیایی 5500 ساله مصری در موزه بریتانیا نشان داد که این فرد با ضربه چاقو کشته شده است.

 به نقل از دیلی میل، بررسی‌های صورت گرفته بر یک جسد مومیایی شده که بیش از صد سال است در موزه بریتانیا قرار دارد، نشان داد خنجری از ناحیه کتف وارد بند مرد مومیایی 5500 ساله شده و با بریدن قفسه سینه و ریه موجب مرگ او شده است.

به گفته «دانیل آنتوین» کارشناس موزه بریتانیا، کتف چپ این مومیایی به‌شدت آسیب دیده است و اسکن‌ها نشان می‌دهد که قفسه سینه کاملا بریده شده و بافت‌های آن از بین رفته است.

 

 

وی افزود: این خنجر که از مس یا سنگ چخماق بسیار تیز ساخته شده، حدود 5 اینچ طول و 7 دهم اینچ پهنا داشته و زخم عمیقی در بدن مقتول ایجاد کرده است.

تصاویر رایانه‌ای نشان داد مقتول فردی تنومند و عضلانی بوده و در زمان مرگ بین 18 تا 20 سال داشته است.

این مومیایی که به دلیل موهای قرمز رنگی که دارد «زنجبیل» نام گرفته است، پس از «سنگ روزتا» مهم‌ترین اثر به نمایش درآمده در موزه بریتانیا به شمار می‌آید.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

خب که چی اونوقتا که قتل افتخاربوده

[پاسخ]

میرملاس در گفته :

جالب بود

[پاسخ]

امرائی در گفته :

بسیارعالی بود.منتظرمطالب باستانی بعدیتون هستم

[پاسخ]

احمد ی در گفته :

اقای ازادبخت مطلب ومشکل شهرمان کم شده رفتی سراغ زیر خاکی -از ترافیک وسد معبر بنویس غروب از میدان امام نمیشه رد شی -از زباله های اول شهر تازه اباد -از سرقت سیم برق -از بیکاری جوانان -از اعتیاد -از سیاست زدگی شهرمان -از های دیگه …………………

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :