کد خبر : 12611
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,271 بازدید

بررسی مشکلات و مسائل آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت در مصاحبه ی تفصیلی میرملاس نیوز با بهمن نریمانی

   آقای نریمانی ضمن عرض سلام و تبریک به مناسبت انتصابتان و با تشکر از وقتی که در اختیار سایت میرملاس نیوز قرار دادید لطفاً برای آشنایی بیشتر مخاطبان سایت خود را معرفی کرده و اشاره ای به سوابق تحصیلی و مدیریتی خود داشته باشید. ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم الحرام و خیر […]

 

 آقای نریمانی ضمن عرض سلام و تبریک به مناسبت انتصابتان و با تشکر از وقتی که در اختیار سایت میرملاس نیوز قرار دادید لطفاً برای آشنایی بیشتر مخاطبان سایت خود را معرفی کرده و اشاره ای به سوابق تحصیلی و مدیریتی خود داشته باشید.

ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم الحرام و خیر مقدم خدمت شما ، قبل از ورود به بحث مایلم از سایت موفق میرملاس نیوز که یکی از پربازدیدترین سایت های کشور و افتخاری برای شهرستان کوهدشت و استان لرستان است به خاطر فعالیت ها و خدماتی که داشته تشکر نمایم. بنده رمز موفقیت این سایت را در صداقت و تخصص گردانندگان آن می دانم. اینجانب بهمن نریمانی تقریباً در هر سه مقطع ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه در آموزش و پرورش فعالیت داشته و حدود چهار سال و نیم خدمتگذار مردم در آموزش و پرورش نورآباد بوده ام و از نظر تحصیلات ؛ فوق دیپلم پرورشی ، لیسانس الهیات و دانشجوی فوق لیسانس مدیریت آموزشی می باشم.

 

 در خصوص چگونگی انتخابتان به عنوان مدیر نمونه استانی و موفقیت هایتان در آموزش و پرورش نور آباد بگوئید.

سال گذشته بر اساس مستندات و ارزیابی ها به عنوان مدیر نمونه استانی انتخاب شدم که ارزیابی ها به منظور انتخاب به عنوان مدیر نمونه کشوری نیز در حال انجام است البته آموزش و پرورش کاری مشارکتی و گروهی ست و اگر موفقیتی بوده مربوط به جمع است. همچنین سه سال پیاپی مقام اول پروژه مهر در استان لرستان ، آمار بالای پذیرش کمی و کیفی در کنکور ، کارهای خلاقانه مثل ایجاد صندوق خیریه امام زمان (عج) در آموزش و پرورش نورآباد جهت کمک به دانش آموزان بی سرپرست یا بد سرپرست ، ارتقای رتبه امتحانات نهایی آموزش و پرورش نورآباد از چهاردهم استان به سوم استان و ارتقای رتبه پذیرش کنکور از هشتم استان به رتبه های اول تا سوم استان ، جذب سی درصد اعتبارات مقاوم سازی استان جهت مقاوم سازی مدارس نورآباد و در نهایت ایجاد رضایت مندی و همدلی بین کل همکاران اداری و آموزشی آموزش و پرورش نورآباد از دیگر موارد قابل ذکر در پرونده ی کاری اینجانب است.

چه عاملی باعث ایجاد این رضایت مندی و انگیزش در بین کارکنان اداری و آموزشی شده بود ؟

در علم مدیریت به ویژه مدیریت آموزشی سه ویژگی و سه مهارت لازمه مدیر بودن است ؛ مهارت فنی ، مهارت ادراکی و مهارت انسانی. به زعم من مهارت انسانی بر دیگر مهارت ها می چربد. اگر همکار احساس نماید احترامش رعایت شده و رئیسی  و مرئوسی وجود ندارد به اهمیت مهارت انسانی پی برده و بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

 

 و اما کوهدشت! چطور شد که به کوهدشت آمدید؟

در وهله ی اول بنا بود به اداره کل رفته یا به تهران منتقل شوم اما با نظر و صحبت های مشفقانه ی مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان جناب آقای کلانتری امروز در خدمت مردم فهیم شهرستان کوهدشت هستم و امیدوارم بتوانم با همراهی مردم و همکاران عزیزم آموزش و پرورش شهرستان را به جایگاه واقعی خود برسانم.

آقای نریمانی تعداد کل دانش آموزان و تعداد کل کارکنان اداری و آموزشی شهرستان کوهدشت در حال حاضر چند نفر است؟

در حال حاضر شهرستان کوهدشت بالغ بر ۲۷ هزار دانش آموز و اداره آموزش و پرورش این شهرستان نیز بالغ بر ۲۴۵۰ نیروی اداری و آموزشی دارد.

در خصوص املاک و نوسازی مدارس چه برنامه یا برنامه هایی دارید؟

آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت ۱۶۴ فضای اداری و آموزشی دارد که بعضی از مدارس دو نوبته می باشند. تعداد فضاهای مستحکم ۸۷ فضا ، تعداد مدارس تخریبی ۵۸ آموزشگاه  و تعداد مدارس قابل مقاوم سازی ۱۹ مورد است. سال ۸۹ دو آموزشگاه ، سال ۹۰ چهار آموزشگاه و سال ۹۱ دو آموزشگاه مقاوم سازی شده اند. در واقع در طول دول نهم و دهم خدمات خوبی در این حوزه انجام شده که در خصوص ادامه کار و جذب اعتبارات ویژه ان شاء الله تلاش خواهیم کرد.

به نظر شما مدارس کانکسی و مشکلات دانش آموزان روستاهای دور افتاده مثل سرخه مهر قابل حذف و برطرف کردن هستند؟

مدارسی که دانش آموزانشان زیر نرم است و مدارس آموزش و پرورش عشایری به دلایل مختلف از کانکس استفاده می نمایند. در خصوص رفع این معضل تلاش خواهیم کرد. مشکلات مدارس عشایری مثل سرخه مهر را نیز منعکس می کنیم و در صورت امکان به حوزه آموزش و پرورش شهرستان منتقل خواهند شد.

 

شایعاتی در خصوص نسبت فامیلی شما با آقای ملکشاهی نماینده محترم شهرستان وجود دارد. تایید می کنید؟

خیر قویاً تکذیب می کنم.

نظر ایشان را در خصوص حوزه ی تعلیم و تربیت شهرستان می دانید؟

آنچه حقیقتاً برای آموزش و پرورش شهرستان مدنظر ایشان بوده و هست  موضوعات تعلیم و تربیت بوده و انتخاب اینجانب به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت بر مبنای توانمندی ها و سوابق کاری ام در این حوزه بوده است نه مسائل سیاسی و جناحی. البته بنده تأکید میکنم در کوهدشت نیروی توانمندتر از من نیز وجود دارد و هرگز منکر توان و پتانسیل بالای هم تباران خود نیستم.

 

 در بحث ساماندهی نیروی انسانی و تغییر و تحول در این بخش چه برنامه ای دارید؟

ما نباید از تغییر بدمان بیاید. معمولاً انسان در مقابل تغییر مقاومت می کند این در حالی ست که باید کسانی انتخاب شوند که هماهنگ با مدیر در جهت نیل به اهداف متعالی آموزش و پرورش گام بردارند. در این مسیر مهم ترین فاکتورها ؛ ایمان ، وفاداری به نظام و خون شهیدان و صد البته تخصص و توانمندی ست.

شایعاتی نیز در مورد دخالت فرد یا افراد غیر مسئول در عزل و نصب ها و صدور ابلاغ کارکنان اداری و آموزشی به گوش می رسد. در این خصوص چه توضیحی دارید؟

مستندات خلاف این شایعه را اثبات می کنند. ما تا کنون تغییر و تحول و عزل و نصبی نداشته ایم تا چنین امری به اثبات برسد. البته مشاوره و نظرخواهی امری مطلوب است که بنده نیز به آن اعتقاد دارم.

در مورد ارتقای سطح علمی معلمین و دانش افزایی آنان چه برنامه ای دارید؟

یکی از مقولاتی که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به آن نگاه ویژه شده دانش افزایی همکاران فرهنگی ست. ایجاد دانشگاه فرهنگیان و جذب نخبگان کنکور در این دانشگاه در این راستا بوده است. امسال کلیه معلمین پایه های دوم و ششم ابتدایی به علت تحولات کتب درسی و ایجاد پایه ی ششم آموزش دیده اند.

نقش سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در حرکت صحیح نظام تعلیم و تربیت چگونه ارزیابی می کنید؟

نظام آموزش و پرورش از حالت تقلیدی و عاریتی خارج شده و سند تحول بنیادین به مثابه قانون اساسی آموزش و پرورش مسیر حرکت ما را در جهتی قرار داده که به سمت تعلیم و تربیت دانش آموزانی در طراز جامعه ی مهدوی برویم. در این راستا تا کنون ۲۹۰ اقدام انجام شده که مسیر آن ابتدا تغییر ساختار و سپس تغییر محتوا می باشد. البته به تعبیر مقام معظم رهبری ( دامت برکاته) سند تحول بنیادین شبیه نسخه ای ست که پیچیده شده و تا مصرف نشود اثر و شفایی ندارد.

 

 در بحث ساماندهی تعاونی های مصرف و مسکن فرهنگیان چه اقداماتی خواهید داشت؟

این دو بخش بسیار مهم و نیازمند نگاه ویژه می باشند و قطعاً در ساماندهی آن ها به طور جدی اقدام خواهیم کرد.

عملکرد مجتمع های آموزشی و پرورشی شهری و روستایی را مثبت ارزیابی می کنید؟

یکی از کارهای بسیار ارزشمند در آموزش و پرورش بحث همین مجتمع هاست. اگر برنامه ای در جایی اجرا نشود به معنی بد بودن آن برنامه نیست. مجتمع ها در بحث تقسیم کار ، نظارت و تجمیع امور مالی و اعتبارات بسیار ارزشمند بوده اند. اما مهم ترین چیز نظارت بر این مجموعه هاست.

برای حل معضل ضمانت های بانکی فرهنگیان چه راهکاری دارید؟

اگر ضمانت بر مبنای نرم افزار ضمانت بانکی باشد که در سراسر کشور به یک شکل و صرفاً برای یک نفر از اقوام درجه یک و بر مبنای میزان حقوق دریافتی ست ، مشکل تا حدودی حل می شود اما متأسفانه بعضی همکاران خود مصرانه خواهان ضمانت هستند.

و در پایان :

ان شاء الله کل همکاران و مجموعه ی آموزش و پرورش کوهدشت به دور از مسائل گذشته به گرمی دست در دست هم نهاده ، برای پیشرفت و تعالی مهم ترین موضوع و بزرگترین دستگاه فرهنگی شهرستان بدون کم ترین حاشیه و تنش به یکدیگر کمک نمائیم و آموزش و پرورشی بسازیم در حد شأن و منزلت مردم شهرستان کوهدشت.

ان شاأ الله.از وقتی که گذاشتید سپاسگزاریم و برایتان آرزوی توفیق روزافزون می نمائیم.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

موسوی در گفته :

هزار افسوس که شما از نوراباد رفتید و مدیری بجای شما امده که فرق دست راست وچپ خود را نمی داند

موسوی2 در گفته :

محض اطلاع حناب مستعار موسوی
در مورد آقای نریمانی مدیر خوبی بوده وامید است در کوهدشت هم مدیری خوب باشند
البته آقای جهانی هم مانند ایشان بسیار نجیب واز خانواده ای اهل فضل ودانش وبسیار فرهنگی هستند کمتر خانواده ای مثل خانواده جهانی در شهر سر شناس وبا وجهه هستند یقیناً با عملکرد سنجیده وبدور از هرنوع خط پذیری از دیگران در پایان مدیریت ایشان هم همین نظر را راجع به ایشان خواهیم داشت مثل نریمانی وجهانی مثل رمضان وعید فطر است :

ماه رمضان رفت وعید رمضان آمد صدشکر که این آمد وصد حیف که آن رفت

حیف این فامیلی بترس از خدای محمد؟

فرهادي در گفته :

موافقم، این دونفر اصلاً با همقابل قیاس نیستند

موسوی در گفته :

جناب موسوی ۲

همه ما میدانیم که اقای جهانی به چه شکل به ارزوی خود یعنی ریاست رسید خواهشا با هیچ کس قیاس نکنیدش

مهم موفقیت در عرصه تعلیم وتربیت برای فرزندان این مرزو بوم می باشد، نورآباد وکوهدشت فرقی نمی کند چون هم تبار می باشیم ،عزیزان فرهنگی مان در کوهدشت همت کنند از روابط عمومی قوی وبیان شیوای جناب نریمانی می شود برای جلب اعتبارات بیشتر استانی بهره بگیرند به این گفته باور داشته باشید ومنتظر بمانید

سعید0977 در گفته :

خب جرا از بیوگرافی خودشون نگفتن؟؟؟

يونس د در گفته :

باآرزوی موفقیت برای آقای نریمانی؛طرفداران طیف شکست خورده مدعی اندکه جناح آقای ملکشاهی زیادنیستندوهمجنان برسربست های خودخواهندماند.خواستم بکویم اینطورنیست.

فرهنكي در گفته :

آقای نریمانی ؛بعضی ازنیروهای رده بالای آموزش وبرورش مدرک تحصیلی خودراازابتدایی تغییرداده اندکه غیرقانونیست بررسی نمایید.

وژدان در گفته :

در گلستان جهان خارشو تاگل به دامانت بشیند

صادق ياري پور در گفته :

با سلام
متاسفانه بعضی از همشهریان عزیزمان هنوز از انتخاب بجا و شایسته جناب آقای نریمانی بسیار ناراحت هستند که به آنان میگویم اگر با دیدی بازتر با توجه به سوابق درخشانی که ایشان در آموزش و پرورش نورآباد داشته اند(قابل توجه دوستانی که می گفتند آقای نریمانی چه موفقیت و سابقه ای در نورآباد داشته)به قضیه نگاه کنند به این فکر باشند که اداره آموزش و پرورش با تمام پارامترها و وظایفی که در قبال آموزش فرزندانمان،ساخت مدارس استاندارد،ایجاد همدلی بین کارکنان این اداره و بسیاری از موارد دیگر به موفقیت برسد.
اگر واقع بین باشیم باید خدا را شکر کنیم که یکی از مدیران موفق فراتر از استان در سطح کشور مدیر یکی از کلیدی ترین ادارات شهرمان شده.تا جایی که همه می دانیم ما همشهریان زیادی داریم که در اکثر استانها صاحب پست و مقامی بالا هستند که با وجود آینکه غیر بومی می باشند مردمان آن استانها به وجودشان افتخار می کنند چون لیاقت دارند و برای همه ثابت شده که به درد استانشان می خورد،پس اینقدر نگوئید (غیر بومی،قحط الرجال) از همشهریان عزیزم می خواهم بگذارید آقای نریمانی کارش را انجام بدهد اگر شایسته نبود آن وقت…
قابل توجه دوستان بنده نه تا حالا آقای نریمانی را دیده ام و نه می شناسم و نه در کوهدشت هستم که بخواهند کاری برام انجام بده فقط از مدیریت بالای ایشان زیاد شنیده ام و ایشان را لایق می دانم و بدرد آینده فرزندانمان می خورد.

باسلام
امیدوارم آقای موسوی ،کارنامه ای بد نداشته باشد که نگران است مدیرجدید اوراپیگیرباشد

شهروند در گفته :

این بنده خدا افکار خوبی دارد ولی سیاست زدگی آموزش وپرورش کوهدشت هم اورا ………………………..

اقای نریمانی از سخنان زیبایتان تقدیر وتشکر می گردد وهمچنین از دوستان سایت میرملاس که ترتیب این مصاحبه را دادند سپاسگزارم.خداوند به آقای نریمانی توفیق روزافزون عنایت نماید که با تمام وجود در خدمت تعلیم وتربیت کوهدشت باشد .ماهم ایشان را دعا می کنیم .آقای نریمانی برای لرستان بخصوص دلفان وکوهدشت یک افتخار است.ما اهل پست و…. نیستیم .کسی برداشت بدنکند . همه بینندگان شاد وموفق باشند

احترام آزادبخت در گفته :

دست آقایان میرملاسی دردنکند چون باعث شدن که قشر فرهنگی وفهیم کوهدشت بیشتر با آقای نریمانی آشنا شوند.به آقای نریمانی هم خداقوت میگویم.تعریف این بزرگوار راخیلی شنیده ام .امیدوارم یادوخاطره ای زیبا برای مردم کوهدشت به جا بگذارد.به فرهنگیان عزیزوفهیم کوهدشت میگویم چشمها را باید شست جوردیگر باید دید…پیروزوپاینده باشید.

رضایی در گفته :

برای آقای نریمانی و همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی موفقیت و سلامتی داریم.

قربانی در گفته :

در توانمندی ایشان شک نداریم به امید فرداهایی روشن برای آموزش و پرورش کوهدشت

همکار سابق در گفته :

توانمندی ایشان از همین مصاحبه مشخص است.

دلفانی در گفته :

خوش به حال میر ملاس که نریمانی را هرروز می بیند
میرملاس افتخار دلفان است وطرهان
دلفان وطرهان یک روحند در دوکالبد

مهرعلي گراوند در گفته :

دو صد گفته چو نیم کردار نیست
امیدوارم که این همکار محترم بتواند در مرحله عمل موفق باشند

دانش آموز در گفته :

با سلام خدمت جناب آقای نریمانی،امید وارم که شما در سازمان آموزش و پرورش صدای فرهنگیان زحمتکش را به گوش مسئولین سازمان برسانید.که چرا کارمندان آموزش و پرورش و همچنین فرهنگیان این چهار ماه تمام است اضافه کار نگرفته اند چرا بعضی از اداره های دیگه حداقل نصف اضافه کارشونو ماهیانه می گیرن واقعا این ظلم در حق فرهنگی،من به عنوان یک دانش آموز به شما توصیه می کنم که این لطمه بزرگیه به آموزش، بعضی از معلمین واقعا توان درس دادنو ندارن. چرا؟چون که وقتی می بینن از وزارت یا از سازمان کاری براشون نمی شه اینا هم دل سرد از درس دادن میشن.من دانش آموزه یکی از این دبیرستانهای این شهرم وقتی که میبینم که یک دبیر میاد سر کلاس به منه دانش آموز گلایه می کنه من برخودم لازم دونستم اینا رو براتون بنویسم که شاید راه کاری برای ما دانش آموزان بکنیدمن نمی گم برا فرهنگیان یا کارمندان بکنید به این ….های سازمان بگید که دانش آموزان چه میکشن ما میدونیم که اوضاع کشور از لحاظ ازقتصادی خوب نیست اما نه اینجوری که اینا می کنن، واقعا به ما لطمه می خوره جناب آقای نر یمانی.

دلفاني در گفته :

ما دلفانی ها همچنان منتظر تغییرات مثبت و کسب رتبه های برتر کوهدشت در سطح استان هستیم

مهرابي در گفته :

توانمندی های ایشان و حسن مدیریت و مسئولیت پذیری قبلاً نیز اثبات شده است. برای ایشان آرزوی موفقیت وسلامتی داریم.

س.خ و ف.ی در گفته :

با تشکر از زحمات چند ساله اقای نریمانی و تبریک به آقای جهانی

ناشناس در گفته :

من از نیروهای اداری اموزش وپرورش کوهدشتم. باوجود مخالفت شدید با. آمدن ایشان ولی بعد ازآشنایی

وشنیدن نظراتشان. شیفته اخلاق. و رفتارشان شدم. و اگر هم. لغو ابلاغ شوم. خدا میداند ناراحت نمی شوم

چند مرتبه با آقای نریمانی ملاقات داشتم بسیار مومن خوش نیت و خوش فکر هستند اگر از نیروهای مومن و خوش نام و باسواد استقاده نماید موفق تر است. خدا کمکش کند.

اسد در گفته :

خدا کند که ایشان هم مانند دیگران به فکر جناح بازی نباشند فقط به فکر خدمت باشند .این جناح بازی را از کوهدشت بردارن . افراد لایق را در پست ها به کار ببرند از هر جناحی که باشند تا در کارش موفق شود ما هم برای موفقیتش دعا می کنیم.

کوهدشتی ناب در گفته :

دعا کنید برای کوهدشت هم منبع خیر و بر کت باشد شما نورابادی های عزیز هم چشمتان دیگر دنبال نریمانی نباشد چون کوهدشتی شد و رفت مطمئنم فقط یک ماه نمی گذرد که نمایند ه محبوبتان ازاین کارش شاخ درآورده و نماینده کوهدشت مسرور و خرسند (ازاین خوشحال هستم نریمانی به دنبال جناح بازی نیست یاحداقل اینطوری وانمود نموده )

دانش آموز در گفته :

خدا کنه اینطوری باشه که شما می گید

طولابی در گفته :

قکرکنم با رییس آموزش وپرورش کوهدشت مصاحبه شده نه وزیر؟ سوالهای شما درحوزه اختیارات ایشان نیست. بیشترسوالهاهم ضعیف و ابتدایی هستند البته نحوه طرح سوالات.

آموزشگاه طلوع نوراباد در گفته :

بخدا ما نریمانی رو دوس داریم و جهانی رو بیشتر دوست داریم.
میرملاس در قلب ماست.

همشهری در گفته :

خوش به حالت به خاطر این قلب مهربونت

رومشکان91 در گفته :

باور کنید اولین مشکل اداره آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت خود همین نریمانی می باشند اون وقت ایشان دنبال مشکلات اموزشی شهرستان می باشند.
بنده یک رومشکانی هستم و نه اهل سیاستم و نه اهل چاپلوسی خودتان قضاوت کنید مگه در این مدتپس از انقلاب ما کم پیشرفت کرده ایم از نظر تحصیلات دانشگاهی مدیران ما تا قزاقستان و …پیش رفتند.به همین خیال خوش باشید.

قیافه ش ب تندروا میخوره

سوری در گفته :

وللله رزومه ای که آقای نریمانی از خودشون گفتن خیلی امیدوار کننده بود.. امیدوارم برای کوهدشتم همینطور از جان و دل مایه بذارن و کاری به کار سیاست و فامیل بازی و جناح بازی نداشته باشن.

داريوش جعفري در گفته :

بیایید با دید مثبت با حضور آقای نریمانی برخورد کنیم! ایشان خیلی با حسن نیت برخورد می‌کنند.
به نظر من در صورتی که همه (فرهنگی، دانش‌آموز و مردم) همدلی کنیم می‌توانیم از حضور آقای نریمانی بیشترین استفاده را ببریم.
توی آموزش و پرورش بدون پشتیبانی همه، هیچ مدیری راه به پیش نمی‌برد!

آزاد بخت در گفته :

در این مدت کوتاه ارامش اموزش وپرورش و بی حاشیه بودن ونظارتهای جدی درمدارس نشان از اتفاقات خوبی است در۶سال گذشته شاید ۲ بار از آموزشگاهی که در آن تدریس می کنم مورد بازدید قرار نگرفته بود و همه چیزبی نظم بود ولی در این
زمان محدود آموزشگاه سه بار موردبازدید کیفی قرار گرفته

شهروند در گفته :

با آرزوی موفقیت برای آقای نریمانی .ولی در نظر داشته باشید نیروی توانمند و لایق در شهرستانمان وجود دارد که نیازبه استفاد از نیروهای غیر بومی نباشد

ناشناس در گفته :

قطعا وجود دارد ولی در شرایط کنونی هیچ کس بهتر از ایشان نمی تواند منشا وحدت و رضایتمندی گردد ثانیا بسیاری از نیروهای کوهدشتی در قم تهران نورآباد وجود دارند یعنی در این شهرستانها نیروی توانمند وجود ندارد

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :