کد خبر : 12674
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 462 بازدید

شبکه های ایرانی با سوییچ شدن به ماهواره روسیه به پخش جهانی بازگشتند

    به گزارش ميرملاس نيوز؛ پس از چند هفته از قطع پخش ماهواره ای شبکه های تلویزیونی ایران از ماهواره اروپایی “یوتل ست” ، شبکه های ایرانی با سوییچ شدن به ماهواره روسیه به پخش جهانی بازگشتند. به نقل از روابط عمومي شبكه جهاني جام جم، شبكه هاي ماهواره ای ایران از جمله شبکه […]

 

 

به گزارش ميرملاس نيوز؛ پس از چند هفته از قطع پخش ماهواره ای شبکه های تلویزیونی ایران از ماهواره اروپایی “یوتل ست” ، شبکه های ایرانی با سوییچ شدن به ماهواره روسیه به پخش جهانی بازگشتند.

به نقل از روابط عمومي شبكه جهاني جام جم، شبكه هاي ماهواره ای ایران از جمله شبکه های “جام جم 1 و 2” (IRIB 1-2 )، “شبکه خبر” و تلویزیون” iFilm” به زبان فارسی و کانال عربی “کوثر” و شبکه های “سحر TV1 “و “سحر TV 2” و شبکه انگلیسی زبان “پرس تی وی” از این به بعد از طریق ماهواره های روسیه پخش جهانی خواهند داشت. همچنین یازده رادیوی دولتی ایران نیز به 30 زبان از طریق این ماهواره ها قابل دریافت خواهد بود. ماهواره یوتل ست ماه گذشته با ادعای اینکه ایران بر روی امواج این ماهواره پارازیت می فرستد و نیز به بهانه تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران ، پخش جهانی 19 شبکه ماهواره ای ایران از روی این ماهواره را قطع کردند. جمهوری اسلامی ایران به این اقدام یوتل ست اعتراض کرده و آن را حرکتی در راستای قطع صدای مخالفان نظام سلطه دانسته است. پیشتر دولت روسیه پس از قطع پخش شبکه های سوریه از ماهواره های نایل ست و عرب ست ، امکان پخش شبکه های ماهواره ای این کشور از طریق ماهواره روسیه را فراهم کرده بود.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

شهروند در گفته :

احسنت

[پاسخ]

بی نام در گفته :

روسیه در طی دو سده اخیر بیشترین
جنایت و خیانت را در حق ملت ایران روا داشته است.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :