کد خبر : 13105
تاریخ انتشار : ۵ آذر ۱۳۹۱ - ۱۶:۱۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 275 بازدید

کوهدشت در رثای سرور و سالار شهیدان خون گریست

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ امروز دهم محرم مردم کوهدشت نیز همچون دیگر شهرها و روستاهای کشورمان در غم سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش بر سر و سینه کوبیدند. مهر: عاشورای امسال نیز مردم کوهدشت مراسم سوگواری امام حسین(ع) و یارانش را در قالب دسته های سینه زنی و زنجیرزنی باشکوه تر […]

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ امروز دهم محرم مردم کوهدشت نیز همچون دیگر شهرها و روستاهای کشورمان در غم سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش بر سر و سینه کوبیدند.

مهر: عاشورای امسال نیز مردم کوهدشت مراسم سوگواری امام حسین(ع) و یارانش را در قالب دسته های سینه زنی و زنجیرزنی باشکوه تر از سال های گذشته برگزار کردند.

آیین های سوگواری امام حسین(ع) در دهه نخست محرم، امروز در شهرستان کوهدشت به اوج خود رسید و تا ظهر عاشورا ادامه داشت و با اقامه نماز ظهر عاشورا پایان یافت.

بنابراین گزارش امام جمعه کوهدشت در مراسم نماز ظهر عاشورا که در چهارراه پمپ بنزین این شهر برگزار شد با اشاره به فلسفه و اهداف قیام عاشورا، امام حسین(ع) را مظهر شهامت و شهادت دانست.

حجت الاسلام طهماسبی با بیان اینکه ایثار و فداکاری امام حسین(ع) و یاران باوفایش در راه خدا و احیای دین اسلام بود، افزود: اگر امروز پرچم اشلام در دنیا به اهتزاز درآمده به برکت قیام خونین عاشورا است.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) و یاران فداکار ایشان از مال و جان و خانواده خود گذشتند و مردانه جان دادند تا دین خدا را زنده نگه دارند.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :