کد خبر : 13122
تاریخ انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 284 بازدید

ایران خودرو ” رانا و دنا ” را در خارج از کشور هم تولید می کند

  به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایکو پرس ؛ مهندس جواد نجم الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب، گفت: در اين راستا راهبرد­هاي توسعه بازارهاي صادراتي و سودآوري سايت هاي توليدي از اولويت هاي اين حوزه است. وي افزود: حضور موثر در بازار رو به رشد كشورهاي اسلامي […]

 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایکو پرس ؛ مهندس جواد نجم الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب، گفت: در اين راستا راهبرد­هاي توسعه بازارهاي صادراتي و سودآوري سايت هاي توليدي از اولويت هاي اين حوزه است.

وي افزود: حضور موثر در بازار رو به رشد كشورهاي اسلامي و بازارهاي نوظهور و چرخش پرتفوليوي محصولات صادراتي به سمت محصولات برند ملي، مهم ترين رويكرد ايران خودرو دراين زمينه است.

 

مدير عامل  گروه صنعتي ايران خودرو صدور حداقل 35 درصد  از توليدات خودروي سبك معادل 500 هزار دستگاه در سال 1404 و 15 درصد از توليدات معادل 150 هزار دستگاه تا سال 1393 به بازارهاي جهاني صادر خواهد شد.

 

نجم الدين، دستيابي به حداقل 15 درصد صادرات (CKD + CBU) از کل توليد با ميانگين حاشيه سود محصولات صادراتي در حد دو تا سه درصد تا سال 1393 را از راهبردهاي کلان گروه صنعتي ايران خودرو ذكر كرد كه با رعايت اهداف تعيين شده در آيين نامه ارتقاي کيفيت محصولات سبک هدفگذاري شده است. بر اين اساس در سال هاي 91 تا 93 به ترتيب، 11.1، 3. 14 و 15 درصد توليدات خودروي سبك صادر خواهد شد.

 

وي از  68 بازار بالقوه در دنيا به عنوان بازارهاي هدف صادراتي شرکت ايران خودرو نام برد كه كشورهاي همسايه، اسلامي و همجوار با سايت هاي توليدي خارج از کشور را شامل مي شود و از اين تعداد در مرحله نخست 20 بازار با پتانسيل هاي بالاتر در اولويت نخست قرار گرفته كه بر اساس اهداف صادراتي پورتفوليوي محصولات،در مجموع بيش از 80 درصد از حجم صادرات را به خود اختصاص خواهند داد.

 

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو افزود: اين 20 كشور عبارتند از: عراق، روسيه، سوريه، اوكراين، تركيه، الجزاير، عربستان سعودي، مصر، اردن، لبنان، ونزويلا، بلاروس، آذربايجان، بلغارستان، سنگال، ارمنستان، تركمنستان، قزاقستان، ازبكستان و تونس است .

 

مهندس نجم الدين بهره برداري از سرمايه گذاري و به سودرساني سايت هاي برون مرزي را از جمله رويكردهاي ايران خودرو در توسعه صادرات به بازارهاي جهاني ذكر كرد كه از راه، تخصيص محصولات جديد از برند داخلي به آن سايت ها بويژه دنا و رانا، برنامه ريزي دستيابي به 75 درصد بهره برداري از ظرفيت سازي انجام شده در آن سايت ها تا سال 93 و مذاکره با ساير شرکت ها در جهت تخصيص ظرفيت مازاد به محصولات آن برندها تحقق مي يابد.

 

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو از توسعه همكاري­هاي بين­الملل با خودروسازان جهاني به ويژه شركاي تجاري كنوني خبر داد و گفت: روند تكميل پرتفوليوي چند محصولي متوازن و ارائه و توسعه محصولات در سگمنتهاي مختلف تبديل شركت به خودروسازي چند برندي (Multi-brand company) با قابليت رقابت بالا مهم ترين ويژگي هاي روند همكاري­هاي بين المللي ايران خودرو است.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :