کد خبر : 13487
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 196 بازدید

آغاز رسمی فعالیت‌های انتخاباتی عارف

  مشرق نوشت: رسانه های نزدیک به اصلاح طلبان با اعلام خبری اعلام کردند که عارف معاون اول سيدمحمد خاتمي فعاليت هاي انتخاباتي خود را با راه اندازي ستادها و انتشار يك روزنامه، رسما آغاز كرده است. وي با تعدادي از چهره هاي سرشناس اصلاحات و اصولگرا نيز ديدار داشته و قرار است طي هفته […]

 

مشرق نوشت:

رسانه های نزدیک به اصلاح طلبان با اعلام خبری اعلام کردند که عارف معاون اول سيدمحمد خاتمي فعاليت هاي انتخاباتي خود را با راه اندازي ستادها و انتشار يك روزنامه، رسما آغاز كرده است.
وي با تعدادي از چهره هاي سرشناس اصلاحات و اصولگرا نيز ديدار داشته و قرار است طي هفته هاي آتي، سفرهاي استاني خود را آغاز كند.
روزنامه بهار پس از رفع توقيف و انتشار مجدد طي روزهاي اخير، به عنوان تريبون عارف فعاليت مي كند. اين روزنامه تاكنون سه بار توقيف شده و اكنون براي دوره چهارم منتشر مي شود.
عارف كه با وجود 4 سال معاون اولي دولت دوم خاتمي، از افراطيون جبهه اصلاحات دل خوشي ندارد، از ديگر سو، رابطه بدي با اصولگرايان ندارد و حتي در روزهاي نخست رياست جمهوري محمود احمدي نژاد در سال 84، قرار بود معاون اول احمدي نژاد شود، اما برخي اتفاقات مانع اين انتصاب شد.
 وي در آخرين گفت وگوي خود، از احتمال ائتلاف با اصولگرايان سخن گفته و در عين حال گفته بود: توبه فرمايان بگويند براي چه چيز اصلاح طلبان بايد توبه كنند.
از سوي ديگر، برخي اصلاح طلبان چندان تمايلي به حضور او در قامت كانديداي رياست جمهوري ندارند.
چندي پيش قدرت عليخاني مشاور پارلماني هاشمي گفته بود «آقاي عارف خودشان براي ورود به عرصه انتخابات تصميم گرفته و جبهه اصلاحات بر روي افراد ديگري تمركز دارد»
با این حال عارف با اشاره به دیدار چندی قبل خود با خاتمی گفته “خاتمی با آمدن من مخالف نیست. او فقط نگران تشتت آرای اصلاح‌طلبان مثل انتخابات 84 است. خاتمی به دنبال ایجاد یک مکانیسم انتخاباتی در میان اصلاح‌طلبان است.”
عارف تأکید تاکید کرده” شانس من در میان کاندیداهای مطرح اصلاح‌طلبان از همه بالاتر است و با اجازه کسی نیامده‌ام که با اخم آنها کنار بروم.”
با اين حال بايد ديد، آيا عارف مي تواند نظر مثبت جبهه اصلاحات و بالاخص شخص سيدمحمدخاتمي را براي حضور در عرصه انتخابات جلب كند؟
يادآور مي شود احتمال نامزدي افرادی چون عارف با اعتراض جدي كساني چون موسوي خوئيني ها در محافل خصوصي مواجه شده كه معتقدند اين حركت باعث تضعيف بيشتر جبهه اصلاحات در حوزه چانه زني و شرط گذاري مي شود.
 این در حالی است که عارف در دیدار جمعی از حامیان خود گفته است:” بنده عزمم را برای ورود به انتخابات جزم کرده ام و هیچ فردی جز خاتمی نمی تواند مرا از این کار منصرف کند.” وی خاتمی را تنها دلسوز جبهه دوم خرداد دانسته است.
 عارف همچنین از مشورت های گسترده خود با اقتصاددانان، جامعه شناسان و اساتید دانشگاه ها برای تدوین برنامه انتخاباتی خود سخن گفته است.
چندی قبل نیز جمعی از وزیران و استانداران دولت هاشمی و خاتمی با ارسال نامه ای خطاب به دکتر عارف از وی خواسته اند به عنوان گزینه حداکثری اصلاحات وارد صحنه شود. عارف همچنین در دیدار با تنی چند از مسؤولان اقتصادی و بانکی دوره اصلاحات، با تأکید بر عزم راسخ خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، گفته است:” هدف بنده از حضور در صحنه انتخابات، حفظ گفتمان اصلاح طلبی و گرم نگه داشتن تنور انتخابات توسط این جریان در داخل نظام است.”

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

علی در گفته :

اگه بیایی ما باهاتیم تا آخر اما نه راه خاتمی رو ادامه بدی عاری جون.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :