کد خبر : 13560
تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 90 بازدید

9 هزار معلول در لرستان وجود دارد

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ معاون توانبخشی بهزیستی لرستان گفت: 9 هزار معلول در استان وجود دارد.  دکتر زرین‎جویی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: از مجموع 9 هزار معلول استان بین 5 تا 6 هزار تای آنها تحت پوشش بهزیستی استان و مابقی در نوبت هستند.  وی با بیان اینکه افرادی که تحت پوشش […]

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ معاون توانبخشی بهزیستی لرستان گفت: 9 هزار معلول در استان وجود دارد.

 دکتر زرین‎جویی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: از مجموع 9 هزار معلول استان بین 5 تا 6 هزار تای آنها تحت پوشش بهزیستی استان و مابقی در نوبت هستند.

 وی با بیان اینکه افرادی که تحت پوشش هستند، از مستمری برخوردار بوده و پشت نوبت‎ها تنها خدمات توانبخشی را به صورت رایگان دریافت می‎کنند، اظهار کرد: به معلولین تحت پوشش این سازمان بسته به شدت معلولیت ماهیانه بین 25 تا 45 هزار تومان مستمری پرداخت می‎شود.

 معاون توانبخشی بهزیستی لرستان بیان کرد: در حال حاضر یک هزار دانشجو تحت پوشش این سازمان هستند که مقاطع تحصیلی از کاردانی تا کارشناسی ارشد بین 250 تا یک میلیون تومان کمک هزینه شهریه دانشجویی پرداخت می‎شود.

 وی تعداد مراکز خدمات‎دهی را در سطح استان 50 مورد برشمرد و گفت: در این مراکز خدمات شبانه‎روزی، حرفه‎آموزی و نگهداری و تربیت انجام می‎شود که هر مرکز به طور میانگین به 2 هزار معلول خدمات ارائه می‎دهد.

 زرین‎جویی تعداد مراکز شبانه‎روزی را در استان 8 مرکز عنوان کرد و گفت: در مراکز شبانه‎روزی 250 نفر نگهداری می‎شوند.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :