کد خبر : 13833
تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 195 بازدید

اشتغال در پلدختر در انحصار اقوام و آشنایان برخی مسئولان!

  به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس ؛  بعد از درج خبر «آزمون برای همه، استخدام برای اقوام و آشنایان» در خبرگزاری فارس پیرامون استخدام غیر قانونی و شبانه اقوام و آشنایان برخی مسئولان در دانشکده پرستاری و فوریت‌های پزشکی پلدختر و اعتراضات فراوان مردم، مسئولان مربوطه برای فرار از پاسخگویی به قشرهای […]

 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس ؛  بعد از درج خبر «آزمون برای همه، استخدام برای اقوام و آشنایان» در خبرگزاری فارس پیرامون استخدام غیر قانونی و شبانه اقوام و آشنایان برخی مسئولان در دانشکده پرستاری و فوریت‌های پزشکی پلدختر و اعتراضات فراوان مردم، مسئولان مربوطه برای فرار از پاسخگویی به قشرهای مختلف مردم در یک اقدام ابتکاری یک شرکت خصوصی را مجبور به برگزاری آزمون کردند.

آیا این ابتکار جدید بعد از ابتکارات تولید عسل در تصفیه خانه فاضلاب، چمن کردن خیابان‌ها، اصلاح چمن به‌وسیله گوسفندان، قطع درختان تنومند و … توسط مسئولان شهر پلدختر انجام می‌گیرد؟!

بر این اساس متولیان امر با فشار آوردن به یک شرکت خصوصی، این شرکت را مجبور کردند که نیروی انسانی خود از میان آموختگان مقاطع کاردانی و کارشناسی و یا بالاتر از طریق آزمون کتبی، عملی و مصاحبه استخدام کنند.

اگر چه برگزاری آزمون جای بسی امیدواری است و مردم را امیدوار می‌کند، اما برگزاری آزمون برای قرارداد یکساله به این روش شایسته نیست. آن هم آزمونی که نکات مجهول آن از هم اکنون کام شرکت کنندگان را تلخ کرده است.

برخی از شرکت کنندگان در این‌باره به فارس گفتند: نامشخص بودن منابع و زمان اندک برگزاری آزمون، شرایط سنی و نامشخص بودن تعداد نیروی پذیرفته شده و جنسیت پذیرفته شدگان این آزمون را در بین شرکت کنندگان بی‌اعتبارکرده است.

سلیمانی که کارشناس برق است، در این باره گفت: اگر مسئولان واقعاً قصد خدمت به جوانان و رعایت عدالت را دارند، باید تکلیف بقیه نیرو هایی که اخیراً بدون آزمون در این شرکت خصوصی و دانشکده پرستاری و بیمارستان پلدختر استخدام شده‌اند را مشخص کنند.

وی گفت: برگزاری آزمون استخدامی اقدام خوبی است که در جهت عدالت برداشته می‌شود، اما به این شرط که مسئولان این آزمون را برای اقوام و آشنایان خود هم به‌کار گیرند.

روح الله خدایی گفت: شرایط سنی در نظر گرفته شده برای شرکت کنندگان، برای آزمون استخدامی دولتی و قراردادهای طولانی مدت است، نه برای قرارداد یکساله و آن هم برای یک شرکت خصوصی.

بر اساس خواسته‌های مردم، برگزاری و تحت فشار قرار دادن یک پیمانکار شرکت خصوصی برای برگزاری آزمون و عقد قرارداد یکساله با چند نفر نیرو فقط پنهان کردن اقدام غیر قانونی متولیان شهر پلدختر در استخدام اقوام و آشنایان خود در ارگان‌های دولتی است و باعث نارضایتی مردم می‌شود و اگر واقعاً متولیان امر به فکر جوانان تحصیل کرده هستند، باید هر چه زودتر قرارداد استخدام‌های اخیر اقوام و آشنایان خود را در مراکز دولتی شهر پلدختر لغو و با برگزاری آزمونی دیگر اقدام به استخدام کنند، هرچند تاکنون این خواسته مردم که به گوش استاندار لرستان هم رسیده است، عملی نشده اما امیدواریم استاندار لرستان بیشتر از این مردم را منتظر نگذارد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

خدا قوت. عالي جنابان

[پاسخ]

میر نوروز در گفته :

از خبرگزاری فارس خصوصا خبرنگار شجاع که درد دل ما جوانان تحصیل کرده را انعکاس داده متشکریم . زنده باشی قهرمان

[پاسخ]

اصغرازادبخت در گفته :

درصورت صحت موضوع جای تاسف دارد.

[پاسخ]

سعید در گفته :

درود خدا بر مختار پلدختر(خبرنگار فارس) و درود خدا بر شرف شما آقای دوست محمدی.

و خداوند لعنت کند و زجر دهد و بلا بدهد آنهایی که حق رو زیر پا میذارن .و خون شهیدان جلوی آقایون ……رو بگیرد.انشاالله

[پاسخ]

معصوم در گفته :

ما غم کم میخوریم
کم که نه
هر روز کم کم میخوریم
ایرانی جماعت به این قضایا عادت داره شایسته سالار ی همینه دیگه مگه انتظار دیگه ای دارین؟ مدیران ما که رعایت میکنن بنده خداها تقصیری ندارن (شایسته تر اینه که اقوامشون به نون ونوا برسن) این یه تعریف ایرانی از شایسته سالاریه

[پاسخ]

جواد در گفته :

آزمون میگیرن ناراحتید،نمیگرین هم ناراحتید
مرگ بر کسانی که دوست دارند آب گلالود شود تا از آن،برای خود یک ماهی دشت کنند.

[پاسخ]

سعید0977 در گفته :

مصداق ضرب المثل لری که میگه…آوی میره و رودخونه خویشی بورش نه بیگونه!!!!!!!!

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :