کد خبر : 13894
تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۲۱:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 164 بازدید

ملکشاهی : بازداشتها باید زیر نظر سازمان زندان‌ها باشد

    به گزارش میرملاس نیوز به نقل از خانه ملت ؛ الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، گفت: در زندانهای کشور به طور جدی با مشکل ظرفیت  زندانها روبرو هستیم ؛ تعداد زندانی ها نسبت به جمعیت کشورمان زیاد است و ما […]

 

 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از خانه ملت ؛ الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، گفت: در زندانهای کشور به طور جدی با مشکل ظرفیت  زندانها روبرو هستیم ؛ تعداد زندانی ها نسبت به جمعیت کشورمان زیاد است و ما به ازای هر صد هزار نفر جمعیت ، تقریبا ۲۸۰ نفر زندانی داریم  که متوسط جهانی به ازای هر صد نفر ۱۵۷ نفر است و وقتی جمعیت زندانی ها زیاد باشد ، بالتبع مشکلات زیاد خواهد بود.
 

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی افزود: گنجایش زندانهای ما خدمات دهی به زندانیان با شرایط فعلی با مشکل روبروست ،  هر چند مسئولین زندان ها و قوه قضاییه نهایت تلاش خود را می کنند تا بتوانند سرویس رسانی بهتری داشته باشند.

 
نماینده مردم کوهدشت افزود: همه زندانها و بازداشتگاه ها باید تحت نظر و پوشش سازمان زندانها باشند ، چه زندانهای زیر مجموعه سازمان زندانها و چه بازداشگاه ها ی انتظامی ؛ این یک قانون و تاکید است که همه بازداشتگاه ها باید تحت پوشش سازمان زندانها باشد.

 
وی افزود:  نظارت بر زندانها باید نظارت بیشتری باشد ، ولی طبیعتا اگر در زندان اتفاقی بیفتد ، همانند بیرون زندان ، قوه قضاییه رسیدگی می کند و اگر در زندان اتفاق و جرمی رخ می دهد دستگاه قضایی به صورت جدی عکس العمل نشان داده و سریعا رسیدگی می کند.

 
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: هر آنچه که تحت عنوان بازداشت اتفاق می افتد ، باید زیر نظر سازمان زندان ها باشد و اگر زیر نظر سازمان زندانها نباشد ، غیر قانونی است و کمیسیون امنیت ملی مجلس هم این مسائل را بررسی می کند ، اما معتقدم در حال حاضر ، اینکه بازداشتگاهی خارج از نظارت زندان باشد بعید است .

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

با سلام خدمت آقای ملکشاهی

خواهشمند است با توجه به این که شما رییس کمیسیون قضایی هستید و سالها نیز تجربه کار در دستگاه قضایی دارید لطف کنید بر مردم کوهدشت منت بنهید و پیگیر ساخت یک زندان شوید تا مردمان ما برای ملاقات با فرزندانشان این همه هزینه جانی و مالی متقبل نشوند.از شما عاجزانه این درخواست را دارم.البته اگر دون شنا شما نیست.
با سپاس

[پاسخ]

ماهان ازادبخت در گفته :

باسلام وخدا قوت .لازم است از لحاظ ادبی به جای واژه زندان از اصطلاح سازمان تربیت واصلاح استفاده کنیم ودر سر در زندانها نیز نوشته شده است .

[پاسخ]

بيكار در گفته :

فعلا كه ما مردم كوهدشت ازلحاظ رفاه اجتماعي وضعيتي بهتر از بازداشتگاه نداريم حالا يا زيرنظر سازمان يابالاي نظرش . به عنوان مثال اكثر بازداشتيها بيكارند وهكذا مردم كوهدشت نيز هم ! بقيه را خودتان بنويسيد آخه مگه من بيكارم؟

[پاسخ]

حسن از کوهدشت در گفته :

بعضیا الان نطقشون باز شده یادتون رفته این عقب ماندگی مال نماینده های قبلی و تعصبات بیجای خودمونه

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۱ آذر , ۱۳۹۱ ۱۵:۲۰:

حسن عزیز کسی نگفته عقب ماندگی های کوهدشت مسئولش ملکشاهی است.یک درخواست منطقی کردیم با توجه به سوابق ایشان.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :