کد خبر : 14037
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 146 بازدید

فاضلاب شهر الشتر به صورت سنتی دفع می شود/ ضرورت احداث تصفیه خانه

  به گزارش میرملاس نیوز؛ مدیر عامل آبفا شهری لرستان گفت: هم اکنون فاضلاب این شهر به صورت سنتی دفع می شود که این امر در دراز مدت موجب به وجود آمدن معضلات بهداشتی و زیست محیطی خواهد شد. به نقل از مهر، مهدی اکبریان عصر دوشنبه در رابطه با روند اجرای پروژه های آب […]

 

به گزارش میرملاس نیوز؛ مدیر عامل آبفا شهری لرستان گفت: هم اکنون فاضلاب این شهر به صورت سنتی دفع می شود که این امر در دراز مدت موجب به وجود آمدن معضلات بهداشتی و زیست محیطی خواهد شد.

به نقل از مهر، مهدی اکبریان عصر دوشنبه در رابطه با روند اجرای پروژه های آب و فاضلاب به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: امسال 380 میلیارد ریال اعتبار برای احداث و تکمیل طرح های آب و فاضلاب در این استان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه اختصاص این اعتبار برای احداث و تکمیل پروژه های آب و فاضلاب در مناطق مختلف شهرهای استان است، بیان داشت: از این میزان اعتبار تاکنون 72 میلیارد ریال آن دریافت شده است.

مدیر عامل آبفا شهری لرستان ادامه داد: از اعتبار دریافتی یاد شده 27 میلیارد به بخش آب و 45 میلیارد ریال به بخش فاضلاب اختصاص یافته است.

اکبریان در خصوص محل تامین اعتبارات سال 91 نیز یادآور شد: بخشی از اعتبارات ما از محل ملی – استانی است که طرح های فاضلاب 9 شهر استان و آبرسانی به شهر خرم آباد از جمله این طرح ها است.

وی به روند اجرای شبکه توزیع و انتقال فاضلاب شهر الشتر اشاره کرد و بیان داشت: پروژه فاضلاب شهر الشتر در سال 81 شروع شده و تا به حال پیشرفت 95 درصد در اجرای شبکه توزیع و انتقال داشته است.

مدیر عامل آبفا شهری لرستان با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب شهر الشتر نیز در زمینی به مساحت 31 هکتار احداث می شود، یادآور شد: عملیات حصارکشی این تصفیه خانه انجام شده است که به محض دریافت اعتبارات مورد نظر و بازنگری مجدد طرح برای انطباق با تجهیزات و امکانات تولید داخل، عملیات اجرایی آن شروع می شود.

اکبریان همچنین در خصوص مشخصات پروژه تصفیه خانه فاضلاب الشتر گفت: تصفیه خانه فاضلاب الشتر دارای دو مدول با فرآیند لجن فعال است و افق طرح، برای جمعیت 25 سال آینده این شهر در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: اعتبار برآورد شده برای این پروژه 300 میلیارد ریال است که از محل اعتبارات عمرانی یا مشارکت غیر دولتی تامین خواهد شد.

مدیر عامل آبفا شهری لرستان با یادآوری اینکه در حال حاضر جمعیت شهر الشتر حدود 35 هزار نفر است، بیان داشت: هم اکنون فاضلاب این شهر به صورت سنتی دفع می شود که این امر در دراز مدت موجب به وجود آمدن معضلات بهداشتی و زیست محیطی خواهد شد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :