کد خبر : 15297
تاریخ انتشار : ۲ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 175 بازدید

206ساخت داخل، افتخاري براي صنعت ايران

  به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایکوپرس ، محمدرضا رحیمی معاون اول رييس جمهوري به همراه رييس سازمان حفاظت محيط زيست و گروهي از مقامات داخلي و خارجي از آخرين دستاوردهاي زیست محیطی گروه صنعتي ايران خودرو ديدن كردند.   در اين ديدار مهندس جوادنجم الدين مديرعامل گروه صنعتی ایران خودرو توضيحات لازم […]

rkj5crf1xb

 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایکوپرس ، محمدرضا رحیمی معاون اول رييس جمهوري به همراه رييس سازمان حفاظت محيط زيست و گروهي از مقامات داخلي و خارجي از آخرين دستاوردهاي زیست محیطی گروه صنعتي ايران خودرو ديدن كردند.

 

در اين ديدار مهندس جوادنجم الدين مديرعامل گروه صنعتی ایران خودرو توضيحات لازم را در خصوص محصولات دوستدار محیط زیست اين گروه صنعتي بيان کرد.

 

 سخنرانان مراسم افتتاحيه

 

محمدرضارحيمي معاون اول رييس جمهوري در مراسم افتتاح نمايشگاه بين المللي محيط زيست، با تاكيد بر اهميت توجه به مسايل محيط زيست، از برخي اقدامات و موفقيت هاي دولت در زمينه حمايت از محيط زيست  سخن گفت.

 

محمدي زاده رييس سازمان حفاظت محيط زيست سخنران ديگر مراسم موضوع محيط زيست را از دغدغه هاي مهم  بين المللي دانست و علت آن را محدوديت ماده و انرژي و رو به زوال بودن آن ها عنوان كرد.

 

 وي مشاركت عموم مردم را تنها راه برون رفت از بحران تخريب محيط زيست دانست و افزود: نه تنها مسوولان بلكه آحاد جامعه و مردم نيز بايد در اين مسير گام بردارند و با ارتقاي اخلاق زيست محيطي و براساس اصل پنجاهم قانون اساسي حفاظت از منابع طبيعي و محيط زيست را وظيفه خود بدانند.

 

بازديد از غرفه ايران خودرو

 

در ادامه مراسم معاون اول رييس جمهوري به همراه رييس سازمان حفاظت محيط زيست و مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از غرفه ايران خودروبازديد كردند. 206 مجهز به موتور TU5، 206 مجهز به موتور EF4 و سمند ميكروهيبريد از محصولات عرضه شده شركت ايران خودرو در اين نمايشگاه بودند. مهندس نجم الدين در اين بازديد توضيحاتي درخصوص محصولات سبز ايران خودرو ارايه كرد و توليد داخلي موتور كم مصرف ‌TU5 را از موفقيت هاي ايران خودرو در كاهش آلايندگي هاي زيست محيطي دانست. محمدرضا رحيمي معاون اول رييس جمهوري از داخلي سازي محصول 206 به عنوان افتخاري براي صنعت خودروي ايران ياد كرد.

 

شركت ايران خودرو در بخش موتور نيز چهار نوع از موتورهاي توليدي را به نمايش گذاشت كه موتور هاي EF7، TU5، XUM و موتور ديزلي داراي استاندارد يورو 4 و 5 هستند.

 

علاوه بر اين محصولات، شركت ساپكو به عنوان طراح و تامين كننده قطعات ايران خودرو، قطعات يدكي و تجهيزات مرتبط با كاهنده آلايندگي محيط زيست را به نمايش گذاشت. اين قطعات از استانداردهاي زيست محيطي يورو 4 عبور كرده اند.

 

شركت ايران خودرو ديزل نيز آخرين دستاوردهاي محيط زيست خود را در غرفه ايران خودرو به بازديدكنندگان عرضه كرد.

 

درباره نمايشگاه محيط زيست

 

دوازدهمين نمايشگاه محيط زيست متفاوت تر و در سطحي گسترده تر نسبت به ساير نمايشگاه ها با شعار “ترويج فرهنگ عمومي حفاظت از محيط زيست،‌ اساس توسعه پايدار” برگزار شد. به گونه اي كه بيش از 500 شركت از 27 استان در 10 سالن و در فضايي بالغ بر 12 هزار متر مربع در اين نمايشگاه حضور يافتند. در ضمن نمايندگان 12 كشور خارجي كه در زمينه هاي مختلف اقتصادي، فني، مهندسي و تجاري با ايران همكاري دارند در اين نمايشگاه حضور يافتند و 40 كارگاه آموزشي با حضور كليه شركت كنندگان با موضوع محيط زيست برگزار شد.

 

مصوبه نمايشگاه براي سال هاي آينده

 

مقرر شده است با توجه به فراگير بودن موضوع محيط زيست و براي هرچه بهتر برگزار كردن نمايشگاه هاي آتي، دبيرخانه دايمي تشكيل شود. همچنين متقاضيان شركت در نمايشگاه محيط زيست براساس تحقيقات ميداني مورد سنجش و ارزيابي قرار گيرند.

 

در حاشيه نمايشگاه

 

براي اولين بار در تاريخ برگزاري نمايشگاه محيط زيست، اقدامات و فعاليت هاي فني و تخصصي آن از طريق راديو سلامت و شبكه تلويزيوني بازار  و با حضور گسترده خبرنگاران راديو و تلويزيون پوشش خبري داده شد.

 

در مراسم افتتاحيه خانم اميري مشاور امور زنان در سازمان محيط زيست از خانواده شهيد ياري محيط بان نمونه، با اهداي لوح يادبود تقدير كرد.

 

در نمايشگاه امسال گروه نمايشي سوما كه نام آن در سال 2006 به علت اجراي طولاني ترين نمايش صامت،‌ در كتاب ركوردهاي گينس ثبت شده نمايش كوتاهي را با مضمون ترويج فرهنگ عمومي محيط زيست اجرا كرد.

 

به مناسبت دوازدهمين سال برگزاري نمايشگاه محيط زيست، تعداد 12 گلدان به صورت نمادين توسط محيط بانان در محل سن قرار گرفت و توسط محيط ياران نوجوان آبياري شد.

 

انتشار ويژه نامه براي اطلاع رساني و انتشار نتايج حاصله از اين رويداد از ديگر ويژگي هاي نمايشگاه امسال به حساب مي آمد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :