کد خبر : 15462
تاریخ انتشار : ۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 343 بازدید

آقای وزیر، قهرمان ملی کشور زیر سینک ظرفشویی می خوابد!+ تصاویر

 میرملاس نیوز به نقل از شفاف: این روزها حال شهر ما خوش نیست.از در و دیوار شهر غم می بارد و بوق های ممتد ، هوای آلوده و  اعصاب های ضعیف  همه و همه حکایت از دردی پنهان دارد. دردی که می توان در چشمان ملتمس کودک فال فروش که دستانش از سرما قاچ قاچ […]

 میرملاس نیوز به نقل از شفاف: این روزها حال شهر ما خوش نیست.از در و دیوار شهر غم می بارد و بوق های ممتد ، هوای آلوده و  اعصاب های ضعیف  همه و همه حکایت از دردی پنهان دارد.

دردی که می توان در چشمان ملتمس کودک فال فروش که دستانش از سرما قاچ قاچ شده است ، دید.دردی که پشت خمیده پیرمرد دست فروش آن را فریاد می زند.

دردی که مادر سرپرست خانوار که توانایی خرید یک نان برای فرزندش را ندارد با پوست و خونش احساس می کند.

دردی که گل وجود کودک سرطانی را گلبرگ به گلبرگ پرپر می کند اما پدر توانایی خرید دارو را ندارد.

حکایت دردهای شهر ما  مثنوی  هفتاد من  است   اما  گاهی بعضی دردها ،خیلی درد است.

وقتی قهرمان ملی باشی و جای خواب نداشته باشی، درد دارد.

وقتی برای قهرمانی در مسابقات بین المللی حتی از یک تشکر خشک و خالی هم خبری نباشد درد دارد.

 

وقتی با نان خالی تمرین کنی و بعد از تمرین از شدت فشار بیهوش شوی ، فقط برای اینکه برای کشورت افتخار کسب کنی، اما پاداشت 50 هزار تومان آن هم از سوی هیات استان محل تولدت باشد، احساس می کنی که تمام غرورت لگد مال شده است.

وقتی قهرمان باشی و یکه تاز  میدان نبرد تن به تن اما مجبور شوی از درد نداریت بگویی و  برای کار و جای خواب به مسئولین التماس کنی  و کتاب زندگیت را برای همه بخوانی ، میتوانی درد را احساس کنی.

این ها اما همه حکایت فرشاد درکه است.همان قهرمان کیک بوکس  که با روایت داستان زندگی اش برای ایسنا و حکایت هایش از آب انار فروشی  بیشتر معروف شد تا به خاطر مدال های رنگارنگش.

همان قهرمانی که  همین  آبان ماه در سومین دوره فستیوال جهانی هنرهای رزمی بهترین بهترین ها شد اما  جای خوابش زیر سینک  دستشویی  یک مغازه فست فود فروشی است.

همان قهرمانی که به رئیس جمهور نیز نامه نوشت و مستقیم به دست محافظش  داد ، اما جوابی دریافت نکرد و به گفته خودش با نامه نگاری نه تنها مشکلاتش حل نشد بلکه یک دلجویی ساده نیز از اونشد.حتی وزیر ورزش نیز به داد فرشاد درکه نرسید.

فرشاد درکه می گوید : “سه ماه قبل که از شهر محل زندگیم خارج شدم تا به رویایم درباره ورزش جامع عمل بپوشانم می دانستم مشکلاتی سر راهم خواهد بود اما دیگر تصور این همه سختی را هم نمی کردم.”

دارنده کاپ آزاد آسیا و 10 مدال کشوری  از فدراسیون ورزش های رزمی گله دارد چرا که به جای باز کردن گره مشکلاتش، تهدیدش کرده اند.

او خنده تلخی می کند و ادامه می دهد: “چون مصاحبه  کردم و از مشکلاتم گفتم،  از طرف ارازل و اوباش بارها تهدید شدم  در صورتی که من حتی آزارم به یک مورچه هم نرسیده و تنها چیزی که می خواهم این است که بتوانم یک زندگی طبیعی و یک جای خواب داشته باشم تا به توانم ورزش کنم و برای ایران افتخار کسب کنم.سر انجام هم مسولین به من گفتند زندگی تو هیچ ربطی به فدراسیون و ما ندارد.”

با این حال اما چشم هایش وقتی از سومین دوره فستیوال جهانی هنرهای رزمی می گوید، برق عجیبی دارد.شاید هم رگه هایی ازته مانده غرورش را می توان در این چشم ها دید اما مشکل او اینجاست که حتی بعد از قهرمانی در این مسابقات نیز نه خبری از تبریک است و نه پاداش تا شاید وضعیت زندگی اش کمی سامان گیرد.

می گوید: “قرار بود جایزه ای به دلیل اینکه من در مسابقه جهانی اول شدم به من تعلق بگیرد اما وقتی برای دریافت جایزه مراجعه کردم گفتند جایزه برای خارجی هاست نه ایرانی ها!”

او همچنان با ته مانده های درآمدش در آب انار فروشی روزگار می گذراند که به گفته خودش تنها 100 هزار تومان از آن باقی مانده است.100 هزارتومانی که صرف خرید نان و آبی می شود که این ورزشکار از گرسنگی نمیرد و جانی برای عقب نماندن از ورزش  برایش باقی بماند.

این ورزشکار ملی  در شرایط سخت تمرین می کند، مربی ندارد و تنها با سابقه دارهای کیک بوکسینگ  در باشگاهی که به قهرمانی اش احترام گذاشته و هزینه ای از او نمی گیرد تمرین می کند.

او می گوید از فدراسیون چیزی نخواسته جز جای خواب و کمی احترام: “همه جای دنیا شرایط برای ورزشکاران سطح قهرمانی  مهیاست اما من از فدراسیون ورزش های رزمی هیچ چیز نخواستم جز اینکه به عنوان عضو تیم ملی در خواست یک جای خواب کردم که بتوانم تمرین کنم آن هم نه برای همیشه فقط برای مسابقات در پیش.

نتیجه هم یک برگه بود که برای 20 روز به من اجازه می داد از خانه ورزشکاران در هفت تیر استفاده کنم اما وقتی مراجعه کردم تعطیل بود و وجود خارجی نداشت.وقتی دوباره به فدراسیون مراجعه کردم جز وعده های پوشالی چیزی دریافت نکردم .


مدال قهرمانی جهان فرشاد درکه

در آخر هم جوابم این بود: فدراسیون هیچ تعهدی ندارد که به ورزشکارانش جای خواب بدهد، فدراسیون پول ندارد ، بودجه ندارد و از این حرفات.”

همه این ها اما دست به دست هم می دهد تا وی از اینکه 12 سال از عمر و جوانی اش را برای این ورزش گذاشته  پشیمان باشد.


حکم قهرمانی جهان

درکه  که برای عشق به این ورزش از خانه و زندگی اش هم گذشته این روزها می گوید:”پشیمانم و فقط به مسئولین فدراسیون می گویم،  اگر این ورزش برای شما ارج و قربی ندارد و بنا بر گفته شما غربی است ، آن را ممنوع اعلام کنید تا افرادی مثل من به آن علاقه مند نشوند و راه زندگی خود را بر این اساس بنیان گذاری نکنند.هر کار دیگری که می کردم امروز وضعیتم بهتر بود و الان در کنار خانواده ام بودم اما الان برای بازگشت دیر است و ورزش تنها هدف زندگی من است.”

حکم انتخابی

فرشاد اما  آتش نشانی می خواند .هرچند که درس وی به دلیل مشکلات مالی نیمه تمام مانده اما می گوید :”این رشته را برای این انتخاب کرده که بتواند زندگی ها را نجات دهد هر چند که در جامعه ای که زندگی می کندجایی ندارد و حتی مسئولین دانشگاهش هم به عنوان یک قهرمان از او حمایت نکرده اند.”

او می گوید:” رویم سیاه که اینها را می گویم امادیگر دنیا برایم به آخر رسیده و آب از سرم گذشته است.اینها را می گویم که لااقل شاید شرایط برای افرادی مثل من که در رشته های رزمی کم نیستند و به خاطر ترس از کنار گذاشته شدند  حرف نمی زنند بهتر شود.هستند کسانی که 5  دوره قهرمان جهان هستند و نه کاری دارند و نه زندگیی.انگار نه انگار که قهرمان ملی هستند.”

این قهرمان در حد المپیک از همه دلگیر است.دلگیر است از همه انهایی که تلاش هایش را دیدند و نادیده گرفتند.این جوان 24 ساله که در اوج جوانی پیر شده است ، همچنان بیکار است و در سرمای زمستان باید تا 12 شب در خیابان  بماند تا رستوران فست فودی که لطف کرده و به وی در آشپزخانه جای خواب داده تعطیل شود تا بتواند بخوابد.

او می گوید: یک فوتبالیست روی نیمکت ذخیره ها سالی 100 میلیون می گیرد اما من با نان خشک تمرین می کنم و قهرمان می شوم  از انگلستان ،هلند و اسپانیا پیشنهاد دارم اما ایران وطن من است، من مال این سرزمین هستم و می خواهم پرچم کشورم را بالا ببرم و احساس غرور کنم.

غروری که این روزها با تمام بی توجهی ها و نادیده گرفتن ها می رود تا از ریشه خشک شود.

در پایان هم قهرمان ملی کشور با لبخندی تلخ تاکید می کند : بنویسید فدراسیونی را که نمی تواند به ورزش کاران ملی اش حتی یک تخت برای خواب بدهد ، باید تعطیل کرد!ما هم می نویسیم شاید اثر کند…

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

لیلا در گفته :

دلم شکست…..امیدوارم ببینن کسانی که کور شدن…..

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

گفته بودم لرستان مسئول دلسوز و واقعی ندارد،اما جناب آقای آزادبخت هرگاه من این پیغام را میگذارم ، خود شما کاسه ی داغتر از آش شده و بدون هیچ درنگی پیام را حذف می کنید!!!!!!!!!!!!!!لرستان از این ماجراها هم بدتر داره ولی کو گوش شنوا…. انصافا مسئولین ورزش و نمایندگان استان بایستی از این شرح ماجرا خجالت بکشند ،هر چند مسئولین ما پر روتر از این حرفها هستند!!!!!!!!!!!!1

[پاسخ]

شهريار در گفته :

به نظرمن ايشون بروند يه كشور ديگه اي جاي خواب كه هيچ تمام امكانات يك زندگي مرفه براش مهيا است

[پاسخ]

شهريار در گفته :

آقاي آزادبخت از چي ميترسي من فقط نوشتم ايشون جايي ورزش بكنند كه امكانات در اختيارش بزارن حذفش كردي

[پاسخ]

س. امرائی(کاشان) در گفته :

مسئولین لطفآخجالت بکشید…

[پاسخ]

دلم شکست …….کس صدایش نشنید

[پاسخ]

سغيد ازادبخت در گفته :

به قران مطلب خوندم خيلي دلم سوخت

[پاسخ]

سعید0977 در گفته :

واقعآ جای تاسف داره برا مسولین…خدایی نباید به این افراد بگیم مسول اینا بیشتر مسول نما تشریف دارن

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

باز هم جای شکرش باقی است که رزمی کار هستی
و گرنه همان ارازل و اوباش دخلت را در میآوردند
خوب شد که هنرمند نبودی …

[پاسخ]

شهاب رومشگان در گفته :

درود بر شرف و غیرتت که با این همه سختی بازم داری تلاش میکنی. داداش توکلت به خدا باشه همه چی درست میشه…..ان شا الله

[پاسخ]

به خدا اعصابم خراب شد اینا برا کشور های دیگه یه ننگه خیلی با غیرتی درود بر شرفت این بی غیرت ها ی مفت خور کجا هستند داد تو برسند من که جای توبود میرفتم برای کشور های دیگه مشت میزدم زندگیما هم به همه دنیا هم میگفتم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :