کد خبر : 1548
تاریخ انتشار : ۳ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۱:۰۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 341 بازدید

توليد و برداشت سالانه بيش از 13ميليون گل زينتي در لرستان

  مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي لرستان گفت: سالانه بيش از 13ميليون گل زينتي در استان توليد و برداشت مي‌شود. مهندس بهاروند در گفت‌وگو با ايسنا افزود: سالانه چهار ميليون و 291 هزارشاخه، گل زينتي شاخه بريده از گلهاي رز، مريم، داوودي، زنبق و نرگس بومي ايران در فضاي بازي به مساحت 200مترمربع در استان […]

 

مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي لرستان گفت: سالانه بيش از 13ميليون گل زينتي در استان توليد و برداشت مي‌شود.

مهندس بهاروند در گفت‌وگو با ايسنا افزود: سالانه چهار ميليون و 291 هزارشاخه، گل زينتي شاخه بريده از گلهاي رز، مريم، داوودي، زنبق و نرگس بومي ايران در فضاي بازي به مساحت 200مترمربع در استان توليد مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه گلهاي زينتي استان شامل درخت و درختچه‌هاي زميني، گلهاي شاخه بريده و گلهاي آپارتماني مي‌شوند، بيان کرد: شهرستانهاي ازنا، اليگودرز، دورود، خرم‌آباد، بروجرد و پلدختر از عمده‌ترين مراکز کاشت و برداشت گلهاي شاخه بريده در استان هستند.

مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي لرستان درخصوص توليد سالانه درخت و درختچه‌هاي زميني-زينتي استان اظهار کرد: سالانه هشت ميليون و 162هزار اصله از درخت و درختچه‌هاي زميني-زينتي در شهرستانهاي خرم آباد، بروجرد، اليگودرز، کوهدشت، پلدختر و…کاشت و برداشت مي‌شود.

بهاروند در خصوص کاشت و پرورش گلهاي زينتي آپارتماني در استان يادآور شد:سالانه 22 هزار و 530 هزار گلدان از گلهاي زينتي به صورت آپارتماني در استان کاشت و برداشت مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه برخي از گلهاي زينتي استان چون گل رز هر دو ماه يکبار و برخي سالانه برداشت مي‌شوند، گفت: در بين گلهاي زينتي توليد شده در استان تنها گل رز بيمه است و ساير گلها به دلايلي چون سطح زير کشت کمتر بيمه ندارند. 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :