کد خبر : 1548
تاریخ انتشار : ۳ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۱:۰۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 293 بازدید

تولید و برداشت سالانه بیش از ۱۳میلیون گل زینتی در لرستان

  مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سالانه بیش از ۱۳میلیون گل زینتی در استان تولید و برداشت می‌شود. مهندس بهاروند در گفت‌وگو با ایسنا افزود: سالانه چهار میلیون و ۲۹۱ هزارشاخه، گل زینتی شاخه بریده از گلهای رز، مریم، داوودی، زنبق و نرگس بومی ایران در فضای بازی به مساحت ۲۰۰مترمربع در استان […]

 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سالانه بیش از ۱۳میلیون گل زینتی در استان تولید و برداشت می‌شود.

مهندس بهاروند در گفت‌وگو با ایسنا افزود: سالانه چهار میلیون و ۲۹۱ هزارشاخه، گل زینتی شاخه بریده از گلهای رز، مریم، داوودی، زنبق و نرگس بومی ایران در فضای بازی به مساحت ۲۰۰مترمربع در استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گلهای زینتی استان شامل درخت و درختچه‌های زمینی، گلهای شاخه بریده و گلهای آپارتمانی می‌شوند، بیان کرد: شهرستانهای ازنا، الیگودرز، دورود، خرم‌آباد، بروجرد و پلدختر از عمده‌ترین مراکز کاشت و برداشت گلهای شاخه بریده در استان هستند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان درخصوص تولید سالانه درخت و درختچه‌های زمینی-زینتی استان اظهار کرد: سالانه هشت میلیون و ۱۶۲هزار اصله از درخت و درختچه‌های زمینی-زینتی در شهرستانهای خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، کوهدشت، پلدختر و…کاشت و برداشت می‌شود.

بهاروند در خصوص کاشت و پرورش گلهای زینتی آپارتمانی در استان یادآور شد:سالانه ۲۲ هزار و ۵۳۰ هزار گلدان از گلهای زینتی به صورت آپارتمانی در استان کاشت و برداشت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از گلهای زینتی استان چون گل رز هر دو ماه یکبار و برخی سالانه برداشت می‌شوند، گفت: در بین گلهای زینتی تولید شده در استان تنها گل رز بیمه است و سایر گلها به دلایلی چون سطح زیر کشت کمتر بیمه ندارند. 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :