کد خبر : 15689
تاریخ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 223 بازدید

نریمانی: 93 درصد از جمعیت شهرستان كوهدشت باسواد هستند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان كوهدشت گفت: 87 درصد از جمعیت 220 هزار نفری این شهرستان دارای سواد در مقاطع مختلف تحصیلی هستند.

نریمانی

 

‘بهمن نریمانی’  در گفت وگو با ایرنا افزود: میزان رشد باسوادی استان لرستان در شش دوم سال گذشته به شش ماه نخست امسال 96 درصد است كه این میزان در شهرستان كوهدشت 93 درصد می باشد.

وی اظهار كرد: مهم ترین مشكل شهرستان كوهدشت دراین زمینه پالایش اسمی تعداد بیسوادان شهرستان است

كه نیازمند همكاری جمعی دستگاههای اجرایی به ویژه كمیته امداد امام(ره) و بهزیستی است.

نریمانی افزود: این اقدام موجب پوشش كامل افراد بیسواد و معرفی آنها به نهضت سواد آموزی شهرستان خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش كوهدشت گفت: پنج هزار و 868 نفر طی سال جاری در دوره های سواد آموزی و طرح تحكیم این شهرستان ثبت نام كرده اند كه از این تعداد دو هزار و 264 نفر موفق به اخذ مدرك قبولی در این دوره ها شدند.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سبزیان در گفته :

برادران عزیز و همزبان کوهدشتی مطلقا نگران مشکل بی سوادی نباشید!
برادر بزرگوار و همشهریمان جناب آقای نریمانی ید طولایی در ارتقا شاخص های کمی دارند!
در این چند سالی که انشاالله فرصت خدمتگذاری به شما را مغتنم خواهند شمارد به گونه ایی شاخص های آموزشی کوهدشت را افزایش دهند که تمام ممالک شرق و غرب انگشت به دهان بمانند!

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ شنبه ۹ دی , ۱۳۹۱ ۰۸:۱۱:

برادر عزیز ی که سبزیان نیستی این شیطنت شما را تمام شرق وغرب تشخیص می دهد عملکرد نریمانی اظهر من الشمس است بعضی عملکرد خود را در تخریب دیگران میدانند
آیینه گر نقش تو بنمود راست خود شکن ایینه شکستن خطاست

[پاسخ]

آميرزا در گفته :

سواد مهم است ولي مهمتراز آن فرهنگ است كه باسوادان بايد داشته باشند ازتعارفات رسمي ومعمول كه بگذريم حالا شما توكوچه وخيابان وبانك ونانوايي وتاكسي وقهوه خانه وترمينال و فاتحه خواني ومحرم وعروسي ورانندگي ومسجدوپاركينگ ومدرسه ودانشگاه ومترو وكافي شاپوسقط فروشي و اتوبوسهاي تهران وپارك شهروپياده رو وپارك روستا وكتابخانه وتعميرگاه ومزرعه وكارخانه و مكالمه تلفني وبرخورد اداري و آرايشگاه و خريد وفروش وبقالي وفخاري وبزازي ورزازي وسمساري و… رفتار اين باسوادان را كمي تا قسمتي وراندازكنيد خداوكيلي چند درصد آنان رفتارشان فرهنگي است؟

[پاسخ]

سیامک گرواند در گفته :

درود ….اینکه نرخ سواد در شهرستان بالا رود خبر مسرت بخشی است . اما باید توجه داشت که امروزه سواد فقط خواندن و نوشتن ساده نیست . هم اکنون بسیاری از جوانان و نوجوانان در شهرستان همانند سایر بخش های دیگر سواد علمی ندارند . در جهانی که اهمیت تخصص روز به روز گسترده تر میشود خواندن و نوشتن دیگر سواد حساب نمی شود و سواد زمانی معنا میگیرد که فرد تخصص خاصی داشته باشد . در کلاس های نهضت سواد آموزی هم خیلی از افراد شرکت نمی کنند اما مدرک فاقد ارزش علمی میگیرند .چون خود افرادی را سراغ دارم که این کار ها را آنجام داده است

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :