کد خبر : 15712
تاریخ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 324 بازدید

وزیر بهداشت برکنار شد!/ ‘طریقت منفرد’ سرپرست وزارت بهداشت/ باقر لاریجانی هم از دانشگاه علوم پزشکی تهران رفت

  بالاخره مرضیه وحید دستجردی، نخستین وزیر زن در جمهوری اسلامی ایران برکنار شد. به گزارش میرملاس نیوز؛  پایگاه اطلاع رسانی دولت  خبر داد: رییس جمهور در حکمی محمد حسن طریقت منفرد را به عنوان «سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» منصوب کرد.متن حکم محمود احمدی نژاد برای سرپرست وزارت بهداشت به شرح زیر […]

120815_296

 

بالاخره مرضیه وحید دستجردی، نخستین وزیر زن در جمهوری اسلامی ایران برکنار شد.

به گزارش میرملاس نیوز؛  پایگاه اطلاع رسانی دولت  خبر داد: رییس جمهور در حکمی محمد حسن طریقت منفرد را به عنوان «سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» منصوب کرد.
متن حکم محمود احمدی نژاد برای سرپرست وزارت بهداشت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر محمد حسن طریقت منفرد

سلام علیکم

نظر به تعهد و تجربیات ارزشمند و به استناد اصل یکصد و سی و پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جنابعالی را به سمت «سرپرست وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی» منصوب می نمایم.

ساماندهی طرح عظیم پزشک خانواده، امر دارو و درمان، رسیدگی به بهداشت و تغذیه مردم ، عدالت آموزشی و بهداشتی و درمانی و کاهش هزینه های مردم در این بخش در اولویت کاری این وزارت مهم است.

اطمینان دارم که جامعه خدوم بهداشتی و درمانی کشور با نیت خدمت صادقانه به ملت بزرگ ایران شما را در این ماموریت خطیر یاری خواهد کرد.

امیدوارم با استعانت از خداوند منان و استفاده از همه ظرفیت علمی و اجرایی موجود در وزارت وتمام دانشگاهها و مراکز آموزش علوم پزشکی کشور و در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) در انجام این ماموریت خطیر موفق باشید.”

در هفته گذشته شایعاتی درباره برکناری مرضیه وحید دستجردی شنیده شد، اما رحیمی، معاون اول رییس جمهور گفت تا وقتی احمدی نژاد هست، خانم وزیر هم هست.

گفته شده است یکی از دلایل اختلاف رییس جمهور و وزیر بهداشت به دلیل حضور باقر لاریجانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و قائم مقام وزیر بوده است.

نامه نگاری های باقر لاریجانی و وزیر بهداشت

 

20111227120454_20111122093708_1914_841

 

همچنین باقر لاریجانی در نامه ای از دانشگاه علوم پزشکی تهران خداحافظی کرد. هرچند این خداحافظی را دستجردی نپذیرفته بود.

در نامه لاریجانی به وزیر بهداشت آمده است: “از آنجا که علی رغم تمامی تلاشی که جنابعالی برای ثبات مدیریتی این مجموعه به عمل آوردید، تدبیر دیگری برای اداره این نهاد علمی ارزشمند در نظر گرفته شده است، ضمن سپاس و عرض تسلیم در برابر تقدیرات الهی و با رخصت از سرکارعالی به عنوان وزیری پرتلاش، ارزشمند و خستگی ناپذیر که توانستید الگویی موفق از مدیریت کلان در عرصه سلامت را در کشور ارائه نمایید و با توجه به شرایط، مسئولیت اداره دانشگاه علوم پزشکی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را به همکاران محترم دیگری که مجموعه را اداره خواهند کرد می‌سپارم.
طی سالیان همکاری در قالب مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تلاش های زیادی برای ارتقای آموزش و پژوهش و ارتقای خدمات سلامت توسط همکاران محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران، ستاد وزارتی، دانشگاه های علوم پزشکی کشور و همکاران شورای سیاست گذاری به عمل آمد.
بدون تردید این تلاش ها بدون هدایت الهی و عنایات حضرت حجت(عج) و حمایت و هدایت حضرتعالی به بار نمی نشست. لذا ضمن تشکر از همه همکاران محترم به خاطر همراهی مسئولانه و مشارکت دلسوزانه در پیشبرد این خدمات از همراهی و هدایت سرکار عالی تشکر می کنم.”

همچنین در پاسخ دستجردی به لاریجانی آمده است: “دستاوردهای سالهای اخیر وزارت بهداشت در عرصه های مختلف محصول همدلی، هماهنگی و همکاری مدیران مجموعه بوده است. بنده اصرار دارم که این مجموعه مدیران بالاخص حضرتعالی تا پایان مسئولیت اینجانب با وزارت بهداشت همکاری نمایید. اینجانب فشارهای وارده از جانب مدیریت اجرایی کشور برای تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران را که به تعبیر مقام معظم رهبری نماد آموزش عالی کشور است به مصلحت نظام سلامت نمی دانم و بر اساس شناخت بیش از سه دهه از جنابعالی اطمینان دارم که سکان کشتی علم و دانش بدست شخصیتی مدیر، دانشمند و امین سپرده شده است. بر این اساس از جنابعالی می خواهم به همکاری خود تا پایان دوران مسئولیت اینجانب ادامه داده و رسالت خطیر هدایت عرصه دانشگاه را همچنان تقبل فرمایید.”
 

فارس گزارش داد که گفته می‌شود حسن امامی رضوی معاون درمان وزارت بهداشت نیز جای باقر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران را گرفت.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

دستت درد نكنه آقاي احمدي نزاد

[پاسخ]

معصوم در گفته :

با این وضعیت دوراز انتظارنبود شاید دلیل برکناری اعتراض ایشون بوده نه اقداماتی که طی وزارت داشتن دولت گل وبلبله دیگه کاریش نمیشه کرد

[پاسخ]

نامرئی در گفته :

دمت گرم احمد نژاد بلا خره شاخ قولها و مافیای بهداشت و سلامت را شکستید برای نوچه ها هم این کار ضروری است.

[پاسخ]

نگران در گفته :

سلامت قربانی سیاست شد!!
حالا با این بیل و کلنگ هایی که با ارز دارویی خریدن،زبونــــــم لال برن قبر مردم بیماری رو بکنن که قربانی این بچه بازیا میشن.
یه وزیر درست حسابی داشتیم تو کابینه ی این دولت اجازه ندادن بمونه.
خیلی عالی بودی سرکار خانم دستجردی.دست مریزاد

[پاسخ]

من ساده دل در گفته :

من ساده دل طرفدار وزارت اين دولت زن فخيمه بوده وهستم ومانند يك خواهر برايم محترم است اما خودمانيم حالا كه بركنارشده سايتها وخبرگزاريها وبنگاههاي خبرفروشي ومخالفان احمدي نژاد طرفدار دو آتشه خانم وزير شده حتي عكسهايي كه از ايشان منتشر مي كنند با عكسهاي يك ساعت قبل از بركناري اش تفاوت دارد !يعني اگر خوب دقت كنيد مي بينيد كه سعي مي كنند عكسها ي زيبا وباكلاس و داراي آراستگي ظاهري چاپ شود .چه ميشود كرد تا بوده چنين بوده وقتي كسي زنده است يا مصدر كاراست اوراقبول ندارند وهزارجورايراد وانتقاد اما هروقت رفت يا مرد اونوقت ميشود آدم حسابي..

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :