کد خبر : 15832
تاریخ انتشار : ۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 219 بازدید

مناظره های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 92 به طور زنده پخش نخواهد شد

  به گزارش میرملاس نیوز؛ با به پایان رسیدن بررسی طرح “اصلاح قانون انتخابات” در نشست روز یک‌شنبه، ۲۶ آذر مجلس شورای اسلامی، نمایندگان تصویب کرده اند که از این پس پخش مستقیم برنامه‌های تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ایران از رادیو و تلویزیون ممنوع است. به گزارش خبرگزاری های ایران، به موجبه مصوبه یاد شده، […]

L00908514133

 

به گزارش میرملاس نیوز؛ با به پایان رسیدن بررسی طرح “اصلاح قانون انتخابات” در نشست روز یک‌شنبه، ۲۶ آذر مجلس شورای اسلامی، نمایندگان تصویب کرده اند که از این پس پخش مستقیم برنامه‌های تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ایران از رادیو و تلویزیون ممنوع است. به گزارش خبرگزاری های ایران، به موجبه مصوبه یاد شده، از این پس چنانچه به تشخیص کمیسیون بررسی تبلیغات، برنامه تبلیغات ضبط شده نامزدها دربرگیرنده “مطالب توهین‌آمیز یا هتک حرمت سایر نامزدها یا دیگر افراد یا مغایر قوانین” باشد، سازمان صدا و سیما موظف به حذف آن مطالب است.

بنابر این گزارش، نمایندگان مجلس همچنین تصویب کرده اند: “در صورتی که ضمن پخش برنامه زنده‌ای مصداق موارد مذکور از سوی هریک از نامزدهای انتخابات یا نماینده آنها واقع شد، سازمان صدا و سیما موظف است با تشخیص کمیسیون بررسی تبلیغات به میزان مناسب و به صورت ضبط شده به سایر نامزدها یا دیگران فرصت احقاق حق دهد. در گزارش‌ها اشاره‌ای به ماهیت “کمیسیون بررسی تبلیغات” که تشخیص بخش‌های قابل حذف سخنان کاندیداها را برعهده خواهد داشت نشده ‌است و در همین رابطه نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه نیز در صحن مجلس گفته است که اکنون کمیسیون بررسی تبلیغات نامزدها، رئیس و آیین‌نامه مشخصی ندارد، این کمیسیون چگونه می‌خواهد تصمیم‌گیری کند؟

به گزارش خبرگزاری ایسنا، احمد توکلی، از دیگر نمایندگان مخالف تصویب این طرح نیز با بیان این پرسش که «آیا تشخیص خلاف واقع بودن سخنان کاندیداها به صداوسیما سپرده می‌شود؟» گفت که «تعیین سرنوشت سرمایه‌های سیاسی به دست صداوسیما نادرست است، مقام دوم کشور نباید براساس تشخیص صداوسیما از بیان دیدگاه‌هایش محروم شود.»

 خبرگزاری مهر گزارش می‌دهد که مجلس برای متخلفان از این مصوبه و کسانی ‌که از طریق رادیو و تلویزیون له یا علیه یکی از نامزدهای انتخاباتی تبلیغ کنند مجازات حبس از یک تا شش ماه در نظر گرفته است.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سوری در گفته :

آزادی بیان رو داشتین؟؟؟

[پاسخ]

سمینه در گفته :

واقعا اگه آزادی بیان داشتیم مناظره ها زنده پخش میشد نه؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :