کد خبر : 16242
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 718 بازدید

میرملاس یک ساله شد!

  شهناز خسروی / میرملاس نیوز :  میرملاس یک ساله شد!   به جای این که به تاریکی لعنت بفرستید ، شمعی برافروزید.(کنفوسیوس)یک سال است که میرملاسی ها شمعی برافروخته اند،بی ادعا و بی پیرایه.یک سال است که میر ملاسی ها نفس به تنگ آمده ی زاگرس وبلوط های سوخته را هوار می کشند ، […]

 

شهناز خسروی / میرملاس نیوز : 

میرملاس یک ساله شد!

 

به جای این که به تاریکی لعنت بفرستید ، شمعی برافروزید.(کنفوسیوس)
یک سال است که میرملاسی ها شمعی برافروخته اند،بی ادعا و بی پیرایه.
یک سال است که میر ملاسی ها نفس به تنگ آمده ی زاگرس وبلوط های سوخته را هوار می کشند ، بغض فروخورده ی همیان و سرخ دم و میر ملاس و زخم های آن دشت وسیع بهت زده را.

میرملاس نیوز یک ساله شد !

یک سال سن زیادی نیست ولی برای میرملاسی ها دستاوردی بیش از یک سال فعالیت رسانه ای به همراه داشت و تجربه ای فراتر از آن چه در یک سالگی اندوخته می شود.
پایگاه تحلیلی خبری میر ملاس، فعالیت جدی اش رادر بیستم دی ماه ۱۳۹۰ آغاز کرد . در آن روزها شاید کمتر کسی فکر می کرد ،میرملاس در کمتر از یک ماه به پربیننده ترین سایت استان لرستان تبدیل شود . در روز ۷اسفند ماه ،یعنی در بحبوحه انتخابات مجلس نهم، آماربازدیدکنندگان این سایت از مرز ۳۳ هزار نفر گذشت.
بی تردید جوجامعه وشور انتخاباتی حاکم بر آن ، در این موفقیت واین شروع توفانی برای سایتی که اخبار لحظه به لحظه انتخابات را به مردم گزارش می داد،بی تاثیر نبود. مردمی که به امید یافتن مرهمی برای زخم های کهنه ی دیارشان چشم به میدان بهارستان دوخته بودند، حالا می توانستند هرگونه تغییر وتحول در صف آرایی جریان های تاثیر گذار در انتخابات را در میرملاس نیوز ببیند و مهمم تر از آن آرا خود را.انتخاب زمان مناسب برای ورود به عرصه ی فعالیت رسانه ای از سوی میرملاس نیوز را نمی توان تصادفی تلقی کرد .انتخابی که حاکی از موقع شناسی مدیر جوان و پرتلاش آن بودکه پیش از این ،بیشتر به عنوان عکاسی ارزشمند شناخته شده بودتا خبرنگار یا مدیری موفق .
درادامه ی مسیر و فاصله گرفتن از روزهای پرهیجان بهمن و اسفند ۹۰ ،این پایگاه خبری با راه اندازی سرویس های ادبی،فرهنگی،هنری،اجتماعی،اندیشه، حقوقی ،سیاسی،ورزشی و به کار گرفتن دبیران جدی و مسئول نشان داد که رسانه ،مخاطب و نیاز هایش را می شناسد و با پرهیز از در غلتیدن در ابتذال و سطحی نگری وبا ایجاد محیطی تعاملی، درارضای سلیقه های مختلف می کوشد.
میرملاس گرچه نامش را وامدار میرملاس تاریخی، یادگار ۱۲هزارساله ی مردم این سرزمین و نخستین تجلیات ذوق هنرمندانه ی آنان است،ولی فراموش نکرده است که این میراث فرهنگی در آن سوی دنیا خواهرانی دارد به نام گلاسکو و آلتامیرا.پس خوانی گسترده است از میراث جمعی بشر،از ترکه میرو امیرپوروحافظ وشاملو تا پل والری و سیلویا پلات و لورکا و شیمبورسکا.
میرملاس نیوز که رسالت اصلی خود را اطلاع رسانی بدون جهت وتبدیل شدن به یک مرجع خبری در سطح استان تعریف می کند، در شرایطی که تمایلات قوم گرایانه ،برخی رسانه های ما و فضای روشنفکری استان را آزار می دهد، ضمن حفظ رسالت اصلی خود ،نگاهی هرچند مختصر به عرصه های ملی و فرا ملی دارد.چرا که می داند انسان امروز ساکن دهکده ی جهانی است.
میرملاس نیوز با بهره گیری مناسب از رسانه های مختلف چون عکس،ویدئو و متن های گفتاری در کنار متون نوشتاری، به یک مولتی مدیا(چند رسانه ای) تبدیل شد ه است که اگر مورد حمایت جدی اهالی رسانه قراربگیرد، نقش آفرینی های موثرتری در حل مشکلات اجتماعی،اقتصادی،زیست محیطی و فرهنگی استان لرستان و زدودن غبار محرومیت از چهره ی این استان و به ویژه شهرستان کوهدشت، خواهد داشت.
خواهر ،برادر،هم شهری وهم استانی فرهیخته !شمع وجود میرملاس رادر آستانه ی ورود به دو سالگی فروزان تر کنیم.

 

 

Untitled-1-copy1

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

هنرجو در گفته :

میرملاس نیوز 1اتفاق خوب بود.تولدش مبارک ایشالله 1000000000000000000000…………. ساله شه.دمه همه ی کسایی که واسه بر پا موندنش مونذنش تلاش میکنن گرم همچنین خانم خسروی عزیز…

[پاسخ]

داريوش جعفري در گفته :

ماهنامه‌ی کودک و نوجوان غرب کشور(پیشوک) تولد یک سالگی میرملاس نیوز را به همکاران میرملاس و مخاطبین ارجمند این سایت تبریک می‌گوید.
مدیر مسؤول و صاحب امتیاز پیشوک
داریوش جعفری

[پاسخ]

مرتضا خدایگان / سرویس ادبی در گفته :

سپاس ويژه براي شما خانم خسروي. به مديريت و همكاران كوشا و زحمتكش ميرملاس خدا قوت و مبارك باد ميگم. از همه مهم تر به خوانندگان فهيم و هميشگي ميرملاس، پيشاپيش خجسته باد مي گم. همراهي مردم خوب و ياوران هميشگي ميرملاس نيوز باعث دلگرمي كادر اجرايي اين سايت بوده و هست. از اساتيد ،خبرنگاران، نويسندگان و شاعران، عكاسان،موافقان و مخالفان، منتقدين دلسوز، ساير هنرمندان و اهل قلم گرامي هم كه همواره در كنار خدمه ي ميرملاس بوده اند، به نوبه ي خودم بيشترين سپاسگزاري رو دارم. اميدوارم در آينده نيز دست دوستان دست اندر كار را (هر كسي كه باشد) گرفته و رها نكنند و دل به دلشان داده تا بيشتر از قدمي كوچك در راستاي آباداني شهر ، استان و منطقه برداريم.
تندرست باشيد و شاداب

[پاسخ]

ادينه وند در گفته :

تولدت مبارك انشاالله با خبرهاي به روز 100ساله شي

[پاسخ]

كريم دوستي در گفته :

در اين زمستان سرد دم همه ميرملاسيان گرم .برقرار باشيدوماندگار .يك سالگيتان مبارك وتبريك به مدير وسردبيروهمه همراهان.

[پاسخ]

فرزاد آقایی در گفته :

پایار بای میرملاس
پایار بای لرسو

[پاسخ]

سرویس هنری/ علیآقا حسین پور در گفته :

سپاس از خانم خسروی
وبعد تبریک به تمامی همکاران میر ملاسی که با وجود کاستی ها گوناگون
میرملا3 نیوز را همراهی کرده اند،
و تبریکی جدا به تمامی مخاطبین فهیم میرملا3 نیوز
که همیشه پیگیر خبرهای این سایت مردمی بوده اند وهستند.
راه پر پیچ و خمی بوده و هست
دست مریزاد، خسته نباشید.

[پاسخ]

سیروس علیپور در گفته :

شادباش می گویم سالروز آغاز بکار میرملاس را
امیدوارم میرملاس برای همیشه پایدار و ماندگار بماند
زیرا ماندگاری اش برای فرهنگ این دیار بسیار سودمند است و فرهنگ این دیار نیازمند اینگونه
فرهنگ سازها خواهد بود

[پاسخ]

لیلا در گفته :

بمارکه انشاله تولد صد سالگی ات…….

[پاسخ]

نوشین در گفته :

گاهی زندگی فقط یک دوست خوب داشتن است! خانم خسروی از اینکه شمعی رو روشن کردید تا تولد میرملاس رو روشنتر کنید، بهتون تبریک میگم. پس میرملاس تولدت مبارک
سپاس فراوان از همه عزیزانی که عاشقانه تلاش می کنند که «میرملاس ها» پایدار بمانند و سپاس فراوانتر از مخاطبانش که «میرملاس» را یاری نمودند…
سبز و پیروز باشی میرملاس

[پاسخ]

میرسلیم خدایگان در گفته :

پاینده و پیروز باشید.

[پاسخ]

نینا در گفته :

مبارک باشه به امید پیشرفت ها و موفقیت های روز افزون،
سپاس خانم خسروی

[پاسخ]

شهناز خسروی در گفته :

درود بر همه ی دوستان،مخاطبان همراه و فرهیخته ی میرملاس که اگر همراهی شان نبود،ما هم نبودیم،میرملاس هم نبود.بد نیست در همین جا به یک نکته اعتراف کنم که بنده بیشتر وقت ها سوژه ی نوشته هایم رادر همین ستون ،یعنی از میان دیدگاه های مخاطبان عزیز،پیدا می کنم.

خواهر کوچک شما
شهناز خسروی

[پاسخ]

یه بیکار در گفته :

مبارکت نباشه

[پاسخ]

یک همشهری در گفته :

مبارک است انصافا تلاش ودرایت دست اندرکاران سایت میر ملاس قابل تحسین است دستشان درد نکند .

[پاسخ]

meraj در گفته :

مارکت با که دونسم

[پاسخ]

بهار در گفته :

یک سالگی میرملاس مبارک. قلمتان همواره سبز باد خانم خسروی گرامی!

[پاسخ]

آدینه وند در گفته :

تولدیک سالگی رو به همه طرفداران میر ملاسی های تبریک میگم.انشاالله پایدار باشید.

[پاسخ]

مهسا در گفته :

مبوووووورک.کودک ریش چرمی بانمک!!

[پاسخ]

کیمیا آزادبخت در گفته :

تبریک میگم‌‌‍!برقرارباشید

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

من هم از دیار عالمان علم عمل فرهیختگان دیار تمدن فرهنگ قوم کاسی دلفان سرفراز جشن یک سالگی میر ملاس را به کلیه زحمت کشان وعزیزان میرملاس تبریک باش میگویم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :