کد خبر : 17086
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,007 بازدید

طرح استخدامی مهرآفرین منتشر شد/ جزئیات طرح جدید دولت برای استخدام 390 هزار نفر در 108 دستگاه و 31 استان + جدول

  جزئیاتی از طرح جدید دولت برای استخدام 390 هزار و 386 نفر در 108 دستگاه ملی و 31 استان که در طرح موسوم به مهرآفرین مصوب شده بود، توسط خبرگزاری تسنیم منتشر شد. به گزارش میرملاس نیوز؛  انتشار اخباری مبنی بر اعطای مجوز تام برای استخدام 12 هزار نفر به عسگری رئیس سازمان امور […]

IMAGE634398747291250000

 

جزئیاتی از طرح جدید دولت برای استخدام 390 هزار و 386 نفر در 108 دستگاه ملی و 31 استان که در طرح موسوم به مهرآفرین مصوب شده بود، توسط خبرگزاری تسنیم منتشر شد.

به گزارش میرملاس نیوز؛  انتشار اخباری مبنی بر اعطای مجوز تام برای استخدام 12 هزار نفر به عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی یا 1500 نفر به بقایی در نهاد ریاست جمهوری در طرح موسوم به «مهرآفرین» حرف و حدیث‌های بسیاری را برانگیخت.

بر اساس این مصوبه بالاترین مقام دستگاه اجرایی و استانداران و معاونین توسعه مدیریت ومنابع انسانی آنان و یا عناوین مشابه علاوه بر دارا بودن اختیارات و مسئولیتهای اصل 126 قانون اساسی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور موضوع اصل 127 قانون اساسی برای اعمال اختیارات رئیس جمهور و هیئت وزیران در امور اداری واستخدامی ونیز امور برنامه وبودجه مربوط به امور اداری و استخدامی دستگاه مربوط موضوع قوانین و مقررات تعیین شدند.

همچنین دستگاههای اجرایی و استانداری ها موظفند با رعایت و به شرح پیوست که به مهر دفتر هیئت دولت تایید شده است و جزء لاینفک این تصویب نامه است و راسا و بدون نیاز به هیچ امر دیگری از سوی هر مرجع یا مقامی از قبیل موافقت، پیشنهاد، تایید، صدور مجوز صدور واعطای شماره مستخدم یا ابلاغ و بدون الزام به رعایت ابلاغیه های صادره قبلی از سوی مقامات نسبت به همه موارد مندرج در شرح پیوست که به مهر هیئت دولت تایید شده است از جمله نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی و بکار گیری و جذب و استخدام افراد اقدام وشماره مستخدم را نیز اختصاص دهند .

انتشار این مصوبه واکنش‌های بسیاری را به ویژه از سوی برخی نمایندگان مجلس برانگیخت از جمله خباز عضو هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین با اشاره به مصوبه دولت که تحت عنوان ” مهرآفرین ” منتشر شده است، گفته که براساس این مصوبه، دولت به مسئولان اجرایی استان و استانداران مجوز و اختیار استخدام نیرو داده است و رئیس مجلس در نامه ای 6 صفحه ای استدلال های حقوقی و قانونی پیرامون مغایرت این مصوبه را به دولت ابلاغ کرد.
وی همچنین گفته بود: با خبر شدیم که دولت در همان تاریخ 29 آذرماه که این مصوبه را پیشنهاد و به تصویب رسانده است، مصوبه دیگری که بسیار خطرناک تر از مصوبه اولی است داشته که براساس آن اختیاراتی به استانداران داده شده تا نیروهایی را استخدام کنند. این مصوبه هم از نظر قانونی همان ایرادات مصوبه قبلی را دارد. علاوه بر آن ایرادات قبلی،  این مصوبه اختیاراتی به استانداری داده که مخل ماده 179 قانون برنامه درباره اختیارات شورای برنامه ریزی استان است.
خباز با بیان اینکه این مصوبه ایرادات قانونی دیگری نیز دارد که از حوصله افکار عمومی خارج است، گفت: مصوبه مذکور پیوستی 70 صفحه ای دارد که کلیات آن در جلسه هیات تطبیق مصوبات دولت رد شد و بررسی جزئیات آن همچنان ادامه دارد.

بر اساس جزئیات تازه ای از این طرح 70 صفحه ای که گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم به آن دست یافته است، در این طرح مجوز استخدام 390 هزار و 386 نفر در 108 دستگاه ملی و 31 استان داده شده است. بر این اساس مجموع استخدام ها در 108 دستگاه ملی 312 هزار و 563 نفر و تعداد مجوزهای استخدام در 31 استان نیز 77 هزار و 823 نفر است.

خبرگزاری تسنیم جدول کامل مجوزهای استخدام به تفکیک 108 دستگاه ملی و 31 استان را به شرح زیر منتشر کرده است:
 

 

 

 

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

مهندس برق در گفته :

تورو به خدا به فکر جوان ها باشید دارن از دست میرن !!!!!!!!!!!!!
از بیکار دست به همه کار میزنن

[پاسخ]

فاطمه در گفته :

مثل استخدامی شهرداری نشه وعده قبل انتخابات

[پاسخ]

آسمان در گفته :

ترو خدا به فکر ما باشید ما تو این موسسات خصوصی فقط داریم بیگاری می کنیم .با تشکر از شما

[پاسخ]

بهار در گفته :

اگه از ÷یش تععین شده نبااااشن!!

[پاسخ]

آزاد در گفته :

درحدود7سال توشرکت خصوصی جهادکشاورزی باتحقوق ماهی د70هزارتومان برادافرادخانوده4نفره

[پاسخ]

آزاد در گفته :

تورابخدا استخدامی برانورچشمیها نباشه تا حق ماه هم ضایع نشه عدالت علی (ع)رعایت کنین برارضای خدا

[پاسخ]

لیلا در گفته :

زیاد دلتونو به این استخدامی خوش نکنید مال ماها نیست مال آقازاده ها و پارتی داراست

[پاسخ]

لیسانس بیکار در گفته :

باور کنیدبه هر دری زدم برای کار ،یکسال ونیم در بانک مسکن کار کردم بعد قرار دادم تمام شدگفتند خدا حافظ،خداکنه مثل بقییه استخدامی ها از قبل …

[پاسخ]

حمید در گفته :

طفا درست و حسابی اعلام کنند فردا نگن وقتش تموم شد

[پاسخ]

رضا ( لیسانس بیکار) در گفته :

فقط پارتی بازی نکنن و اینقدر سابقه کار نخوان و بر اساس میزان علم افراد پذیرش بشه خیلی خوب میشه

[پاسخ]

مژگان در گفته :

اميدوارم بعد از سهميه هاي فلان و بسان نوبت به ما هم برسه البته اونا هم حقشونه ولي گناه ما چيه كه نه سهميه داريم نه پارتيو …. ولي خدارو كه داريم قربونش برم انقد مهربونه

[پاسخ]

رضا در گفته :

لااقل یکی دو ماه فرصت بدید تا اونایی که پارتی دارن ادماشونو پیدا کنن بعد شروع کنین

[پاسخ]

nashenas در گفته :

اگه امکانش هست بگین زمان ثبت نام کی هست و چجوری میشه ثبت نام کرد؟ ممنون

[پاسخ]

بله در گفته :

ممنون میشیم اگه بگین تا کی الافیم

[پاسخ]

اسدی در گفته :

با این استخدامتون میخواین چیکار کنین؟بابا1نفر نیس مثل بچه آدمیزاد بگه قضیه از چه قراره؟کی ثبت نام میشه؟کی جذب میشه؟اصلا استخدامی هس یا بوغه؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :