کد خبر : 17086
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,006 بازدید

طرح استخدامی مهرآفرین منتشر شد/ جزئیات طرح جدید دولت برای استخدام ۳۹۰ هزار نفر در ۱۰۸ دستگاه و ۳۱ استان + جدول

  جزئیاتی از طرح جدید دولت برای استخدام ۳۹۰ هزار و ۳۸۶ نفر در ۱۰۸ دستگاه ملی و ۳۱ استان که در طرح موسوم به مهرآفرین مصوب شده بود، توسط خبرگزاری تسنیم منتشر شد. به گزارش میرملاس نیوز؛  انتشار اخباری مبنی بر اعطای مجوز تام برای استخدام ۱۲ هزار نفر به عسگری رئیس سازمان امور […]

IMAGE634398747291250000

 

جزئیاتی از طرح جدید دولت برای استخدام ۳۹۰ هزار و ۳۸۶ نفر در ۱۰۸ دستگاه ملی و ۳۱ استان که در طرح موسوم به مهرآفرین مصوب شده بود، توسط خبرگزاری تسنیم منتشر شد.

به گزارش میرملاس نیوز؛  انتشار اخباری مبنی بر اعطای مجوز تام برای استخدام ۱۲ هزار نفر به عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی یا ۱۵۰۰ نفر به بقایی در نهاد ریاست جمهوری در طرح موسوم به «مهرآفرین» حرف و حدیث‌های بسیاری را برانگیخت.

بر اساس این مصوبه بالاترین مقام دستگاه اجرایی و استانداران و معاونین توسعه مدیریت ومنابع انسانی آنان و یا عناوین مشابه علاوه بر دارا بودن اختیارات و مسئولیتهای اصل ۱۲۶ قانون اساسی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور موضوع اصل ۱۲۷ قانون اساسی برای اعمال اختیارات رئیس جمهور و هیئت وزیران در امور اداری واستخدامی ونیز امور برنامه وبودجه مربوط به امور اداری و استخدامی دستگاه مربوط موضوع قوانین و مقررات تعیین شدند.

همچنین دستگاههای اجرایی و استانداری ها موظفند با رعایت و به شرح پیوست که به مهر دفتر هیئت دولت تایید شده است و جزء لاینفک این تصویب نامه است و راسا و بدون نیاز به هیچ امر دیگری از سوی هر مرجع یا مقامی از قبیل موافقت، پیشنهاد، تایید، صدور مجوز صدور واعطای شماره مستخدم یا ابلاغ و بدون الزام به رعایت ابلاغیه های صادره قبلی از سوی مقامات نسبت به همه موارد مندرج در شرح پیوست که به مهر هیئت دولت تایید شده است از جمله نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی و بکار گیری و جذب و استخدام افراد اقدام وشماره مستخدم را نیز اختصاص دهند .

انتشار این مصوبه واکنش‌های بسیاری را به ویژه از سوی برخی نمایندگان مجلس برانگیخت از جمله خباز عضو هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین با اشاره به مصوبه دولت که تحت عنوان ” مهرآفرین ” منتشر شده است، گفته که براساس این مصوبه، دولت به مسئولان اجرایی استان و استانداران مجوز و اختیار استخدام نیرو داده است و رئیس مجلس در نامه ای ۶ صفحه ای استدلال های حقوقی و قانونی پیرامون مغایرت این مصوبه را به دولت ابلاغ کرد.
وی همچنین گفته بود: با خبر شدیم که دولت در همان تاریخ ۲۹ آذرماه که این مصوبه را پیشنهاد و به تصویب رسانده است، مصوبه دیگری که بسیار خطرناک تر از مصوبه اولی است داشته که براساس آن اختیاراتی به استانداران داده شده تا نیروهایی را استخدام کنند. این مصوبه هم از نظر قانونی همان ایرادات مصوبه قبلی را دارد. علاوه بر آن ایرادات قبلی،  این مصوبه اختیاراتی به استانداری داده که مخل ماده ۱۷۹ قانون برنامه درباره اختیارات شورای برنامه ریزی استان است.
خباز با بیان اینکه این مصوبه ایرادات قانونی دیگری نیز دارد که از حوصله افکار عمومی خارج است، گفت: مصوبه مذکور پیوستی ۷۰ صفحه ای دارد که کلیات آن در جلسه هیات تطبیق مصوبات دولت رد شد و بررسی جزئیات آن همچنان ادامه دارد.

بر اساس جزئیات تازه ای از این طرح ۷۰ صفحه ای که گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم به آن دست یافته است، در این طرح مجوز استخدام ۳۹۰ هزار و ۳۸۶ نفر در ۱۰۸ دستگاه ملی و ۳۱ استان داده شده است. بر این اساس مجموع استخدام ها در ۱۰۸ دستگاه ملی ۳۱۲ هزار و ۵۶۳ نفر و تعداد مجوزهای استخدام در ۳۱ استان نیز ۷۷ هزار و ۸۲۳ نفر است.

خبرگزاری تسنیم جدول کامل مجوزهای استخدام به تفکیک ۱۰۸ دستگاه ملی و ۳۱ استان را به شرح زیر منتشر کرده است:
 

 

 

 

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

مهندس برق در گفته :

تورو به خدا به فکر جوان ها باشید دارن از دست میرن !!!!!!!!!!!!!
از بیکار دست به همه کار میزنن

فاطمه در گفته :

مثل استخدامی شهرداری نشه وعده قبل انتخابات

آسمان در گفته :

ترو خدا به فکر ما باشید ما تو این موسسات خصوصی فقط داریم بیگاری می کنیم .با تشکر از شما

بهار در گفته :

اگه از ÷یش تععین شده نبااااشن!!

آزاد در گفته :

درحدود۷سال توشرکت خصوصی جهادکشاورزی باتحقوق ماهی د۷۰هزارتومان برادافرادخانوده۴نفره

آزاد در گفته :

تورابخدا استخدامی برانورچشمیها نباشه تا حق ماه هم ضایع نشه عدالت علی (ع)رعایت کنین برارضای خدا

لیلا در گفته :

زیاد دلتونو به این استخدامی خوش نکنید مال ماها نیست مال آقازاده ها و پارتی داراست

لیسانس بیکار در گفته :

باور کنیدبه هر دری زدم برای کار ،یکسال ونیم در بانک مسکن کار کردم بعد قرار دادم تمام شدگفتند خدا حافظ،خداکنه مثل بقییه استخدامی ها از قبل …

حمید در گفته :

طفا درست و حسابی اعلام کنند فردا نگن وقتش تموم شد

رضا ( لیسانس بیکار) در گفته :

فقط پارتی بازی نکنن و اینقدر سابقه کار نخوان و بر اساس میزان علم افراد پذیرش بشه خیلی خوب میشه

مژگان در گفته :

امیدوارم بعد از سهمیه های فلان و بسان نوبت به ما هم برسه البته اونا هم حقشونه ولی گناه ما چیه که نه سهمیه داریم نه پارتیو …. ولی خدارو که داریم قربونش برم انقد مهربونه

رضا در گفته :

لااقل یکی دو ماه فرصت بدید تا اونایی که پارتی دارن ادماشونو پیدا کنن بعد شروع کنین

nashenas در گفته :

اگه امکانش هست بگین زمان ثبت نام کی هست و چجوری میشه ثبت نام کرد؟ ممنون

بله در گفته :

ممنون میشیم اگه بگین تا کی الافیم

اسدی در گفته :

با این استخدامتون میخواین چیکار کنین؟بابا۱نفر نیس مثل بچه آدمیزاد بگه قضیه از چه قراره؟کی ثبت نام میشه؟کی جذب میشه؟اصلا استخدامی هس یا بوغه؟

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :