کد خبر : 17335
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 118 بازدید

نشست خبری یک نفره!

  نشست خبری یک نفره! مهران مریدی   پس از پایان بازی گهر- پیکان، نشست خبری ویسی برگزار نشد و در کمال تعجب در نشست خبری مایلی‎کهن فقط من به عنوان خبرنگار حاضر بودم. پس از آنکه با چند بازیکن 2 تیم گفت‎وگو کردم خودم را برای کنفرانس خبری مایلی‎کهن پس از یک برد شیرین […]

مهرررران

 

نشست خبری یک نفره!

مهران مریدی

 

پس از پایان بازی گهر- پیکان، نشست خبری ویسی برگزار نشد و در کمال تعجب در نشست خبری مایلی‎کهن فقط من به عنوان خبرنگار حاضر بودم.

پس از آنکه با چند بازیکن 2 تیم گفت‎وگو کردم خودم را برای کنفرانس خبری مایلی‎کهن پس از یک برد شیرین آماده می‎کردم که با صحنه‎ای جالب روبه‎رو شدم «سرمربی و سرپرست گهر در اتاق کنفرانس بودند اما هیچ خبرنگاری حضور نداشت».

آنها می‎خواستند اتاق را ترک کنند اما من گفتم پس نشست خبری چه می‎شود؟ مایلی‎کهن با خوش‎رویی گفت: «خبرنگاری در نشست حضور ندارد» اما باز مخالفت کردم و بی‎خیال نشدم؛ چون متأسفانه برایم مهم است و دوست دارم کاری که انجام می‎دهم تولیدی باشد نه…!

کنفرانس به هر حال برگزار شد اما سوالی که به ذهن متبادر می‎شود، چرا هیچ خبرنگاری از استان نباید در این نشست حضور داشته باشد؟ مگر وی چه فرقی با علی دایی دارد که در زمان نشست خبری سرمربی راه‎آهن جای سوزن انداختن در اتاق کنفرانس نبود؟ ای کاش حداقل چند نفر به ظاهر خبرنگار در این نشست شرکت می‎کرد اما داشتن آی‎دی کارت برای ورود به اتاق کنفرانس، برخلاف نشست خبری دایی لازم بود!

به اعتقاد نگارنده همان‎گونه که گهر برای یک نیم‎فصل از برگزاری دیدارهایش در خانه محروم شد، باید با این وضعیت برخی رسانه‎های استان، نیم‎فصل دوم از انعکاس خبرهای بازی‎های این تیم در دورود محروم می‎شدیم تا ابتدا با فرهنگ رسانه‎ای دیدارهای لیگ برتر آشنا شویم! هرچند برخی رسانه‎های استان در این مدت فراتر از حد انتظار ظاهر شده و نشان داده‎اند چیزی از پایتخت نشینان کم ندارند.

این‎که یک خبرگزاری پس از آنکه ویسی بعد از بازی با هیچ خبرنگاری صحبت نمی‎کند، مطلبی از وی را روی خروجی‎اش کار می‎کند، وجهه رسانه‎های استان را پایین می‎آورد.

ما هم می‎توانیم در خانه بنشینیم و رنج رفتن تا دورود و تحمل سرما را به خودمان ندهیم و مطالبی خلاف واقع را عنوان کنیم اما اخلاق رسانه‎ای این کار را رد و ایجاب می‎کند که خبرنگار برای کارش ارزش قائل شود و گاهی وقت‎ها زحمت بکشد!

نمونه‎ای دیگر که مختص رسانه‎های استان و کاری ابتکاری است «وقتی پس از پایان بازی گزارشگر شبکه افلاک با سرمربیان 2 تیم صحبت می‎کند، برخی دوستان همان مصاحبه را در قالب گفت‎وگو با خبرگزاری مربوطه می‎زنند» که این کار هم از اخلاق رسانه‎ای فرسنگ‎ها فاصله دارد.

دزدی رسانه‎ای خیلی بد و امری نکوهیده است. وقتی خبرنگار باید چشمان بیدار جامعه باشد و مقابل ناعدالتی بایستد چگونه خودش مروج بی‎عدالتی می‎شود.

به هر حال گهر چند بازی دیگر در دورود دارد و هر چند برایمان سخت است که در خانه بمانیم اما سعی می‎کنیم این کار را انجام دهیم تا نه خودمان اذیت شویم نه مربیان!

 

 

درج شده توسط : مصطفی شکری " سردبیر سایت میرملاس "

دیدگاه ها

لیلا در گفته :

خیلی متاسف شدم…آقای مریدی ممنون که این قبیل خبرها رو انعکاس میدید که خبرنگاران ما به خودشون بیان…و اینکه حامی تیم باشن نه روحیه شونو با این کاراتضعیف کنن…..

اشکان در گفته :

متاسفم………………..

محمد در گفته :

خيلي بده اينطوري ولي اگه كسي وظيفه شو بدرستي انجام نداد خودش متضرر ميشه، اينكه شما درست كارت انجام بدي ارزش داره و نبايد به ديگران توجه كرد كه كارشون.
در هر صورت خبرنگارا و عكاساي خبري بايد بيشتر احساس وظيفه و دين به مردم كنن!

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :