کد خبر : 17942
تاریخ انتشار : ۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 79 بازدید

نماینده ولی فقیه در سپاه: سپاه هیچگاه در انتخابات دخالت نمی‌کند، حیطه فعالیت ما داخل سپاه است

  به گزارش میرملاس نیوز؛ نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران می گوید منظور از مهندسی معقول، تبیین گفتمان امام و رهبری است. حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در حاشیه افتتاحیه اولین دوره مسابقات قرآن نیروهای مسلح کشورهای اسلامی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سپاه هیچگاه در انتخابات دخالت نمی‌کند زیرا شأن سپاه فراتر از احزاب […]

2012-01-05-04204485200258

 

به گزارش میرملاس نیوز؛ نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران می گوید منظور از مهندسی معقول، تبیین گفتمان امام و رهبری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در حاشیه افتتاحیه اولین دوره مسابقات قرآن نیروهای مسلح کشورهای اسلامی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سپاه هیچگاه در انتخابات دخالت نمی‌کند زیرا شأن سپاه فراتر از احزاب و گروه‌هاست و مهندسی معقول انتخابات یعنی تبیین گفتمان امام و رهبری.
وی افزود:‌ ما معیارها و چارچوب‌ها را بیان می‌کنیم تا بدین وسیله پاسداران و بسیجیان را توجیه منطقی کنیم.
اهم اظهارات نماینده ولی فقیه در سپاه به نقل از ایسنا می آید:
• مهندسی معکوس به معنای عملیات روانی برای تاثیرگذاری بر جامعه است، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نباید وعده‌هایی دهند که قابل تحقق نباشد.
• رای دادن باید معطوف به عقلانیت باشد، بسیجیان و پاسداران نباید بر اساس انفعال و سطحی‌نگری در انتخابات شرکت کنند و انفعال به معنی لجبازی است.
• سپاه نمی‌تواند در مسائل کشور دخالت کند. سپاه هیچ تریبون و امکاناتی ندارد و ما کاری به بیرون از سپاه نداریم بلکه من به عنوان نماینده ولی فقیه در سپاه اعلام می‌کنم که حیطه وظیفه و فعالیت ما در داخل سپاه است.
• من خیلی متاسفم که برخی محافل داخلی مصاحبه اخیر من را از بی‌بی‌سی کپی‌بردرای و همان حرف‌ها را تکرار کردند.  

• نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاست کلی نظام اسلامی و با تأسی از دستورات رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه‌ای، مترصد هستند تا با قوای مسلح سایر ملل اسلامی همکاری کنند.
• ما باید دوشادوش برادران مسلمان خود به اشاعه اسلام عزیز بپردازیم و در این راستا همکاری‌های قرآنی را یکی از بهترین راه‌ها برای نیل به این هدف در نظر گرفته‌ایم.
• سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به امر و سفارش رهبر معظم انقلاب و با شعار مقدس وحدت،‌ عزت‌ و اقتدار نیروهای مسلح کشورهای اسلامی در پرتو قرآن اقدام به برگزاری نخستین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن نیروهای مسلح کشورهای اسلامی کرده است. هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد همدلی و اتحاد هرچه بیشتر برادران مسلمان نظامی در کشورهای اسلامی است.
• اندیشه‌های الحادی و مادی امروزه جامعه بشری را بیش از پیش آلوده و تهدید می‌کند، بیداری اسلامی در سطح جهان و بویژه ملل اسلامی موجب شده است که انسان‌های سرگشته به سوی فطرت خداجوی خود بازگردند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :