کد خبر : 18048
تاریخ انتشار : ۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 173 بازدید

جشنواره صدای عشایر لرستان برگزار می شود

    به گزارش میرملاس؛ حبیب الله دهمرده پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد نوروزی در لرستان گفت: مردم بسیار به جشنواره‌ها علاقه‌مند هستند و رقابت در بین استان‎ها نزدیک است و این جشنواره فرصتی برای شناساندن ظرفیت‎های استان و مقدمه‎ای برای تبلیغ گردشگری در استان است. استاندار لرستان در ادامه به ظرفیت‎های فرهنگی و عشایری […]

 14_8703071117_L600

 

به گزارش میرملاس؛ حبیب الله دهمرده پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد نوروزی در لرستان گفت: مردم بسیار به جشنواره‌ها علاقه‌مند هستند و رقابت در بین استان‎ها نزدیک است و این جشنواره فرصتی برای شناساندن ظرفیت‎های استان و مقدمه‎ای برای تبلیغ گردشگری در استان است.

استاندار لرستان در ادامه به ظرفیت‎های فرهنگی و عشایری استان، سرودهای محلی لرستان و سیاه چادرها اشاره کرد و گفت: همه باید در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره تلاش کنند.

در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به اهمیت جشنواره صدای عشایر و نزدیک شدن ایام نوروز و آغاز فصل گردشگری گفت: این جشنواره فرصت خوبی برای شناساندن توانمندی‎های عشایر استان است.

قاسم قربانی در سخنان خود به شرح مختصری از برنامه‎های در نظر گرفته شده در این جشنواره از جمله موسیقی، سیاه چادر، پخت آش و نان محلی، مراسم زنده کوچ و ازدواج و همچنین لزوم استفاده از افراد مجرب و نیز نقش حساس صدا و سیما در ایام جشنواره اشاره کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان در ادامه سخنرانی خود بیان کرد: جشنواره صدای عشایر فرصت خوبی است، برای رقابت با سایر استان‎ها و ما با تمام توان شرکت می‎کنیم.

در ادامه نورمحمد آریانپور مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری در سخنان خود به بازدید استاندار از مناطق گردشگری از جمله آبشار بیشه و آبشار نوژیان اشاره نمود و گفت: کارهای میدانی صورت گرفته از جمله تعریض جاده و سایر زیرساخت‎های گردشگری خواسته‎های مردم محلی بوده است.

همچنین محمدحسین بازگیر مدیر کل محیط زیست استان لرستان نیز در سخنان خود به تنوع زیستی، توانمندی‎های خدادادی و حیات وحش لرستان اشاره نمود و گفت: شناساندن این عوامل در سطح کشور می‎تواند نقش مفیدی در توسعه گردشگری در استان داشته باشد.

در ادامه پژوهشگر اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و دبیر جشنواره صدای عشایر بیان کرد: عشایر ماحصل یک پروسه تاریخی و نمادی از فرهنگ استان است.

علیرضا فرزین ادامه داد: باعث افتخار است، بتوانیم صفات نیکو و جوانمردی‎های عشایر را به تصویر بکشیم.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :