کد خبر : 18216
تاریخ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 192 بازدید

علی رغم گذشت 21 ماه؛ ‫رییس سازمان محیط زیست از فاجعه زیست محیطی کوهدشت بی اطلاع است

  با اینکه 21 ماه از آغاز نشت گاز در منطقه کوهدشت لرستان و وقوع فاجعه زیست محیطی در این منطقه می گذرد اما رییس سازمان محیط زیست از وقوع این حادثه اظهار بی اطلاعی می کند. به گزارش میرملاس نیوز، چندسالی است که عملیات حفاری برای اکتشاف ذخایر هیدروکربوری در منطقه‌ ی کوهدشت آغاز […]

0-19

 

با اینکه 21 ماه از آغاز نشت گاز در منطقه کوهدشت لرستان و وقوع فاجعه زیست محیطی در این منطقه می گذرد اما رییس سازمان محیط زیست از وقوع این حادثه اظهار بی اطلاعی می کند.

به گزارش میرملاس نیوز، چندسالی است که عملیات حفاری برای اکتشاف ذخایر هیدروکربوری در منطقه‌ ی کوهدشت آغاز شده است.  درسال ۱۳۸۶ بود که مدیر اکتشاف شرکت ملى نفت ایران از کشف نفت در طاقدیس  «باباحبیب» در بلوک کوهدشت خبر داد.  کارفرمای طرح اکتشاف نفت در منطقه‌ی کوهدشت، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و پیمانکار آن شرکت چینی سی.ان.پی. سی یا شرکت ملی نفت چین است.  حفاری ها تا این لحظه ادامه داشته و تا کنون 3 حلقه چاه در این منطقه احداث شده است.

ماجرای آتش سوزی در کوه های این منطقه از 28 فروردین سال 90 آغاز شد. آتش ابتدا از لابه لای صخره ها سر برآورد و سپس در چاه های منطقه نیز مشاهده شد. این آتش سوزی ها همچنان ادامه دارد و هیچ کس راهکاری برای مقابله با آن و جلوگیری از فاجعه زیست محیطی حاصل از خروج گاز های سمی از داخل زمین ارایه نکرده است.

جالب تر اینکه رییس سازمان محیط زیست کشور به طور کلی از وجود چنین حادثه ای پس از 21 ماه بی خبر است.
محمد جواد محمدزاده  در پاسخ به این سوال که چه راهکاری برای حل مشکلات منطقه کوهدشت و جلوگیری از ادامه این بحران زیست محیطی در این منطقه در نظر گرفته است گفت: بنده از این حادثه بی اطلاعم.

وی با مطرح کردن این مساله که اگر تخریبی بوده از سوی محیط زیست نیست گفت: باید این مساله را پی گیری کنم اما در حال حاضر در این خصوص اطلاعی ندارم.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

لیلا در گفته :

لرستان اگه دلسوز داشت که این حال و روزش نبود…..

[پاسخ]

همشهری در گفته :

تبارک الله آقای رییس

[پاسخ]

همشهری در گفته :

تبارک الله رییس

[پاسخ]

همشهری*** در گفته :

اگه غیر از این بود باید تعجب میکردیم.
هر چی سرمون میاد حقمونه

[پاسخ]

کورش در گفته :

اون حقوقی که میگیره حرومش

[پاسخ]

11111111111111 در گفته :

خره د سر مسولین

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :