کد خبر : 18331
تاریخ انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 876 بازدید

زمان ثبت‌نام نامزدهای‌انتخاباتی/ شرایط کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا

  به گزارش میرملاس نیوز؛ زمان آغاز ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اعلام شد. حسنعلی نوری جانشین رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور 17 اردیبهشت ماه 92 را زمان آغاز ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری و 26 فروردین ماه 92 را زمان آغاز ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی […]

32738_961

 

به گزارش میرملاس نیوز؛ زمان آغاز ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اعلام شد. حسنعلی نوری جانشین رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور 17 اردیبهشت ماه 92 را زمان آغاز ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری و 26 فروردین ماه 92 را زمان آغاز ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اعلام کرد.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور این خبر را در یک نشست خبری در بوشهر اعلام کرد و در ارتباط با قانون تبلیغات انتخاباتی گفت: قانون تبلیغات تغییری نکرده و از نظر زمانبندی کاندیدها بعد از تایید صلاحیت‌ها 15 تا 20 روز برای تبلیغات فرصت دارند. نوری افزود: با این وجود در انتظار آخرین مصوبه مجلس در ارتباط با اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری هستیم تا قانون جدید انتخابات ریاست‌جمهوری اجرایی شود.

جانشین رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور تصریح کرد: همزمان‌با انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها، دو انتخابات میان دوره‌ای در 4 حوزه انتخابیه دماوند، فیروزکوه، تویسرکان، رامسر تنکابن و ایلام و انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان نیز در استان‌های آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویراحمد هم برگزار می‌شود که 15 فروردین ماه زمان ثبت‌نام از کاندیداهای این انتخابات است. نورایی گفت: تعداد و اعضای شعب در انتخابات ثابت هستند و بعد از احراز هویت دو صندوق مجزا وجود دارد، در جریان این فرآیند ممکن است، رای‌دهندگان تعرفه را اشتباهی در صندوق دیگری انداخته باشند به همین دلیل قبل از شمارش، تمام تعرفه‌ها از صندوق تفکیک خواهد شد و هر تعرفه در محل مورد نظر گذاشته می‌شود و بعد از آن شمارش نهایی آغاز می‌شود. وی بیان کرد: اعضای حقوقی هر انتخابات در هیات اجرایی باید جایگاه خود را در هیات‌های انتخابات داشته باشند.جانشین رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور بیان داشت: برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای و مکانیزه در سال آینده پس از موافقت و نظر نهایی شورای نگهبان در این مورد اقدام خواهد شد.

شرایط کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا

همچنین جانشین ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تغییراتی در سطح تحصیلات داوطلبان و تعداد منتخبان و اعضای شوراها داشته است که در انتخابات سال آینده لحاظ می‌شود. وی افزود: سطح تحصیلات کاندیداها در روستاهای تا 200 نفر جمعیت خواندن و نوشتن و روستاهای بالای 200 خانوار نیز تا دیپلم می‌توانند کاندیدای انتخابات شوراهای شهر و روستا باشند.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور و جانشین ستاد انتخابات وزارت کشور ادامه داد: همچنین سطح تحصیلات کاندیداهای انتخابات شوراها در شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت فوق دیپلم و بالای 20 هزار نفر جمعیت نیز لیسانس یا معادل آن باید باشد. نوری گفت: همچنین تعداد اعضای شوراهای روستا در روستاهای تا 1500 نفر جمعیت 3 نفر اصلی و دو نفر علی‌البدل، روستاهای بالای 1500 نفر، پنج نفر اصلی و سه نفر علی‌البدل خواهند بود.

وی گفت: تعداد اعضای شوراهای شهر با جمعیت 20 هزار نفر شامل پنج نفر عضو اصلی و دو نفر علی‌البدل و جمعیت تا 50 هزار نفر هفت نفر عضو اصلی و سه نفر عضو علی‌البدل خواهند بود.مدیرکل سیاسی وزارت کشور و جانشین ستاد انتخابات وزارت کشور خاطرنشان کرد: تعداد اعضای شوراهای شهر در شهرهای تا 100 هزار نفر جمعیت 9 نفر اصلی و 4 نفر علی‌البدل و شهرهای تا 200 هزار نفر جمعیت 11 نفر اصلی و 5 نفر علی‌البدل هستند.

نوری بیان کرد: تعداد اعضای شورا در شهرهای تا 500 هزار جمعیت، 13 نفر عضو اصلی و شش نفر علی‌البدل و تا یک میلیون نفر جمعیت 15 نفر عضو اصلی و هفت نفر علی‌البدل و شهرهای تا دو میلیون نفر جمعیت نیز 21 نفر عضو اصلی و هشت نفر هم علی‌البدل خواهند بود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

قرار بود شهر ها تا یک ملیون دیپلم باشد چند سال است درس می خوانم ولی نا امید شدم

[پاسخ]

abdollahi در گفته :

با سلام لطفا سایت http://www.davtalabin.com را در صفحه اول خودتان برای دید عموم قرار دهید و جهت معرفی بهتر خودتان و کاندیداهای مورد نظرتان در پربیننده ترین سایت انتخابات ایران به ((سایت رسمی تبلیغات انتخابات ایرن)) http://www.davtalabin.com مراجعه فرمایید.

[پاسخ]

کشور را عملکرا کنید نه مدرک کرا

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

وکیل مجلس باید با قا نون قدیم وبا مدرک قدیم باشد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :