کد خبر : 18499
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 174 بازدید

کوهدشت ظرفیت تبدیل به انبار غله کشور را دارد/ اراضی کشاورزی تشنه هستند

  نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کوهدشت با داشتنن 200 هزار هکتار زمین کشاورزی مرغوب می تواند انبار مهم غله کشور باشد. به گزارش خبرنگار مهر، الهیار ملکشاهی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری در شهرستان کوهدشت با بیان اینکه این شهرستان سهم بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته است، گفت: کوهدشت […]

930851_orig

 

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کوهدشت با داشتنن 200 هزار هکتار زمین کشاورزی مرغوب می تواند انبار مهم غله کشور باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، الهیار ملکشاهی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری در شهرستان کوهدشت با بیان اینکه این شهرستان سهم بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته است، گفت: کوهدشت در دوران دفاع مقدس همیشه با دو گردان سرافراز محبین مردانه از این خاک و این انقلاب دفاع کردند.

وی ادامه داد: امروز هم انتظار می رود این شهرستان با توجه به ظرفیت های بالایی که دارد بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

کوهدشت می تواند انبار مهم غله ی کشور باشد

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: کوهدشت با داشتنن 200 هزار هکتار زمین کشاورزی مرغوب و با وجود دو رودخانه پرآب سیمره و کشکان می تواند انبار مهم غله کشور باشد اما همچنان در تشنگی کامل به سرمی برد.

ملکشاهی ادامه داد: متاسفانه تنها 10درصد از زمین های زراعی کوهدشت آبی هستند که اگر وضع به همین منوال پیش برود این 10 درصد را هم از دست خواهیم داد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با برداشت آب از پشت سد سیمره و انتقال آن به زمین های کوهدشت می توان قسمت عمده ای از مشکل کم آبی این اراضی کشاورزی را رفع کرد.

وی با اشاره به وجود معضل بیکاری در کوهدشت عنوان کرد: بیکاری در این شهرستان رقم بالایی دارد به طوری که می توان رتبه اول را در کشور برایش در نظر گرفت.

بساری از روستاهای کوهدشت از نبود آب آشامیدنی رنج می کشند

ملکشاهی در ادامه یادآورشد: در بحث آب روستایی کارهای زیادی صورت گرفته ولی کافی نیست چرا که هم اکنون بسیاری از روستاهای کوهدشت فاقد آب آشامیدنی سالم هستند.

وی تصریح کرد: سه روز یک بار با تانکر به این روستاها آب آشامیدنی رسانده می شود و وجود این مشکل و رنج کشیدن روستاییان در شان این نظام و آرمان های بلندش نیست.

ملکشاهی ادامه داد: همچنین ولتاژ برق دربرخی روستاهای کوهدشت به قدری ضعیف است که وسایل برقی روستائیان مدام در معرض آسیب قرار دارند.

درآمد امام زاده ها برای خودشان هزینه شود

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه سخنان خود با اشاره به وجود 180 مسجد و چندین امام زاده در کوهدشت یادآور شد: سهم بیشتری از درآمد بالای این امام زاده ها که زیارتگاه چند استان همجوار نیز هستند باید در راستای زیبایی و ساختمان سازی خودشان هزینه شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

مورخ در گفته :

با حلوا حلوا دهن شيرين نمي شود .حاج اقا…..خيلي ها قبل ا ز ظل سطان بمدت 4 سال بر كرسي قدرت لم زدند الان فقط جدول پر مي كنند0 اين نيز بگذرد .

[پاسخ]

رضا در گفته :

فقط تبلیغات وحرفهای عوامفریبانه -سیاسی کاری ومدیریت غیر کارامد

[پاسخ]

حرف ها ي تكراري انبار غله ، سيمره ، كشكان . كشككككككككككان

[پاسخ]

گرابی در گفته :

حتما این اطلاعات را از چند بنگاه جمع اوری کردی مانند بنگاه ………

[پاسخ]

شیراوند از درب گنبد در گفته :

این کارها و این برنامه ها نشان از لیاقت ، مدیریت و قدرت برنامه ریزی و درایت بالای آقای ملکشاهی دارد و قطعا تاثیر زیادی در پیشرفت شهرستان خواهد داشت. “زنده باد ملکشاهی”

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

چرا آقاي ملكشاهي هيچ اشاره اي به سد معشوره نكرده اند آيا به نظر ايشان قابليت اجرايي ندارد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :