کد خبر : 18721
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۳:۳۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 76 بازدید

دکتر قربانی خبر داد : توجه ویژه به لرستان در جشنواره صدای عشایر

  رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: در برگزاری جشنوراه ملی صدای عشایر توجه ویژه ای به لرستان و فرهنگ عشایری این استان شده است.قاسم قربانی در گفتگو با میرملاس افزود: در این نمایشگاه تنها یک سالن با زیربنای بیش از یکهزار و پانصد(1500) متر مربع به عنوان سالن اختصاصی برای […]

1 copy

 

رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: در برگزاری جشنوراه ملی صدای عشایر توجه ویژه ای به لرستان و فرهنگ عشایری این استان شده است.
قاسم قربانی در گفتگو با میرملاس افزود: در این نمایشگاه تنها یک سالن با زیربنای بیش از یکهزار و پانصد(1500) متر مربع به عنوان سالن اختصاصی برای لرستان در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: به همین منظور طراحان و مجموعه استان لرستان در این جشنواره با استفاده از فرصت پیش آمده برنامه های متنوع و جذاب با هدف معرفی توانمندی های فرهنگی استان تدوین نموده اند.
وی معرفی صنایع دستی، هنرهای اصیل، سوغات، فرهنگ، موسیقی فولکلور و آداب و رسوم غنی فرهنگی و اجتماعی عشایر لرستان را از برنامه های محوری لرستان در این جشنواره عنوان کرد و گفت: انتظار می رود در روزهای آینده تعداد بازدیدکنندگان از این جشنواره ملی به ویژه سالن اختصاصی لرستان افزایش یابد.
قربانی همچنین تصریح کرد: مراسم سنتی ازدواج عشایر لرستان  فردا دوشنبه با شکوه خاصی در این سالن برگزار می شود و تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر این آیین زیبا و واقعی اندیشیده شده است.
جشنوراه صدای عشایر ۱۴ تا ۱۹ بهمن ماه با حضور ۳۱ استان کشور در تهران دایر است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

آ.محمدزاده در گفته :

زحمات و تلاشهای بی دریغ دکتر قربانی برای برگزاری هرچه باشکوهتر این جشنواره غیرقابل چشم پوشی است…

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :