کد خبر : 19062
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 107 بازدید

لرستان جایگاه نخست تولید ماهی استان‌های غیرساحلی کشور را دارد

  رئیس جهادکشاورزی بروجردگفت: لرستان جایگاه نخست در میان استان‌های غیر ساحلی کشور در تولید ماهی را دارد. رضا امینی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: لرستان جایگاه نخست را در میان استان‌های غیر ساحلی کشور در تولید ماهی داشته، ولی با این وجود مردم لرستان کمتر در سبد غذایی خود از ماهی استفاده می‌کنند که […]

3-840

 

رئیس جهادکشاورزی بروجردگفت: لرستان جایگاه نخست در میان استان‌های غیر ساحلی کشور در تولید ماهی را دارد.

رضا امینی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: لرستان جایگاه نخست را در میان استان‌های غیر ساحلی کشور در تولید ماهی داشته، ولی با این وجود مردم لرستان کمتر در سبد غذایی خود از ماهی استفاده می‌کنند که این امر نیازمند فرهنگ سازی است.

وی اظهار کرد: شهرستان بروجرد دارای 26 مزرعه پرورش ماهیان سردآبی فعال و یک مزرعه پرورش ماهیان گرم آبی و یک مزرعه پرورش ماهیان زینتی به ظرفیت 150 هزار قطعه است.

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد تصریح کرد: همچنین شهرستان دارای 2 واحد تکثیر ماهیان قزل آلا به ظرفیت 8 میلیون قطعه بچه ماهی در سال و 2 واحد تکثیر حد واسط ماهی قزل آلا به ظرفیت 6 میلیون قطعه در سال است.

امینی ادامه داد: تولید شهرستان 860 تن در سال بوده که با توجه به افتتاح 3 مزرعه سردآبی در دهه مبارکه فجر تولید به 910 تن خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود با تعداد 11 مزرعه در حال ساخت، اواسط سال آینده با راه اندازی این واحدها تولید به بیش از 1300 تن در سال افزایش پیدا کند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :