کد خبر : 19311
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 280 بازدید

ديدار مديرمسؤول ماهنامه‌ي «پيشوك» با معاون فرهنگي دبيركل كميسيون ملي يونسكو ايران

به گزارش میرملاس نیوز؛ در آغاز اين ديدار داريوش جعفري گزارشي از عملكرد مجموعه‌ي پيشوك ارايه كرد. وي به اهداف بزرگ هم‌كاران پيشوك در ارتقاي سطح فرهنگ منطقه اشاره كرد و بالا بردن فرهنگ كتاب‌خواني و مطالعه در كودكان، آگاهي از مسايل علمي، فرهنگي و هنري دنياي امروز و پرورش خلاقيت در كودكان را از […]

به گزارش میرملاس نیوز؛ در آغاز اين ديدار داريوش جعفري گزارشي از عملكرد مجموعه‌ي پيشوك ارايه كرد. وي به اهداف بزرگ هم‌كاران پيشوك در ارتقاي سطح فرهنگ منطقه اشاره كرد و بالا بردن فرهنگ كتاب‌خواني و مطالعه در كودكان، آگاهي از مسايل علمي، فرهنگي و هنري دنياي امروز و پرورش خلاقيت در كودكان را از مهمترين اهداف پيشوك دانست. اين ملاقات به پيشنهاد آقاي علي عاشوري – از مركز مطالعات پاسداري از ميراث فرهنگي ناملموس، در آسياي غربي و مركزي (تحت نظارت يونسكو)- براي ايجاد تأمل بين نهاد فرهنگي يونسكو در ايران و پيشوك انجام شد.

 

uneskoo

 

آقاي دكتر مستكين در ابتداي گفت‌وگو ضمن ابراز خوشحالي از آشنايي با برنامه‌ها و خدمات فرهنگي مجموعه‌ي پيشوك از اينكه در شهرستاني دور، در كشور ايران چنين برنامه‌هاي فرهنگي مفيدي براي كودكان و خانواده‌ها انجام مي شود به نوبه‌ي خود قدرداني كرد. ايشان چنين حركاتي را با توجه به محروميت منطقه و نداشتن پشتوانه مالي ستود. وي در ادامه گفت: اهميت تربيت در دوران كودكي را در فرمايشي از امام علي(ع) مي‌توان به خوبي درك كرد كه به فرزند عزيزشان فرمودند: «پيش از آنكه خاك دلت ناپاك و سخت گردد در تربيت تو كوشيدم…» لذا در زمان انعطاف كودكان و پيش از سختي دل آنان مي‌توانيم ايشان را تربيت كنيم. مجموعه‌ي پيشوك با جامعه‌ي لطيف كودك كار فرهنگي مي‌كند و اين از امتيازات اين مجموعه است. با توجه به فرمايش يكي از بزرگان «كودكان همانند سيمان خيس هستند كه هر ردپايي روي آن خواهد ماند»، رفتار ما بايستي تجلي الگوهاي فكري، ديني و انساني باشد.

وي از شادي به عنوان بزرگ‌ترين محرك براي خلاقيت ياد كرد و در اين خصوص گفت: افسردگي دشمن خلاقيت است. بنابراين كمك به ايجاد روحيه‌اي شاد و سوق دادن كودكان و جامعه به سوي شادي و شعف يكي از اصول كار فرهنگي با كودكان است.

ايشان ادامه داد: البته در هر شروعي تحمل سختي لازم است. هر كار بزرگي براي خود «شعب ابوطالبي» دارد. پس اگر در سختي هستيد بدانيد اين شعب تمام خواهد شد و شما با گذشتن از ديوهاي مختلف پيروز هفت خوان خواهيد شد.

دكتر مستكين در خصوص اهميت پشتوانه‌ي مالي گفت: شما بايستي به طراحي مكانيسمي براي درآمد زايي بپردازيد و با خلاقيت و كوشش به خودكفايي مالي برسيد. شايد اين مكانيسم مي‌تواند در زمينه‌هاي آموزش زبان، صنايع دستي و حتي آموزش كشاورزي و دامداري مدرن باشد.

آقاي دكتر قول دادند، در ترغيب مسؤولين و سازمان‌هاي دولتي و غير دولتي به حمايت از پيشوك اقدام كنند و معاونت فرهنگي دبيركل كميسيون ملي يونسكو ايران و حتي نماينده اين سازمان با كمال ميل در همايش‌هايي كه توسط پيشوك در مباحث فرهنگ و خانواده برگزار مي‌شود، شركت كنند.

مدير مسؤول پيشوك ضمن قدرداني از تشكيل اين جلسه گفت: قطعاً توصيه‌ها و پيشنهاد‌هاي ارايه شده توسط آقاي دكتر مستكين در پيشبرد اهداف پيشوك مؤثر خواهد بود و حضور سفير، معاونت فرهنگي و يا ديگر مسؤولين محترم يونسكو در لرستان و غرب كشور در سوق دادن مسؤولين محترم نظام جمهوري اسلامي و اذهان عمومي به تداوم امور فرهنگي مجموعه‌ي پيشوك كمك خواهد كرد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )
برچسب‌ها: , ,

دیدگاه ها

كريم دوستي در گفته :

براي داريوش عزيز وپيشوك آرزوي سربلندي وسرسبزي بيشتر دارم .

[پاسخ]

رضا روئين تن در گفته :

با سلام به داريوش جعفري عزيز‏”ضمن آرزوي توفيقات روزافزون براي شما,از اجراي نمايش بسيار زيباي شما‏(براوه‏)‏ در جشنواره ملي صداي عشاير لذت برديم‏”دست مريزاد‏”‏

[پاسخ]

صادق محمدی یگانه در گفته :

باسلام خدمت آقای جعفری و تمامی دست اندرکاران نشریه پیشوک با آرزوی موفقیت برای شما امیدوارم در انجام این امر خطیر موفق باشید و جا دارد که با بیانی هنرمندانه که کار شما عزیزان است سعی در تعلیم آموزه های دینی و باالخصوص آشنایی کودکان این دیار با امام زمان (عج)و فرهنگ انتظار انجام شود.

[پاسخ]

مرتضا خدایگان / سرویس ادبی در گفته :

درود به همه ی خوبان؛ داریوش نازنین و همه ی همکاران ، هم فکران و همیاران پیشوک. این دیدار را باید به فال نیک گرفت و منتظر اتفاقات و پیامدهای خوب آن شد. به عزیزان این مژده را می دهیم که در آینده این دیدارها به نشست ها و سمینارهای عمومی تر تبدیل شده و حتا منتظر حضور بزرگان و سفرای یونسکو در شهر و استانمان باشید. به امید فرداهای شیرینی که خود ما قرار است “با هم” بسازیم.

[پاسخ]

میرسلیم خدایگان در گفته :

درود به داریوش جعفری و مرتضی خدایگان. انصافا با وجود امکانات کم، فعالیت های چشمگیر شما در پیشوک شایسته ی تحسین است. موفق باشید.

[پاسخ]

درود بر شما استاد گرامی و به امید روزهای خوش …………..

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :