کد خبر : 19755
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۳:۳۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 419 بازدید

سفر کیش و نورچشمی ها !

  امین آزادبخت / میرملاس نیوز :  سفر کیش و نورچشمی ها !   داستان از همان روز خبرنگار آغاز می شود که ناگهان بیش از دو صد نفر در سالن حاضر می شوند و جالب این است همه خود را خبرنگاران بحق عرصه خبر و اطلاع رسانی استان معرفی می کنند و این است […]

IMG_3520

 

امین آزادبخت / میرملاس نیوز : 

سفر کیش و نورچشمی ها !

 

داستان از همان روز خبرنگار آغاز می شود که ناگهان بیش از دو صد نفر در سالن حاضر می شوند و جالب این است همه خود را خبرنگاران بحق عرصه خبر و اطلاع رسانی استان معرفی می کنند و این است که روز خبرنگار هر ساله در لرستان به عنوان روز رونمایی از زیرخاکی های خبری استان تلقی می شود.
افرادی که یکبار دیدارشان در یکی از جلسات خبری دریغ است و افسوس!
و روز خبرنگار در لرستان به هیاهویی تبدیل می شود که اصلا فلسفه این روز و رسیدگی به مشکلات خبرنگاران هر سال و هرسال در حاشیه قرار می گیرد و نکته اصلی به اضطراب بودن یا نبودن در مراسم روز خبرنگار ختم می شود.
خبرنگارانی که در طول سال در تمامی مراسم و جلسات هستند و بسیاری از آنان به واقع با سابقه چند ساله بدون هیچ چشمداشتی تلاش می کنند اما باید در روز خبرنگار به دلیل کثرت خبرنگار نماها در حاشیه باشند و در این مراسم یا حضور نداشته یا با دلخوری حاضر شوند.
اما داستان به اینجا ختم نمی شود و انگار که مافیای شکل گرفته دست از سر خبرنگاران ساعی استان بر نمی دارد و نمک پاشی به زخم کهنه این قشر بی بهره در طول سال همچنان ادامه دارد.
چندی پیش در اوج بی خبری خبر رسید که جمعی از رسانه ای ها و خبرنگاران ” خدوم و زحمتکش” را به مشهد مقدس برده اند که ما سکوت کردیم و گفتیم زیارتشان قبول !
و امروز نیز شستمان خبردار شد که جمعی از این ” خدوم ها و پیشکسوتان” خبر را به کیش و قشم و شاید دبی برده تا از خستگی حضور همیشگی در جلسات بکاهند و نفسی تازه کنند!!!
بگذریم ازاینکه برخی از این دوستان همیشگی با اهالی محترم خانواده به این سفرها عزیمت می کنند، سوال این است که انتخاب این افراد با چه ملاکی و توسط چه سیستمی صورت گرفته؟ آیا فراخوانی اعلام شد و یا اینکه انتخابات از طریق کانال های زیرزمینی و با نظارت مافیای همیشگی بوده است؟
چرا همواره یک قشر خاص در راس برنامه های فرهنگی جامعه ی خبری استان قرار دارند و افراد به واقع زحمتکش و با سابقه همیشه باید از این برنامه ها محروم و بی نصیب باشند؟!
رسالت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات در این میان کجاست؟
چرا این انتخاب ها از کانال خود پیش نمی رود و به ظاهر اداره ارشاد و خانه مطبوعات نباید در جریان این انتخاب ها و سفرهای تفریحی نورچشمی ها باشند؟
نورچشمی ها یی که به جرات می توان گفت سابقه چند تن از آنها در مجموع به پای زحمت و تلاش یکی از پیشکسوتان همیشه محروم نمی رسد اما تعداد و آمار خیر و برکاتی که به لطف برخی افراد بر آنها نازل شده بیش از سن قانونی شان است!!؟

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

ناراحت نباش!
الان همه چیز برعکس شده و هیچ چیز سرجای خودش نیست
معلومه که بین اونایی که رفتن با اونایی که نرفتن خیلی فرق هست ! البته با توجه به این نکته ظریف که ” هیچ کس سر جای خودش نیست”

[پاسخ]

پیشکسوت خبر در گفته :

چه گویم که نگفتنم بهتر است
زبان در دهان پاسبان سر است

[پاسخ]

یه دوست در گفته :

یکی پرسید:راستی اونایی که رفتن شنا بلدند؟
گفتم: نه تنها شنا، بلکه زیر آبی هم …

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲ اسفند , ۱۳۹۱ ۱۷:۵۴:

قشنگ اومدى

[پاسخ]

خبرنگار بی منت در گفته :

لابد حق شونه كه اونا امروز كيش باشند و ما همچنان كيش و مات باشيم
اونا حق شون مشهد و كيشه ما اطلاع رساني و خبررساني بدون مزد و منت
اونا بايد امروز تو سواحل كيش سير كنند و ما بايد رسالت خودمون رو داشته باشيم.
اونا از خبر نمي دونند و ما مي دونيم خبر چيه خبرنگار كيه؟

[پاسخ]

بی خبران در گفته :

واقعا جالبه روزنامه چی هایی که شعار میدن در راه عدالت و حق قلم میزنن خودشون چکار میکنن، اعضای خانوادشون رو واسه یه سفر تفریحی به جای خبر نگاران قالب کردن فرستادن کیش و…

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

اگر اينچنين نبود كمي تا قسمتي بود عجيب

[پاسخ]

نوشین روان در گفته :

شما و امثال شما دغدغه خبرنگاری و مردم رو دارین، مثل بعضی از اونهایی که اونجان… میخواین برین کیش که چی بشه؟؟؟ البته آقا امین زره پولادینتو بپوش چون کیشیهای عزیز وقتی برگردند و یه دل سیر بخوابند و بعد از کلی تعریف و تمجید از کیش و …. میان سراغ میرملاس و خدا بخیر کنه از جوابیه های دوبرابر مطلب!!!! (طبق قانون مطبوعات) البته حق بدین چون تازه نفس اند…
همیشه یه ذره حقیقت هست پشت(فقط یه شوخی بود) و یه کم هم کنجکاوی پشت (همینطوری کامنت نوشتم)

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

وژت ناراحت نهه عيو چه دري ؟

[پاسخ]

حالا مثلاًکیش چی داره همین لرستانو بچسب ما خودمون طرفدار پرو پاقرصتیم…..مهم خودمونیم و مشکلاتمون…

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲ اسفند , ۱۳۹۱ ۱۷:۵۱:

سلام.
بحث كوش رفتن يا نرفتن نيست بالاخره هركسي با وضعيتى حداقل يه بار اين جزاير و رفته، مورد مد نظر مدير سايت احترام و رعايت عدالت در بین خبرنگاران است.

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲ اسفند , ۱۳۹۱ ۱۷:۵۲:

ببخشيد اشتباه تايپى بود. رعايت عدالت منظورم بود

[پاسخ]

همین که خودت خودتو به عنوان یه خبرنگار خوب میشناسی کافیه….اونا رو بی خیال داداش.بزار الکی خوش باشن.

[پاسخ]

با سلام خدمت آقاى آزادبخت
نگرانى و گله هاى شما بجاست. ولى أون ها رو اعزام كردن كه برن چك كنن ببينن سايت ميرملاس اونجا چقدر بازتاب و طرفدار داره!!!! البته اگه سياحت و تفريح و خريد براشون وقتى بزاره!! يا شايد هم بر اساس وضعيت جيب خبرنگاران” نما “انتخاب كردن، چون خبرنگاران واقعى و شايسته درآمد چندانى ندارند.

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت در گفته :

تا بوده چنین بوده تا باد چنین بادا !!
نگران نباش امین جان رسالت ما چیز دیگری ست کیش را بگذار برای مشتاقانش هوای تنی عوض کنند اگر می خواهی به خاطر کیش بنویسی و عکس بگیری کیش می شوی….

[پاسخ]

سید مجتبی حسینی در گفته :

سلام بر امین عزیز
یادداشتت رو خوندم اما مشکل وجود نورچشمی ها و ارشاد و اینها! نیست. یه نگاهی به دوستانی که نظر دادن بنداز! بیشتره اسامی ناشناس و مستعار هستند. حتی در این دنیای مجازی دوستان جرئت (یا محترمانه عرض کنم) تمایلی به برده شدنه اسمشون ندارن و این باعث میشه انتخاب کنندگان سفرهای کیش و مات! به راحتی و بدون ترس از اعتراض ، افراد لایق یا کسانی رو که ادعای بر حق بودن دارند رو مات کنند و دیگران را راهیه کیش!
بله! وقتی نامی برای برده شدن نباشه و کسی خودش رو معترض معرفی نکنه هیچ محکمه ای رای بر، برحق بودن نظری نمیده و هیچ دادگاهی (وجدان، شرافت، اخلاق…) شاکی های خیالی رو بر متهم های واقعی برتری نمیده و حقی گرفته نمیشه…!

اما تو به راهت ادامه بده… همچنان موفق.

[پاسخ]

حسین پور خوشنامی در گفته :

کنار گذاشته شدن حس خیلی بدیه.وقتی که ایمان داری -نه توهم-متن ماجرا تو هستی.نسبت به کسانی که تقدیر میشوند و امکاناتی که میتواند کار تورا بهتر کند را حیف و میل مکنند. از از همه چیز به نفع خود و خانواده شان استفاده می کنند.تنها جرم تو اینه که جز مافیا نیستی!این فقط مختص روز خبر نگار نیست.در همه جای آن شهر پر از کابوس(کوهدشت) همینگونه است.ندیده ام ددر هیچ جای دیگر ی تا به این حد به هنرمندان و خبرنگاران و نویسندگان شان بی مهری کنند. صادق بودن،هنرمند بودن،کاری را درست انجام دادن و در کل خوب بودن جرم است.زود زمینت می زنند مراقب باش!
در حاشیه بودن حس وحشتناکیه وقتی حق توست که در متن باشی!

[پاسخ]

دوستي پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۳ اسفند , ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹:

آقاي خوشنامي! با سلام
در بحث ژيژك جوابي ناچيز تقديم كردم. اميدوارم يك سري بزنيد

[پاسخ]

عبدالرضا شهبازي در گفته :

امين جان !

هر دم از اين باغ بري مي رسد ……………………………..

[پاسخ]

دوستی در گفته :

آقای خوشنامی ! با سلام
در بحث ژیژک جوابی ناچیز تقدیم کردم. امیدوارم شما و آقای پیچک یه سری بزنید

[پاسخ]

امین جان!مشکل همین جاست که خبرنگاران وروزنامه نگاران ما،به کیش وقشم می نگرندوبس!

[پاسخ]

ناله ها
به این کانالها نمی رسند
همه چیز برعکس شده امین!
بیا تا ما از تو عکس بگیریم.

[پاسخ]

مهسا شفیعی در گفته :

تا بوده چنین بوده…

[پاسخ]

خلیل در گفته :

سلام،

مشت نمونه ی خروار است.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سفر كيش نرفتي. در عوض سفر جاده خرم اباد كوهدشت نصيبت شد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :