کد خبر : 19954
تاریخ انتشار : ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 111 بازدید

نرخ بيکاري فراتر از آمار اعلام شده

  عضو هيات رئيسه کميسيون اجتماعي مجلس، با بيان اينکه مرکز آمار ايران در سال جاري نرخ بيکاري را 12 تا 13 درصد اعلام کرد، گفت: آنچه که از شواهد امر برمي‌آيد آن است که نرخ بيکاري فراتر از آماري است که اعلام مي‌شود. عباس قائدرحمت در گفت ‌وگو با خانه ملت، در مورد وضعيت […]

Businesspeople Holding Up Arrow

 

عضو هيات رئيسه کميسيون اجتماعي مجلس، با بيان اينکه مرکز آمار ايران در سال جاري نرخ بيکاري را 12 تا 13 درصد اعلام کرد، گفت: آنچه که از شواهد امر برمي‌آيد آن است که نرخ بيکاري فراتر از آماري است که اعلام مي‌شود. عباس قائدرحمت در گفت ‌وگو با خانه ملت، در مورد وضعيت بيکاري در کشور، افزود: نرخ بيکاري در کشور بسيار بالا بوده به گونه‌اي که در برخي استان‌ها اين مهم نزديک به مرز بحران است. نماينده مردم درورد و ازنا در مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: با توجه به اينکه طبق قانون اساسي دولت مکلف است بستر اشتغال افراد جامعه را فراهم کند اما متاسفانه همچنان با افزايش نرخ بيکاري در کشور مواجه هستيم.اين نماينده مردم در مجلس نهم، با تاکيد بر ارائه وام‌هاي اشتغال‌زايي به برخي افراد، تصريح کرد: وام‌هاي اشتغال‌زايي هم نتوانست درماني براي معضل بيکاري باشد و تنها مسکني براي اشتغال به شمار مي‌رفت. وي، با بيان اينکه امروز مهم‌ترين مساله کشور بيکاري است، به آمار نرخ بيکاري اشاره کرد و افزود: مرکز آمار ايران در سال جاري اعلام کرد بين 12 تا 13 درصد نرخ بيکاري در کشور وجود دارد اما آنچه که از شواهد امر بر مي‌آيد آن است که بيکاري فراتر از آماري است که گفته مي‌شود.

لرستان بالا‌ترين نرخ بيکاري در کشور

مرکز آمار ايران اعلام کرد؛ نرخ بيکاري پاييز امسال نسبت زمان مشابه سال قبل2/1 درصد کاهش يافته است.به گزارش خبرگزاري ايلنا، استان لرستان با 6/20 درصد داراي بالا‌ترين نرخ بيکاري در ميان ساير استان‌هاي کشور برخوردار است.استان‌هاي کرمانشاه با8/18 و کردستان با6/15 درصد در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند.بر اساس چکيده نتايج طرح آمارگيري نيروي کار در پاييز سال 91 که از سوي مرکز آمار ايران انتشار يافته است، استان‌هاي کرمانشاه با8/18 و کردستان با 6/15 درصد، پس از استان لرستان در مرتبه دوم و سوم به لحاظ بالا بودن نرخ بيکاري قرار دارند.نتايج اين گزارش نشان مي‌دهد، 21 استان کشور داراي نرخ بيکاري دو رقمي هستند. تعداد استانهايي که در پاييز سال گذشته داراي نرخ بيکاري دو رقمي بودند، 20 استان بود.براساس گزارش مرکز آمار ايران، استان خراسان جنوبي با5/4 درصد داراي کمترين نرخ بيکاري در پاييز سال جاري است. نرخ بيکاري در استان سيستان و بلوچستان6/9 درصد گزارش شده است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

دوست در گفته :

قابل توجه مسئولین بی عرضه و نالایق لرستان خوش به اون روزی که به جای شما افراد لایقتری رو بر مسند بگذاریم

[پاسخ]

لیلا در گفته :

اون روزو ما هیچوقت نخواهیم دید.

[پاسخ]

بد بين در گفته :

چرا ؟تا ما هستيم پس وضع همينه

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :