کد خبر : 20483
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 262 بازدید

موافقت مشروط مجلس با افزايش “مبلغ يارانه‌ها” براي سال 92

  سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:‌ در صورتی که شیب اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تند باشد، میزان پرداخت نقدینگی به خانوار‌ها در سال 92 ا‌فزایش خواهد يافت. غلامرضا کاتب در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران با اشاره به سرنوشت اجراي فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها در سال آينده گفت: فاز دوم […]

122127_901

 

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:‌ در صورتی که شیب اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تند باشد، میزان پرداخت نقدینگی به خانوار‌ها در سال 92 ا‌فزایش خواهد يافت.

غلامرضا کاتب در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران با اشاره به سرنوشت اجراي فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها در سال آينده گفت: فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تا سه ماهه نخست سال 92 اجرا نخواهد شد.
وی افزود: مجلس معتقد است در زمان اجرای فاز دوم باید تمامی بندهای این قانون اجرایی شده و صرفا به بخشی از قانون اکتفا نشود.
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات خاطرنشان کرد: در فاز اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها 50 درصد سهم خانوارها، 30 درصد سهم تولید و 20 درصد سهم سرمایه‌گذاری بود که از این میزان فقط به 50 درصد سهم خانوار‌ها توجه شده است.
کاتب اظهار داشت: بنابراین معتقدیم اگر فاز دوم اجرا شود باید تمام موارد مطرح شده در قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اجرا شود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها، مبلغ پرداختی به خانوارها افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر؟ گفت: در صورتی که شیب افزایش حامل‌های انرژی همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها، ملایم باشد احتمالا تغییری در میزان پرداخت نقدینگی به خانوارها صورت نگیرد.
نماینده گرمسار افزود: در صورتی که شیب اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تند باشد، میزان پرداخت نقدینگی به خانوار‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

لازم به ذکر است؛ نمایندگان مجلس شوراي اسلامي در پی بروز برخي نارسايي‌ها و نواقص در اجراي فاز نخست هدفمندي يارانه‌ها، با تصویب طرحی ادامه اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها در سال جاري را متوقف کردند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

هاوار….هاوار…هاوار…بابانمی خواییم افزایش پیداکنه.یعنی از این بدتر هم می خواد سرمون بیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :