کد خبر : 2053
تاریخ انتشار : ۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۲:۴۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 495 بازدید

حدود صد نفر از روزنامه‌نگاران لرستاني در نامه‌اي خطاب به رييس جمهوري از مديريت عدالت‌محور در عرصه مطبوعات كشور تقدير كردند.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از  ايسنا، در نامه تعدادي از روزنامه‌نگاران لرستاني خطاب به دكتر محمود احمدي‌نژاد آمده است: “ما اهالي رسانه هستيم. کساني که نوشتن برايشان تعهدي به دانستن و درک درد مردمان است”. در بخشي از اين نامه تاكيد شده است: “با کدام مرز، خون لاله‌هاي لرستاني را در دفاع از […]به گزارش میرملاس نیوز به نقل از  ايسنا، در نامه تعدادي از روزنامه‌نگاران لرستاني خطاب به دكتر محمود احمدي‌نژاد آمده است: “ما اهالي رسانه

هستيم. کساني که نوشتن برايشان تعهدي به دانستن و درک درد مردمان است”.

در بخشي از اين نامه تاكيد شده است: “با کدام مرز، خون لاله‌هاي لرستاني را در دفاع از حريم مردمان نديده است. اينجا ديار عاشقان اهل بيت (ع) است. کدام فواره بلند‌تر از عشقي است که ما به آل پيامبر بلند آوازه کرديم”.

در ادامه اين نامه با بيان اينكه در ميان مردمي که آخرين ده کوره مملکت به شمار مي‌رفتند و سر رييس دولت به آستانه درش نمي‌رسيد، صداي قطاري مي‌آيد از دور که سوارش رييس دولت است. حاشا که ريل‌تان را برگردانند که نا اميدي مدام گردد. اينجا مهندس زياد دارد، کارخانه کم است؛‌ تاكيد شده است: “به جهت ضعف اعتماد به نفس، بچه‌هاي لرستان هر کجا بودند، خود را رها کردند و از حق لرستان گذشتند. با اين همه خوشحاليم که اين دوستان لرستاني، تبارپرست و لهجه‌گرا نيستند. اما قسمتي از حق بر شانه دولت‌ها، حق لرستان بوده که ادا نشده است و کسي اين دردها را آنطور که موجب عزمي گردد به گوش آنان که کار بدستشان است نرسانده‌اند”.

در ادامه نامه تصريح شده است: “لرستان نيازمند نگاه بومي است. منتها نگاهي که بلند نظر باشد. مدتي راه روستايي و برق به چند خانوار را کنار بگذارند. ما کار شرافتمندانه را براي جوانان تحصيلکرده‌مان مي‌خواهيم. يک بار معيار را در مورد لرستان حالا نه به اندازه آن استان‌هاي برخوردار که به اندازه نياز اين جوانان بالا ببريد.

ديگر آنكه نزديک به هزار روزنامه‌نگار و خبرنگار و اهل رسانه لرستاني داريم. اصلا روز خبرنگار اين کشور لرستاني است. اما ما استثناء بوديم. ما نه رسانه داشتيم که تمرين نوشتن و برگرفتن خطا از نوشتار را بياموزيم و نه صفحه کاغذ جريده‌ها از نام‌هايمان پر بود. ما براي غلبه بر ضعف دروني خويش نيازمند لرستاني بوديم که لال نباشد‌. که حرف بزند.

لااقل به معيار ساير استان‌ها فرصت گفتن يابد. مي‌دانيم که هر بلوغي جوش غرور خودش را دارد. اما دولت بايد دولت شکوفايي و فرصت به نهال‌ها باشد که بر اين ديار سايه‌بان پناه بگستراند. از اينکه معاون لرستاني مطبوعات آقاي محمد جعفر محمد‌زاده را برگزيديد تا به اندازه ساير استان‌ها‌، به ديار غربت گرفته‌اش توجه کند و دل به درياي همت زند، خدا را شاکريم. خدا را شکر که حق کسي را ضايع نکرد که به ما دهد”.

در بخش پاياني نامه روزنامه‌نگاران لرستاني تاكيد شده است: “از ما اين بچه جنگ که خبرنگاري را در جبهه آموخت و با زخم جنگ به دولت شما آمد يک يادگار ماند. زين بابت از شما متشکريم. اي کاش ديگران نيز با کشور خود اينگونه به عدالت تدبير کار کنند. اين الگو به نفع همه است و لااقل عدالت در استفاده از رنگين کمان جمعيت ايراني رعايت مي‌شود. ماحصلش هم رضايت از گشايش قلم‌هاست به بيان درد و چاره درد. آزادي گوهر ارزاني نيست. اما تجمل دولت‌ها هم نبايد باشد. کاش هيچ قلمي به نيت خصومت برکشيده نشود و ايکاش ديگران هم چون محمدزاده با مهر و تدبير و نه به قهر و تقيد با اهالي رسانه حرف مي‌زدند. آنموقع مخاطرات نوشتن کم بود و فايده نگفتن کمتر.

ما از اينکه يک لرستاني مايه سکينه قلبي اهالي رسانه است، مباهات مي‌کنيم. خوشحاليم که رسانه‌اي به توقيف نمي‌رود و خوشحال‌تر که آزاد گفتن هجمه‌اي به استقلال و حرمت‌ها نمي‌شود. باشد که از دولت شما به جز مطبوعه‌هاي يادگار شما و معاون مطبوعاتي لرستاني‌تان، کاهش فقر و اميد به روزگار عاري از ننگ بيکاري بماند. اميد که شعبات ديگر عدالت بعد از اينکه به همه ايران رسيد، به همتي اينگونه به لرستان سرک بکشد. فرصت ديداري مهيا کنيد”.

 

اسامي روزنامه‌نگاران لرستاني كه اين نامه به امضاي آن‌ها رسيده، به شرح زير است:

علي صارميان، ابراهيم خدايي، سعيد سروش، حسين حسن زاده، مهدي ويس کرمي، احد چگيني، کسري چگيني، عيسي قائدرحمت، هوشنگ پرتو، احد رستگارفرد،‌ مهرداد غلامي، سعيد چوبينه، سامان فرجي، مجتبي کائيدي، محمد مومني، حميد کياني، اسفنديار خدايي،‌ عباس ميرهاشمي‌، مسعود سيفي،‌ حمزه اميني، رضا جايدري، فرامرز درويشي،‌ امين نجف پور،

علي زيودار، عبدالرضا شهبازي، غلامرضا مهرآموز،‌ سجاد چراغي‌، ساسان والي‌زاده، ابراهيم خرم آبادي، حجت واليزاده،

احمدرضا دالوند،‌ محمد اميري،‌ بهروز بيرانوند‌، محمود شرفي، محمدعلي عجم، نسرين کريمي،‌ مرتضي کريمي، محمد حسن حياتي، محمد عليپور مطلق، محمد گودرزي، آساره اسديان،‌ آساره کردي، تقي شماعي، حسين آزاديخواه،‌ حسين ميرهاشمي، خسرو عليزاده مطلق، سعيد شمس، عباس شمس، سيد روح اله موسوي، علي براتي، افشين دباغ، سهيلا فتحي زاده، محمد بيرانوند، رضا بيرانوند، محمد حسين بيرانوند، داريوش سپهوند، فريدون کريم پور، مراد عبدي، عيدي خسروي، مسعود مراديان،‌ ميترا صفدري، زينب نوراللهي، امين نوراللهي، نوشين احمديان، فرانک آب جامه، محمد حسن فرهمند، وحيد ابوالقاسمي، محمد حسين عبدالکريمي، جواد ابراهيمي، رضا لطفي، صادق ساکي، سيدمحمد تقي موسوي نژاد، ميثم بايندر، محمد محسن بختياري،‌ علي پاکزاد، سعيد عرب نژاد‌، طلا دارابي، حسين جودکي، احمد توکل، سيد احمد شاهرخي، رضا عباس نژاد، سوگند عباس نژاد،‌هاله سلطاني بروجردي، حسن سليماني،‌ قباد حسنوند،‌ امير حسين جديدي، تينا شادابي، الناز توسلي، سميه السادات بحرالعلوم، مهشيد شاکري، مرضيه حسيني، آرش خسروي، فريده مجلسي، قاسم نودهي، احمدرضا آسترکي،‌ داريوش ولي زاده، تارا لک، نوشين زارع، عزيز محمدي منش، سمانه کارگرفلاح، کورش گوراني، محسن چگني، محمود نورآبادي و ياسر اکبريان‌……

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بهمن ابراهیمی در گفته :

آقای محمد زاده فردی فرهیخته متدین صادق معتدل و اهل انصاف است و براستی مایه افتخاری برای مردم کوهدشت

[پاسخ]

شلغم پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۰ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۴:۴۶:

خداوکیلی صداقت را رعایت کردی این صحبتها بلغور کردی!

[پاسخ]

؟ پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۰ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۴:۵۴:

خبرنگارا 104 نفرند با خواجه حافظ شیرازی میشن 105 نفر !!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

علی ابراهیمی در گفته :

کاملا معلومه روز نامه نگارن. اونم مستقل!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

مخلص پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۹:۵۳:

چيز نامعلومي نديديم برادر.
شايد به زعم شما خبرنگاران مذكور مستقل نباشند؛اما چيزي كه عيان است در كنار هم قرار گرفتن اسامي روزنامه نگاراني با سلايق مختلف مي باشد كه با امضاي قاطعانه شان فرياد زده اند:
“محمدزاده در كسوت معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد ، عاملي ست براي “وحدت سلايق”.
ياحق.

[پاسخ]

مهدي پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ اسفند , ۱۳۹۰ ۲۳:۴۵:

خيلياي ديگه از قلم افتادن ؛ ضمن اينكه چندين روزنامه نگار ديگه هم از ماهيت اين نامه خبر نداشتن و بعدها اعلام كردن در صورتي كه از وجود چنين نامه اي باخبر مي بودن حتما امضا مي كردن.
به هرحال اين ماجرا مهر تاييديه بر فروتني و لياقت حاج محمد جعفر محمدزاده.
كساني كه در جلسات متعدد ايشون حضور دارند ، گفتماني ديني – فرهنگي در رابطه با عرصه رسانه، براشون ملموسه كه الحق ختم ميشه به «وحدت».

[پاسخ]

مهدويان از اليكودرز پاسخ در تاريخ سه شنبه ۹ اسفند , ۱۳۹۰ ۰۱:۰۴:

درود بر محمدزاده كوهدشتي

[پاسخ]

بهمن ابراهیمی در گفته :

بله هیچ وقت وضعیت نشریات اینقدر خوب و مطلوب و منطقی نبوده چه نیازه به این همه علامت تعجب ؟یا همینجوری شانسی دستت رو دکمه بود؟

[پاسخ]

امین آزادبخت در گفته :

مطمئنن اگه اکثر روزنامه نگاران استان از محتوای این نامه خبر میداشتند رقمی بیش از 500 امضاء این قضیه رو تایید میکردند.
جایگاه مطبوعات کشور در زمان تصدی محمدزاده را باید دوره ی شکوفایی مطبوعات نامید . تلاش ایشان در توسعه ی کیفی و ایجاد فضای دور از حاشیه و وحدت بخش در بین مطبوعات قابل تقدیر و عملکرد ایشان را نسبت به معاونت های سابق کاملاً موفق تر نشان میدهد.
بنده و میرملاس نیوز نیز برای ایشان آروزی سلامتی توام با موفقیت را داریم.

[پاسخ]

رضایی در گفته :

مرد محجوب وبا وقار کوهدشتی که از دو دهه گذشته تاکنون منشا فعالیتهای فرهنگی در کوهدشت -لرستان ایلام -کردستان و در سطح ملی بوده .ایشان مایه افتخار ودوست داشتنی هستند و امروز هم وارد بگو مگوهای سیاسی و بیحاصل نمی شود.من در دبیرستان امام صادق شاگرد او بودم و قرآن خواندن را از آقای محمدزاده به یادگار دارم.یادش به خیر اردو- کلاس- دارالقران حضرت قایم-کانون نور و…. برای ایشان آرزوی موفقیت میکنم

[پاسخ]

باسلام وتشکر از غیرت شما روزنامه نگاران عزیز لرستانی که اینچنین یکدست و یکصدا از فرزند لرستان حمایت کردید وآفرین بر محمدزاده این یار دیرین پیریایی که به نحو احسن توانست جواب اعتماد جناب پیریایی را بدهد وآفرین بر بزرگ مرد ی از تبار لرستان که اینچنین شاگردانی تربیت کردند تا باعث مباهات ما لرستانی ها شوند بله اینجا لازم است از پیریایی عزیز به واسطه ی تربیت چنین نیروهایی که از افتخارات لرستان هستند تشکر کرد

[پاسخ]

روزنامه نگار در گفته :

متاسفم براي روزنامه نگاران لرستان

[پاسخ]

؟ پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۰ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۴:۴۸:

خلایق را هرچه لایق

[پاسخ]

اقبال در گفته :

سعيد سروش تو ديگه چرا؟

[پاسخ]

آقاي آزادبخت ميداني روزنامه نگار يعني چه؟اگر ما 500 روزنامه نگار در لرستان داشتيم كه اوضاعمان چنين نبود.

[پاسخ]

؟ پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۰ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۴:۵۰:

به ازای این خبر احتمالاً وبتون رو تبدیل به سایت کردین جناب خبرنگار؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

رضا پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۱ اسفند , ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰:

شما ميدوني مدير عامل ايسنا كيه؟آقاي واليزاده (لرستاني) پس نگو نداريم. بگو اطلاع ندارم. فقط زير دست آقاي واليزاده چندين نفر ميتونن باشن؟…
درود بر روزنامه نگاران و خبرنگاران لرستاني و درود بر محمدزاده ي متعهد.

[پاسخ]

آقای خلنگ اولا 500 نیست و 100 است ثانیا در لرستان حدود 60 نشریه وجود دارد جدای از لرستانیهای مقیم تهران وجاهای دیگر ثالثا ظاهرا شما از فضای رسانه ای کشور بی اطلاعید.

[پاسخ]

دوستار در گفته :

احسن برشما ؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

دوستار در گفته :

متأسفم برای سایتی که ظرفیت انتقاد ندارد، فقط تعریف وتمجید را می پذیرید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

مهرداد پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۱ اسفند , ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰:

حسود.

[پاسخ]

برات میر نیوز در گفته :

خداحفظش کنه دکتر محمد زاده دیگاهش فراتر از آن است که تصور میکنم انشاالله موفق بشه ونظر هم به اطراف شهرستان کوهدشت بندازد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :