کد خبر : 20762
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۱:۱۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 206 بازدید

پدر تئاتر کاشان درگذشت / هنرمند لرستانی دوراز دیار خود زندگی را وداع گفت

به گزارش هنرآنلاین، نصرت‌الله زمانپور پدر تئاتر کاشان شب گذشته بر اثر بیماری درگذشت. نصرت‌الله زمانپور متولد ۱۳۱۹ و فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای زیباست.وی اهل خرم آباد است که سال 50 به کاشان مهاجرت کرد و همانجا کارهنری را دنبال کرد و هنر را پابه پای زندگی اش , دور از دیار خود نفس کشید. او […]

22180_634984209451718750_m
به گزارش هنرآنلاین، نصرت‌الله زمانپور پدر تئاتر کاشان شب گذشته بر اثر بیماری درگذشت. نصرت‌الله زمانپور متولد ۱۳۱۹ و فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای زیباست.وی اهل خرم آباد است که سال 50 به کاشان مهاجرت کرد و همانجا کارهنری را دنبال کرد و هنر را پابه پای زندگی اش , دور از دیار خود نفس کشید. او جزو پیشکسوتان تئاتر کاشان است و او را پدر تئاتر این شهر می‌نامند. اردیبهشت ماه امسال انجمن بازیگران تئاتر در مراسم جشن بازیگر از این هنرمند باسابقه تجلیل کردند.

زمانپور که بینایی خود را به طور کامل از دست داده بود به کمک نوه‌اش و با همراهی بهزاد فراهانی شمع جشن بازیگری را روشن کرد.

فراهانی در معرفی این هنرمند پیشکسوت تئاتر گفت: زمانپور از بازیگران دهه ۴۰ تئاتر ایران است و کار خود را با نمایش “رستم و سهراب” به کارگردانی مصطفی اسکویی شروع کرده است و در ادامه فعالیت‌هایش در نمایش‌هایی همچون “مردی که مرده بود و خود نمی‌دانست”، “آی با کلاه آی بی کلاه”، “سرگذشت مرد” و … حضور داشته است.

در آخرین نشست اهالی تآتر کاشان درشهریور 1391 از یک عمر تلاش ایشان تقدیری به عمل آمد و همه یک صدا و با افتخار برای پدر تآتر کاشان کف زدند و شاد بودند و اکنون افسوس…

در گشت و گذار ها به- دو سر پل 1351 کارگردان – تشنه انتقام 1351 کارگردان -آسید کاظم 1352 کارگردان- درخت ولی دیرگ 1353 کارگردان -چهار صندوق 1355 کارگردان -کپر 1355 کارگردان -لتو 1356 کارگردان- سگی در خرمن جا 1357 کارگردان- تاج برداری 1358 کارگردان- مندیل خیال 1366 کارگردان -سلطان مبدل 1367 کارگردان -کلک مرغابی 1368 کارگردان -مرگ غریان 1368 کارگردان و از همه مهمتر ایشان اولین معلم تئاتر کاشان بودند.

***
میرملاس نیوز کوچ نابه هنگام این هنرمند ارزنده را به جامعه ی هنری ایران و خانواده ی سوگوارش تسلیت می گوید.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

خوش ذوق در گفته :

نمی دونم چرا موقعی که انسانهای با ارزش زمانی که می میرند قدر و ارزش آنها شناخته میشود؟ این برای من فقط این را تداعی می کند که قدر یکدگر را خوب نمی دانیم یا با هم رودربایسی داریم یا حسادت داریم که در زمان حضور هنرمندان با ارزش از کارها و فعالیت هایشان تقدیر نمی کنیم فقط موقعی که می میرند به یاد انها می افتیم شاید ما با هم خیلی غریبیم.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :