کد خبر : 21295
تاریخ انتشار : ۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 198 بازدید

آبشار چکان یکی از عجایب طبیعت لرستان است

    آبشار چکان در جنوب غربی شهرستان الیگودرز و در دامنه ارتفاعات مشرف بر دره چکان در فاصله 141 کیلومتری شهرستان خرم آباد واقع شده است. به گزارش خبرنگارایلنا از خرم آباد، آبشار شگفت انگیزچکان دارای ارتفاع 30 متر وعرض تاج 4 متر در دل طبیعت بکر و بهشتی لرستان قرار دارد. این آبشار […]

 57983

 

آبشار چکان در جنوب غربی شهرستان الیگودرز و در دامنه ارتفاعات مشرف بر دره چکان در فاصله 141 کیلومتری شهرستان خرم آباد واقع شده است.

به گزارش خبرنگارایلنا از خرم آباد، آبشار شگفت انگیزچکان دارای ارتفاع 30 متر وعرض تاج 4 متر در دل طبیعت بکر و بهشتی لرستان قرار دارد.

این آبشار از درون غاری مشرف بر زمینهای زراعی چکان بیرون می جهد و “طول فوران آن به ده ها متر”می رسد.

اطراف آبشار منطقه ای وسیع با فضایی مطلوب و دل انگیز است که در 2 تا3 کیلو متری آن امام زاده‎ای به نام ابوعلی (ع) واقع شده است.

آب این آبشار در اواخر پاییز به مرور خشک می شود و در روزهای اولیه شروع فصل بهار مجددا با همان فوران به بیرون می جهد، این آبشار یکی از عجایب و زیباییهای طبیعت استان لرستان محسوب میشود.

در کنار این آبشار دل انگیز پوشش گیاهی ودرختانی همانند گردو، زالزالک، گلابی، چنار، کیکم، بید، بلوط و… وجود دارد.

به سه طریق می توان به دیدن این آبشار زیبای لرستان رفت که از جمله آنها راه ارتباطی دورود به ایستگاه راه آهن سفید دشت به طرف شول آباد با جاده شنی، راه دورود به شاپله،تنگ ناله شنه چکان که این جاده مالرو و مخصوص کوهنوردیاست و مسیر الیگودرز با اتومبیل به طرف شول آباد چکان که با اتومبیل تا چند کیلومتری آن جاده وجود دارد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :