کد خبر : 21440
تاریخ انتشار : ۳ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 184 بازدید

سراب کاکیزه کوهدشت جلوه ای از زیبایی های خدادادی/دره ای سبز که آغوش گشوده است

    سراب کاکیزه یکی از مناطق سرسبز و دیدنی شهرستان کوهدشت است که در 25 کیلومتری شمال غربی شهر کوهدشت واقع شده است. این مکان زیبا و دیدنی درون دره ای وسیع و پر آب قرار گرفته که در نگاه اول چشمان هر بیننده ای را خیره می کند. نام اصلی این منطقه دره […]

 

 

سراب کاکیزه یکی از مناطق سرسبز و دیدنی شهرستان کوهدشت است که در 25 کیلومتری شمال غربی شهر کوهدشت واقع شده است.

این مکان زیبا و دیدنی درون دره ای وسیع و پر آب قرار گرفته که در نگاه اول چشمان هر بیننده ای را خیره می کند.

نام اصلی این منطقه دره کاکیزه است که به علت وجود آب های زلال و روان سراب کاکیزه نام گرفته است.این دره سرسبز در اواسط بهار بواسطه ذوب شدن برف های زمستانی ،چهره ای سبز تر به خود گرفته و گویا آغوشی ست برای جادادن گردشگران تا از طبیعت بکر و کم نظیرش لذت ببرند. 

وجود ده ها آبشار کوچک و بزرگ فضایی رویایی را در این دره بوجود آورده است.این دره سرسبز با چشم انداز های بسیار زیبا ،تابلویی طبیعی از نقاش طبیعت به نمایش گذاشته است.

عناصر طبیعی چون چشمه،کوهستان،فضای سبزوانبوه درختان میوه،زیبایی مضاعفی به طبیعت بکر این منطقه بخشیده که عقل را به حیرت واداشته و آدمی با دیدن این همه زیبایی در برابر خالق یکتا به خاک افتاده و سجده شکر بر جای می آورد.

وجود آب های خنک ،شقایق های سرخ و صدای روح نواز پرندگان بهاری به مسافران جان تازه ای می بخشد.این دره به وسیله ی درختان انجیر،انگور،گلابی وحشی و …پوشیده شده است.

دست انسان نا آگاه چرخه طبیعی این جاذبه ی طبیعی منحصر به فرد را آلوده کرده و این مکان بکر و دل نواز متا سفانه مورد تخریب برخی از طبیعت گردان و افراد سود جو قرار گرفته است.

این دره سر سبز و پوشیده از درخت از جمله مناطق زیبا و مستعد برای توسعه گردشگری است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

افسوس که در معرض نابودیه………………

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :