کد خبر : 21749
تاریخ انتشار : ۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 209 بازدید

رئیس جمهور کلنگ بلندترین سد بتنی جهان را در لرستان به زمین زد/انتظار20ساله پایان یافت

    به گزارش میرملاس : صبح پنجشنبه 8 فروردین دکتر احمدی نژاد به همراه جمعی از مسئولان وارد استان لرستان شد تا عملیات ساخت بلندترین سد بتنی جهان در لرستان رسما آغاز به کار کند. لحظاتی پیش و با حضور رئیس جمهور رسماً عملیات ساخت بلندترین سد بتنی دو قوسی جهان در لرستان به […]

80595700-3828099

 

 

به گزارش میرملاس : صبح پنجشنبه 8 فروردین دکتر احمدی نژاد به همراه جمعی از مسئولان وارد استان لرستان شد تا عملیات ساخت بلندترین سد بتنی جهان در لرستان رسما آغاز به کار کند.

لحظاتی پیش و با حضور رئیس جمهور رسماً عملیات ساخت بلندترین سد بتنی دو قوسی جهان در لرستان به دست مهندسین ایرانی آغاز شد.

کار مطالعه ی این سد از سال 71 آغاز شده و تا سال 88 زیر نظر مشاوران و کارشناسان مورد مطالعه و ارزیابی قرار گرفته است. ضمن آن که تاکنون 1500 میلیارد ریال اعتبار برای احداث پروژه‌‌های زیرساختی شامل راه دسترسی اصلی،‌ راه‌‌های دسترسی داخلی، سامانه انحراف و مطالعه این طرح هزینه شده است.

سد بختیاری به عنوان بلندترین سد بتنی دو قوسی جهان در 80 کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد و در میان ارتفاعات سر به فلک کشیده ی زاگرس در مجاورت ایستگاه تنگ پنج راه آهن سراسری(هشتمین ایستگاه حدفاصل درود – اندیمشک) ساخته می‌شود.

این سد از نوع بتنی دو قوسی با ارتفاع 325 متر و طول تاج 509 متر طراحی شده و برای ساخت آن چهار میلیون و 800 هزار مترمکعب بتن ریزی مورد نیاز است.

نیروگاه سد بختیاری از نوع زیر زمینی و با شش واحد توربین به قدرت 250 مگاوات ساخته می‌شود و ظرفیت تولید این نیروگاه یک هزار و 500 مگاوات و با ظرفیت تولید سالیانه سه هزار گیگاوات ساعت است.

رودخانه ی بختیاری به عنوان یکی از دو سر شاخه ی اصلی رودخانه ی دز,از ارتفاعات جنوبی اشترانکوه لرستان سرچشمه می‌گیرد و در 45 کیلومتر بالاتر از سد دز به رودخانه سزار می‌پیوندد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

كاش آقاي احمدي نژاد قلعه فلك الافلاك را يك بار ديگر افتتاح مي كرد و بعد مي رفت براي انتخابات به دردش مي خورد

زنده باد سيد محمد خاتمي

فرزاد در گفته :

یاد ایام 000

مي سازم كلنگي براي تو
اي لرستان قهرمان
كلنگ هم كم چيزي نيست
قدرش را بدان
كلنگي براي يادگار
كلنگي براي يادبود
يادبود روزگار
روزگار كج مدار

اين كلنگ يادگار محمود است
زنده باد يادگار
زنده باد اين بهار
كدام بهار ؟
بهاري كه محمود مي آورد؟
نمي خواهيم اين بهار.

اين سد هم مثل سد معشوره چهار روز ديگه به تاريخ مى پيونده. البته اين هم يه تبليغ انتخاباتيه.

ناشناس در گفته :

احمدي جون
يه سري به بازار ميوه بزن لطفاً

یک خوبی این سد اینه که حداقل تعدادی مشغول خواهند شد از نگهبان و ……..اگر هم خیلی جدی نیست ولی از هیچ بهتره -لنگ کفش در بیابان غنیمتهههههههههههههههههه

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :