کد خبر : 21936
تاریخ انتشار : ۱۲ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 381 بازدید

نمایش اسکلت سردار اشکانی در لرستان + عکس

  همزمان با تعطیلات نوروزی غرفه ها و آثار جدید در موزه باستان شناسی و مردم شناسی قلعه فلک الافلاک لرستان به نمایش درآمده که از جمله این فعالیت ها بازگشایی محل زندانی شدن آیت الله کاشانی پس از ۷۰ سال است. به منظور جذب علاقمندان به میراث فرهنگی موزه باستان شناسی قلعه فلک الافلاک […]


142330_192

 

همزمان با تعطیلات نوروزی غرفه ها و آثار جدید در موزه باستان شناسی و مردم شناسی قلعه فلک الافلاک لرستان به نمایش درآمده که از جمله این فعالیت ها بازگشایی محل زندانی شدن آیت الله کاشانی پس از ۷۰ سال است.

به منظور جذب علاقمندان به میراث فرهنگی موزه باستان شناسی قلعه فلک الافلاک تغییر چیدمان داده و برخی از اشیا مربوط به یکی از بزرگترین گنجینه های کشف شده در دنیا در معرض دید علاقمندان قرار داده شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان در این رابطه گفت: امسال براي اولين بار اشیاء برنزی مکشوفه از محوطه تاریخی سنگ تراشان در موزه باستانشناسی قلعه تاريخي فلك الافلاك خرم آباد به نمايش گذاشته شده است.

سید قاسم قرباني افزود: آثار گچبری به دست آمده از محوطه قلعه گوری سیمره کوهدشت مربوط به دوره ساسانی نيز برای نخستین بار در یکی از ویترین های موزه باستان شناسی قلعه تاريخي فلك الافلاك خرم آباد به نمايش گذاشته شده است.

وي افزود: همچنین نمایش اسکلت سردار اشکانی به همراه تابوت مفرغی چوبتراش در یکی از ویترین های موزه باستان شناسی قلعه تاريخي فلك الافلاك خرم آباد نيز يكي ديگر از اقدامات اين اداره كل بوده است.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :