کد خبر : 22507
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 118 بازدید

احداث سد ده پهلوان دلفان، 10 هزار هکتار از اراضی دیم را به آبی تبدیل می‎کند

  به گزارش میرملاس ؛ مدیر عامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: اجرای سد ده پهلوان دلفان 10 هزار هکتار از اراضی را سیراب می‎کند.  علی‎امید سیفی  اظهار کرد: کل سطح اراضی کشاورزی دلفان حدود 127 هزار هکتار است که از این مقدار 17 هزار هکتار آبی یعنی کمتر از 15 درصد و 85 درصد […]

n00012245-b

 

به گزارش میرملاس ؛ مدیر عامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: اجرای سد ده پهلوان دلفان 10 هزار هکتار از اراضی را سیراب می‎کند.

 علی‎امید سیفی  اظهار کرد: کل سطح اراضی کشاورزی دلفان حدود 127 هزار هکتار است که از این مقدار 17 هزار هکتار آبی یعنی کمتر از 15 درصد و 85 درصد آن به صورت دیم کشت می‎شود.

وی بیان کرد: حدود 285 حلقه چاه جهت مصارف کشاورزی، شرب و صنعت در این شهرستان احداث شده است.

 سیفی با بیان این‌که متوسط بارندگی شهرستان دلفان حدود 441 میلی متر است، ادامه داد: شرکت، کل منابع آبی شهرستان دلفان را مطالعه کرده و نتیجه این مطالعه، احداث یک سد مخزنی در پایین دست دلفان به اسم ده پهلوان است که مرحله اول و دوم آن تمام شده و در کمیته فنی شرکت در دست بررسی است، که بعد از تصویب اجرایی می‎شود.

این مقام مسوول ادامه داد: اجرای سد ده پهلوان که یکی از سدهای بزرگ استان با حجم حدود 100 میلیون مترمکعب است که 10 هزار هکتار از اراضی منطقه را به آبی تبدیل می‎کند که می‎تواند تحول خوبی در کشاورزی منطقه ایجاد کند.

 وی یادآور شد: از دیگر پروژه‎های شهرستان دلفان ایستگاه پمپاژ اسماعیل‎آباد است که در جنوب دلفان قرار داشته و حدود 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که می‎تواند 1350 هکتار از اراضی کشاورزی را سیراب کند.

 این مقام مسوول از دیگر پروژه‎های دلفان به ایستگاه پمپاژ گلوم بحری اشاره کرد و گفت: این ایستگاه در حال بهره‎برداری بوده و 12 حلقه چاه حهت تأمین آب شرب دلفان جهت رفع مشکلات مردم شهر تا افق 1400 احداث شده است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

شهرون دلفانی در گفته :

با سلام خدمت مدیریت سایت و مخاطبین عزیز
از اطلاع رسانی شما ش÷اسگزارم اما جای تامل است برای سخنان این مسئول محترم متاسفانه ایستگاه پمپاژ اب گلام بحری که قریب به یک دهه است احداث شده است و بدون اینکه استفاده ای از آن بشود لوازم و وسایل ان فرسوده و عمر مفید خود را از دست داده اند و نیاز به باز سازی م تعمیر و مرمت کامل دارد . در ثانی طراحان محترم ان بدون در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی منطقه برای آن ابیاری ثقلی منظور نموده اند که با توجه به شیبدار بودن اراضی تمام خاک زراعی آن سرای شده و زمین زراعی فقیر خواهد شد وبرای ان کانال کشی نموده اند.در صورتی که نیاز بود برای ابیاری اراضی مذکور از طریق سیستمهای ابیاری بارانی و تحت فشار اقدام میشد. میخواستم بگم که طرح هنوز نه تنها به بهره برداری نرسیده بلکه کشاورزانش دارای مشکل اجتماعی در نحوه استفاده از حقابه هستند.
مدیر کل محترم اب استان پس اخبار کذب منتشر نفرمایید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :