کد خبر : 22535
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 335 بازدید

زیبا کلام: با ورود مشایی اصولگراها چاره ای جز اجازه ورود به هاشمی و خاتمی ندارند

  شواهد امر پیداست که شاید دعوای هاشمی و خاتمی و مشایی تا اینجا بر سر لحاف ملانصرالدین بوده و برای اینکه وزن خود را در بین رای دهندگان بالا ببرند. اصولگراها هم به قول زیباکلام برای فرار از بدتر ناگزیرند که به ورود هاشمی و خاتمی روی خوش نشان دهند و این نقشه راهی […]

1292230766_zibaa

 

شواهد امر پیداست که شاید دعوای هاشمی و خاتمی و مشایی تا اینجا بر سر لحاف ملانصرالدین بوده و برای اینکه وزن خود را در بین رای دهندگان بالا ببرند. اصولگراها هم به قول زیباکلام برای فرار از بدتر ناگزیرند که به ورود هاشمی و خاتمی روی خوش نشان دهند و این نقشه راهی است که کم کم وضوح آن آشکار تر خواهد شد!.

شواهد امر پیداست که شاید دعوای هاشمی و خاتمی و مشایی تا اینجا بر سر لحاف ملا نصرالدین بوده و برای اینکه وزن خود را در بین رای دهندگان بالا ببرند. اصولگراها هم به قول زیباکلام برای فرار از بدتر ناگزیرند که به ورود هاشمی و خاتمی روی خوش نشان دهند و این نقشه راهی است که کم کم وضوح آن آشکار تر خواهد شد!

به گزارش بولتن نیوز، این روزها انتخابات ریاست جمهوری و اما و اگر های آن تبدیل شده به یکی از مهمترین بحث ها و سوژه اصلی جراید کشور که البته برخی روزنامه های کشور ترسیم کننده نقشه راه آن هستند و برخی هم دنباله رو! در این بین سخنان برخی از صاحب نظران و سخنگویان می تواند کلیدی باشد برای رمزگشایی از معماهایی که شاید بتواند تصویری از آینده را به نمایش بگذارد.

در این رابطه در دو روزنامه آرمان و بهار نکته خاصی به طور مشترک و از زبان دو نفر از صاحب نظران مورد بررسی قرار گرفته که در ادامه به تحلیل و بازنویسی آن پرداخته شده است.

روزنامه آرمان نوشت: صادق زیبا کلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید با تمام توان پشت سر‌هاشمی قرار گیرند، کیاست، تجربه و کاردانی‌ هاشمی‌رفسنجانی برای پیشبرد امور را بیشتر خاتمی دانست. زیباکلام با بیان اینکه وضعیت اصلاح‌طلبان برای حضور کسانی چون سید محمد خاتمی و اکبر‌ هاشمی‌رفسنجانی و نزدیکان این دو در پاره ای از ابهام است، درباره شانس انتخاباتی روحانی و کواکبیان گفت: هریک از این دو نفر بیش از ۲ میلیون رای ندارند.

وی با بیان اینکه در صورت کاندیداتوری این افراد آنها در انتخابات رای نخواهند آورد ادامه داد: چنانچه رهبری اصلاح‌طلبان یعنی افرادی چون ‌هاشمی و احزاب مهم آنها بتوانند بدنه اصلاح‌طلب را مجاب به رای دادن به افرادی نظیر عارف، نجفی یا اسحاق جهانگیری کنند در این صورت شانس زیادی برای پیروزی اصلاح‌طلبان وجود دارد.

زیباکلام با بیان اینکه در شرایط فعلی اصلاح‌طلبان خودشان تمایلی برای شرکت در انتخابات ندارند افزود:  فقط یک احتمال وجود دارد که‌هاشمی و خاتمی یعنی اصلاح‌طلبان از سوی اصولگرایان کارت حضور در انتخابات پیدا کنند و این حالت در صورتی اتفاق خواهد افتاد که احمدی‌نژاد بتواند برای رحیم مشایی مجوز ورود به انتخابات را بگیرد.

وی ادامه داد: در صورت تایید مشایی و عدم حضور اصلاح‌طلبان، مشایی خواهد توانست با رای ۲ حتی ۳ برابر هر نامزد مورد نظر اصولگرایان آنان را براحتی شکست دهد. زیباکلام افزود: بنابراین در این وضعیت تنها چاره اصولگرایان برای جلوگیری از پیروزی مشایی آن‌است که اجازه ورد به‌هاشمی و خاتمی بدهند. وی گفت: اگر گزینه خاتمی و‌ هاشمی برای اصولگریان بد است، رحیم مشایی برای آنها بدتر است.

زیبا کلام تصریح کرد: اصلاح طلبان باید با تمام توان پشت سر ‌هاشمی قرار بگیرند و نگذارند داستان عملکرد اسفبار اصلاح‌طلبان در سال ۸۴ یک‌بار دیگر تکرار شود. زیباکلام با اظهار اینکه تمام این پیش‌بینی‌ها بستگی به چگونگی اقدامات احمدی‌نژاد دارد، تاکید کرد: ممکن است احمدی‌نژاد در مواجهه با اصولگرایان اصطلاحا «به مرگ بگیرد که به تب راضی شوند.» وی در توضیح منظور خود گفت: این شرایطی است که او بتواند در قدرت با اصولگرایان شریک شود و با صرفنظر کردن از مشایی آنها را برای حمایت از دکتر صالحی، شیخ‌الاسلام، مجتبی ثمره و یا یکی از افراد خودش به جای ولایتی یا حداد عادل مجاب کند.

البته در راستای خط مشی‌ای که روزنامه آرمان در صفحه اول روز شنبه خود دنبال کرد روزنامه بهار هم با تعبیری دیگر به موضوع ورود خاتمی و هاشمی در انتخابات یازدهم پرداخت و از زبان رییس ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف درباره این‌که اصلی‌ترین رقیب اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده چه کسانی هستند، ابراز عقیده کرد: «اگر جریان دولت وارد انتخابات شود، اصلی‌ترین رقیب اصلاح‌طلبان خواهد بود.» جعفر توفیقی درخصوص حضور خاتمی در انتخابات گفت: «پیش‌بینی سختی است، ایشان هر دو گزینه را بررسی می‌کنند، این‌که خودشان بیایند یا به عنوان رهبر اصلاح‌طلبان از شخص دیگری حمایت کنند. خود ایشان هم نظرشان این است که در شرایط فعلی سخت است که بیایند.» وزیر علوم دوران اصلاحات درباره احتمال حضور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات گفت: «پیش‌بینی حضور آیت‌الله هاشمی سخت است و عارف اعلام کرده اگر خاتمی و هاشمی بیایند به نفع این دو کنار خواهد رفت، زیرا ورود هر یک از این دو، مورد استقبال اصلاح‌طلبان قرار می‌گیرد.»

رییس ستاد انتخاباتی عارف درخصوص زمزمه‌هایی مبنی بر حمایت اصلاح‌طلبان از نامزد دولت و حضور نامزد دولت در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم تصریح کرد: «ظواهر امر نشان می‌دهد دولت به طور جدی وارد انتخابات خواهد شد؛ البته فکر نمی‌کنم اصلاح‌طلبان از کسانی همچون مشایی حمایت کنند، اصلاح‌طلبان نامزد خود را خواهند داشت.»

نگاهی به دو گفتار مختلف از زبان زیباکلام در روزنامه آرمان و توفیقی در روزنامه بهار نشان‌دهنده اشتراکات فراوران و البته استفاده از یک ابزار مهم برای امکان وارد شدن رحیم مشایی و هاشمی یا خاتمی به اتفاق در یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه امسال است.

در واقع همانطور که زیبا کلام در سخنان خود گفته و نماینده عارف هم به طور ضمنی تأیید کرده است دو جریان اصلاح طلب و دولتی‌ها به دنبال آن هستند تا هر یک با استفاده از حربه شکست اصولگرایان، اخذ تأیید صلاحیت نماینده خود را بر حاکمیت تحمیل کرده و فضا را برای ورود خود آماده کنند. در این حالت هاشمی و خاتمی اعلام خواهند کرد که به خاطر ورود مشایی و اینکه قطعا اصولگرایان را شکست خواهند داد وارد صحنه شده اند و مشایی نیز که قاعدتا با شور و شوقی که در هاشمی و خاتمی می بیند، هرگز صحنه را ترک نکرده و به جمع مشتاقان خود در رقابت انتخابات ریاست جمهوری خواهد پیوست.

خلاصه اینکه از شواهد امر پیداست که شاید دعوای هاشمی و خاتمی و مشایی تا اینجا بر سر لحاف ملانصر الدین بوده و برای اینکه وزن خود را در بین رای دهندگان بالا ببرند. اصولگراها هم به قول زیباکلام برای فرار از بدتر ناگزیرند که به ورود هاشمی و خاتمی روی خوش نشان دهند و این نقشه راهی است که کم کم وضوح آن آشکار تر خواهد شد!

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

زیباکلام هیچ وقت اصلاح طلب نبوده و نیست و اصلا معلوم نیست در صورت بندی جریان های سیاسی کجا ایستاده است . و معلوم نیست این حرف که ” مشایی دو یا سه برابر نامزد مورد نظر اصولگرایان رای دارد” را از کجا آورده ؟
البته با عوامفریبی و یارانه ( صدقه ) ٢۵٠ هزار تومانی و بریز و بپاش وتقلب و ” رای خوری ” و انتخابات کثبف شاید رای بیاورد وگرنه بعید است مردم به یک احمدینژاد دیگر رای بدهند .
مشایی را الکی بزرگ نکنید هیچی نیست …

عَودِلا در گفته :

آفرین… هَر یَسَه
وَلا مشایی اَرا” بخشداری گَراو ” یژ لیاقت و صلاحیت نیره … ولی چَب کیم ؟ پویلو ها دَسا …
ترجمه برای فارس های محترم :
آفرین …همینه
ولله مشایی برای بخشداری گراب هم لیاقت و صلاحیت ندارد … ولی چکار میشه کرد وقتی پول بی زبان بیت المال دستشان است؟

ناشناس در گفته :

اگر مثل سال ۸۸ نشود مشایی کمتر از یک میلیون رای میاره . وعده ما ۲۵ خرداد الکی بزرگش نکنید پارسال هم قبادی را خیلی بزرگ وملکشاهی را خیلی ضعیف در برابر قبادی می دیدید اما عکس آن از صندوقها در آمد آقای نویسنده

ناشناس در گفته :

هزاران زنده باد برای ناشناس .
دولتی ها سوار پول نفت شده اند و هشت سال است که می تازند. فکر می کنند رای دارند اگر جرات دارند بند ناف خود را از شیرهای نفت جدا کنند تا ببینند چقدر رای دارند
ننگ بر بهار قلابی

ناشناس ترازهرناشناسی در گفته :

ناشناس عزیز!این کجاوآن کجا! ضمنن جناب زیباکلام اصلاح طلب عملگراهستند.

مَشِي برانازار در گفته :

شرط می بندم معنی ” اصلاح طلب عملگرا” رو نمی ونی… سَر مَرج

اصلاح طلب در گفته :

در صورت نبودن خاتمی ورفسنجانی بیشتراطلاح طلبان از لج به مشایی رای خواهند داد

ناشناس در گفته :

همی لج بازیها و از لج x به y رای دادن ها مملکت را به این حال و روز انداخت.
از طرف خودت حرف بزن نه از طرف اصلاح طلبا

اصلاح طلبي ديگر در گفته :

ننگ براصلاح طلبی که برای بیرون آمدن از چاله به علف های هرز متوسل بشود
ننگ بر اصلاح طلبی که از ترس پلنگ به گراز و کفتار پناه ببرد
ننگ بر اصلاح طلبی که ٨٨ را فراموش کند
ننگ بر اصلاح طلبی که بی ریشه بودن مشایی و احمدی نژاد را نفهمد

زنده باد بهار مشایی

ناشناس در گفته :

تو یا در ایران زندگی نمی کنی یا جسارتاً حالت خوب نیست برادر!
زنده باد شرف و شعور

عَودِلا در گفته :

آقای سیاوش
” بهار مشایی ” اسم دوست دخترته ؟

كوهدشتي در گفته :

آقای زیباکلام ! لطفاً طوری حرف بزنید که کلامتان زیبا به نظر برسد . برای نویسنده کتابهای حجیم سیاسی زشت است که خواسته یا ناخواسته به مبلغ بی ریشه ها تبدیل شود. طوری گفته اید ” با ورود مشایی چاره ای جز اجازه ورود به هاشمی و خاتمی ندارند ” انگار احمدی نژاد کشور را به گلستان تبدیل کرده ، فرصت شغلی از همه جا می بارد ، اصلا بیکار و فقیر نداریم ، تعداد فرصت های شغلی از تعداد جوانان جویای کار بیشتر است و ایران مجبور شده از کشورهای دیگر نیروی کار وارد کند و حالا با محبوبیت بی نظیری ! که این دولت دارد اگر مشایی کاندیدا شود ۴٠ میلیون رای می آورد. طوری حرف می زنید هر کس عوام باشد فکر می کند مشایی روی اقیانوس رای خوابیده و مردم هر بامداد و شامگاه از خدا می خواهند : مشایی بیاید . خیلی دوست دارم بدانم از بزرگ کردن مشایی چه هدفی دارید.
در پایان پیشنهاد می کنم به آمار برنامه پایش شبکه اول ( ٩١/١/٢۵) توجه کنی : دولت احمدی نژاد کمترین میزان اشتغال آفرینی در تاریخ معاصر ایران

بیرانوند در گفته :

جناب کوهدشتی:
توصیه میکنم یکبار دیگه مطلب دکتر زیباکلام را بخوان. زیباکلام از حسنات احمدی نژاد یا مشایی نگفته بلکه منظور شان اینست که اگر مشایی بیایید اکثریت رای دهندگان بخاطر اینکه اصولگرای دیگری رای نیاورد از سر لجاجت و قهر به مشایی رای میدهند ولی با آمدن خاتمی یا رفسنجانی معادلات بهم خواهد خورد و تصمیمگیری برای انتخاب کدام کاندید جدی میشود و قبول کنید اگر خاتمی بیاید بقول دکتر زیباکلام میشود مثل بازی بارسلونا با تیم ملی ایران یا بحرین یا…….که بارسلونا خواهد برد.

كوهدشتي در گفته :

خود بنده طرفدار خاتمی هستم
لطفاً دوباره به کامنت بنده مراجعه کنید و دوباره بخوانید. زیباکلام خواسته یا ناخواسته به مبلغ مشایی تبدیل شده و طوری حرف می زند انگار درباره یک پهلوان اسطوره ای حرف می زند. ضمناً بدانید متهم ردیف یک نابسامانی اقتصاد و سیاست و فرهنگ در این مملکت احمدی نژاد و تیمش هستند و سپس بقیه اصولگرایان . واینطور نیست که مردم از لج اصولگراها به کسی رای بدهند که از صدتا اصولگرا بدتر است و کارنامه بدتری دارد . چون احمدی نژاد در این سالها حتی از نظرات اصولگراها هم استفاده نکرد.

وقتی گفته میشه مردم از لج اصولگراها به مشایی رای میدن یعنی مردم تقصیر مشایی و دولت را در به وجود آمدن شرایط امروز کمتر از اصولگرایان میدونن! زیباکلام میخواداینو بگه؟ خود این حرف یعنی جانبداری از مشایی و بعید است آدمی مثل زیباکلام این را نفهمد . تو این هشت سال که همه چیز دست احمدی و مشایی بود و الان هم باید پاسخگو باشن نه اینکه با ” بگم بگم ” بخوان از زیر سوال ها فرار کنن و ژست قهرمان بگیرند

اصلاح طلبان از شرف و اخلاق اینقدر فاصله نگرفته اند که بخواهند به مشایی یا هرکس شبیه احمدی نژاد رای بدهند

ناشناس در گفته :

مشایی : پهلوان پنبه محمود برای ترساندن حکومت

زنده باد بهار زنده باد دولت احمدی نژاد که اصول گرا و اصلاح طلب ها رو سر جاشون نشوند زنده باد اسفندیار مشایی

آقایی که اسم خودت را گذاشته ای پیمان یا هر چی !
حالت خوب نیست . بیمار به نظر میای. میدونی چرا بیماری ؟ چون دولت بهار به جای تخصیص ارز برای واردات دارو و جلوگیری از تضعیف روزانه بخش بهداشت و درمان در شرایط تحریم ، پول بیت المال و دلار دولتی را صرف واردات ماشین های چند صد میلیونی و برگزاری میتینگ های انتخاباتی میکنه . دولت اگر دارو وارد می کرد الان حال تو خوب شده بود و مجبور نبودی هذیان بگی . خدا شفایت بدهد . در پایان یه پیشنهاد دارم : از این به بعد خواستی کامنت بنویسی اسم خودت را بگذار ” نقض پیمان ” اینطوری بیشتر بِهِت میاد . طرفدار احمدی نژاد معنی پیمان را نمی داند . ضمناً اصلاح طلب و اصولگرا هزار بار شرف دارن به دزدها و گردنه گیرها

آقای کوهدشتی! بیخود خودتان را خسته نکنید : نرود میخ آهنین در سنگ.
این دوستان نتیجه ٨ سال ریاست جمهوری بهاری ها را دارند با تن و گوشت و پوست خود می بینند و باز هم بهار بهار می کنند .
چندین چراغ دارد و بیراهه ی رود
بگذار تا بیفتد و بیند سزای خویش
کسی که طرفدار احمدی نجاد و مشایی باشد و چشمش را بر خرابکاری های آنها ببندد محکوم به تباهی و پسرفت است . حقش این است.

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :