کد خبر : 22535
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 367 بازدید

زيبا كلام: با ورود مشايي اصولگراها چاره اي جز اجازه ورود به هاشمي و خاتمي ندارند

  شواهد امر پيداست كه شايد دعواي هاشمي و خاتمي و مشايي تا اينجا بر سر لحاف ملانصرالدين بوده و براي اينكه وزن خود را در بين راي دهندگان بالا ببرند. اصولگراها هم به قول زيباكلام براي فرار از بدتر ناگزيرند كه به ورود هاشمي و خاتمي روي خوش نشان دهند و اين نقشه راهي […]

1292230766_zibaa

 

شواهد امر پيداست كه شايد دعواي هاشمي و خاتمي و مشايي تا اينجا بر سر لحاف ملانصرالدين بوده و براي اينكه وزن خود را در بين راي دهندگان بالا ببرند. اصولگراها هم به قول زيباكلام براي فرار از بدتر ناگزيرند كه به ورود هاشمي و خاتمي روي خوش نشان دهند و اين نقشه راهي است كه كم كم وضوح آن آشكار تر خواهد شد!.

شواهد امر پيداست كه شايد دعواي هاشمي و خاتمي و مشايي تا اينجا بر سر لحاف ملا نصرالدين بوده و براي اينكه وزن خود را در بين راي دهندگان بالا ببرند. اصولگراها هم به قول زيباكلام براي فرار از بدتر ناگزيرند كه به ورود هاشمي و خاتمي روي خوش نشان دهند و اين نقشه راهي است كه كم كم وضوح آن آشكار تر خواهد شد!

به گزارش بولتن نیوز، اين روزها انتخابات رياست جمهوري و اما و اگر هاي آن تبديل شده به يكي از مهمترين بحث ها و سوژه اصلي جرايد كشور كه البته برخي روزنامه هاي كشور ترسيم كننده نقشه راه آن هستند و برخي هم دنباله رو! در اين بين سخنان برخي از صاحب نظران و سخنگويان مي تواند كليدي باشد براي رمزگشايي از معماهايي كه شايد بتواند تصويري از آينده را به نمايش بگذارد.

در اين رابطه در دو روزنامه آرمان و بهار نكته خاصي به طور مشترك و از زبان دو نفر از صاحب نظران مورد بررسي قرار گرفته كه در ادامه به تحليل و بازنويسي آن پرداخته شده است.

روزنامه آرمان نوشت: صادق زيبا كلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید با تمام توان پشت سر‌هاشمی قرار گيرند، کیاست، تجربه و کاردانی‌ هاشمی‌رفسنجانی برای پیشبرد امور را بیشتر خاتمي دانست. زیباکلام با بیان اینکه وضعیت اصلاح‌طلبان برای حضور کسانی چون سید محمد خاتمی و اکبر‌ هاشمی‌رفسنجانی و نزدیکان این دو در پاره اي از ابهام است، درباره شانس انتخاباتي روحانی و کواکبیان گفت: هریک از اين دو نفر بیش از 2 میلیون رای ندارند.

وی با بیان اینکه در صورت کاندیداتوری این افراد آنها در انتخابات رای نخواهند آورد ادامه داد: چنانچه رهبری اصلاح‌طلبان یعنی افرادی چون ‌هاشمی و احزاب مهم آنها بتوانند بدنه اصلاح‌طلب را مجاب به رای دادن به افرادی نظیر عارف، نجفی یا اسحاق جهانگیری کنند در این صورت شانس زیادی برای پیروزی اصلاح‌طلبان وجود دارد.

زیباکلام با بیان اینکه در شرایط فعلی اصلاح‌طلبان خودشان تمایلی برای شرکت در انتخابات ندارند افزود:  فقط یک احتمال وجود دارد که‌هاشمی و خاتمی یعنی اصلاح‌طلبان از سوی اصولگرایان کارت حضور در انتخابات پیدا کنند و این حالت در صورتی اتفاق خواهد افتاد که احمدی‌نژاد بتواند برای رحیم مشایی مجوز ورود به انتخابات را بگیرد.

وی ادامه داد: در صورت تایید مشایی و عدم حضور اصلاح‌طلبان، مشایی خواهد توانست با رای 2 حتی 3 برابر هر نامزد مورد نظر اصولگرایان آنان را براحتی شکست دهد. زیباکلام افزود: بنابراین در این وضعیت تنها چاره اصولگرایان برای جلوگیری از پیروزی مشایی آن‌است که اجازه ورد به‌هاشمی و خاتمی بدهند. وی گفت: اگر گزینه خاتمی و‌ هاشمی برای اصولگریان بد است، رحیم مشایی برای آنها بدتر است.

زيبا كلام تصریح کرد: اصلاح طلبان باید با تمام توان پشت سر ‌هاشمی قرار بگیرند و نگذارند داستان عملکرد اسفبار اصلاح‌طلبان در سال 84 یک‌بار دیگر تکرار شود. زیباکلام با اظهار اینکه تمام این پیش‌بینی‌ها بستگی به چگونگی اقدامات احمدی‌نژاد دارد، تاکید کرد: ممکن است احمدی‌نژاد در مواجهه با اصولگرایان اصطلاحا «به مرگ بگیرد که به تب راضی شوند.» وی در توضیح منظور خود گفت: این شرایطی است که او بتواند در قدرت با اصولگرایان شریک شود و با صرفنظر کردن از مشایی آنها را برای حمایت از دکتر صالحی، شیخ‌الاسلام، مجتبی ثمره و یا یکی از افراد خودش به جای ولایتی یا حداد عادل مجاب کند.

البته در راستاي خط مشي‌اي كه روزنامه آرمان در صفحه اول روز شنبه خود دنبال كرد روزنامه بهار هم با تعبيري ديگر به موضوع ورود خاتمي و هاشمي در انتخابات يازدهم پرداخت و از زبان رییس ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف درباره این‌که اصلی‌ترین رقیب اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده چه کسانی هستند، ابراز عقیده کرد: «اگر جریان دولت وارد انتخابات شود، اصلی‌ترین رقیب اصلاح‌طلبان خواهد بود.» جعفر توفیقی درخصوص حضور خاتمی در انتخابات گفت: «پیش‌بینی سختی است، ایشان هر دو گزینه را بررسی می‌کنند، این‌که خودشان بیایند یا به عنوان رهبر اصلاح‌طلبان از شخص دیگری حمایت کنند. خود ایشان هم نظرشان این است که در شرایط فعلی سخت است که بیایند.» وزیر علوم دوران اصلاحات درباره احتمال حضور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات گفت: «پیش‌بینی حضور آیت‌الله هاشمی سخت است و عارف اعلام کرده اگر خاتمی و هاشمی بیایند به نفع این دو کنار خواهد رفت، زیرا ورود هر یک از این دو، مورد استقبال اصلاح‌طلبان قرار می‌گیرد.»

رییس ستاد انتخاباتی عارف درخصوص زمزمه‌هایی مبنی بر حمایت اصلاح‌طلبان از نامزد دولت و حضور نامزد دولت در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم تصریح کرد: «ظواهر امر نشان می‌دهد دولت به طور جدی وارد انتخابات خواهد شد؛ البته فکر نمی‌کنم اصلاح‌طلبان از کسانی همچون مشایی حمایت کنند، اصلاح‌طلبان نامزد خود را خواهند داشت.»

نگاهي به دو گفتار مختلف از زبان زيباكلام در روزنامه آرمان و توفيقي در روزنامه بهار نشان‌دهنده اشتراكات فراوران و البته استفاده از يك ابزار مهم براي امكان وارد شدن رحيم مشايي و هاشمي يا خاتمي به اتفاق در يازدهمين دور انتخابات رياست جمهوري در خرداد ماه امسال است.

در واقع همانطور كه زيبا كلام در سخنان خود گفته و نماينده عارف هم به طور ضمني تأييد كرده است دو جريان اصلاح طلب و دولتي‌ها به دنبال آن هستند تا هر يك با استفاده از حربه شكست اصولگرايان، اخذ تأييد صلاحيت نماينده خود را بر حاكميت تحميل كرده و فضا را براي ورود خود آماده كنند. در اين حالت هاشمي و خاتمي اعلام خواهند كرد كه به خاطر ورود مشايي و اينكه قطعا اصولگرايان را شكست خواهند داد وارد صحنه شده اند و مشايي نيز كه قاعدتا با شور و شوقي كه در هاشمي و خاتمي مي بيند، هرگز صحنه را ترك نكرده و به جمع مشتاقان خود در رقابت انتخابات رياست جمهوري خواهد پيوست.

خلاصه اينكه از شواهد امر پيداست كه شايد دعواي هاشمي و خاتمي و مشايي تا اينجا بر سر لحاف ملانصر الدين بوده و براي اينكه وزن خود را در بين راي دهندگان بالا ببرند. اصولگراها هم به قول زيباكلام براي فرار از بدتر ناگزيرند كه به ورود هاشمي و خاتمي روي خوش نشان دهند و اين نقشه راهي است كه كم كم وضوح آن آشكار تر خواهد شد!

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

زيباكلام هيچ وقت اصلاح طلب نبوده و نيست و اصلا معلوم نيست در صورت بندي جريان هاي سياسي كجا ايستاده است . و معلوم نيست اين حرف كه ” مشايي دو يا سه برابر نامزد مورد نظر اصولگرايان راي دارد” را از كجا آورده ؟
البته با عوامفريبي و يارانه ( صدقه ) ٢٥٠ هزار توماني و بريز و بپاش وتقلب و ” راي خوري ” و انتخابات كثبف شايد راي بياورد وگرنه بعيد است مردم به يك احمدينژاد ديگر راي بدهند .
مشايي را الكي بزرگ نكنيد هيچي نيست …

[پاسخ]

عَودِلا پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۷ فروردین , ۱۳۹۲ ۱۳:۰۸:

آفرين… هَر يَسَه
وَلا مشايي اَرا” بخشداري گَراو ” يژ لياقت و صلاحيت نيره … ولي چَب كيم ؟ پويلو ها دَسا …
ترجمه براي فارس هاي محترم :
آفرين …همينه
ولله مشايي براي بخشداري گراب هم لياقت و صلاحيت ندارد … ولي چكار ميشه كرد وقتي پول بي زبان بيت المال دستشان است؟

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

اگر مثل سال 88 نشود مشایی کمتر از یک میلیون رای میاره . وعده ما 25 خرداد الکی بزرگش نکنید پارسال هم قبادی را خیلی بزرگ وملکشاهی را خیلی ضعیف در برابر قبادی می دیدید اما عکس آن از صندوقها در آمد آقای نویسنده

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۵ فروردین , ۱۳۹۲ ۲۰:۱۱:

هزاران زنده باد براي ناشناس .
دولتي ها سوار پول نفت شده اند و هشت سال است كه مي تازند. فكر مي كنند راي دارند اگر جرات دارند بند ناف خود را از شيرهاي نفت جدا كنند تا ببينند چقدر راي دارند
ننگ بر بهار قلابي

[پاسخ]

ناشناس ترازهرناشناسی در گفته :

ناشناس عزیز!این کجاوآن کجا! ضمنن جناب زیباکلام اصلاح طلب عملگراهستند.

[پاسخ]

مَشِي برانازار پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۶ فروردین , ۱۳۹۲ ۱۶:۴۲:

شرط مي بندم معني ” اصلاح طلب عملگرا” رو نمي وني… سَر مَرج

[پاسخ]

اصلاح طلب در گفته :

در صورت نبودن خاتمي ورفسنجاني بيشتراطلاح طلبان از لج به مشايي راي خواهند داد

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۶ فروردین , ۱۳۹۲ ۱۳:۵۶:

همي لج بازيها و از لج x به y راي دادن ها مملكت را به اين حال و روز انداخت.
از طرف خودت حرف بزن نه از طرف اصلاح طلبا

[پاسخ]

اصلاح طلبي ديگر پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۷ فروردین , ۱۳۹۲ ۱۴:۲۳:

ننگ براصلاح طلبي كه براي بيرون آمدن از چاله به علف هاي هرز متوسل بشود
ننگ بر اصلاح طلبي كه از ترس پلنگ به گراز و كفتار پناه ببرد
ننگ بر اصلاح طلبي كه ٨٨ را فراموش كند
ننگ بر اصلاح طلبي كه بي ريشه بودن مشايي و احمدي نژاد را نفهمد

[پاسخ]

زنده باد بهار مشايي

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۶ فروردین , ۱۳۹۲ ۱۳:۵۸:

تو يا در ايران زندگي نمي كني يا جسارتاً حالت خوب نيست برادر!
زنده باد شرف و شعور

[پاسخ]

عَودِلا پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۷ فروردین , ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱:

آقاي سياوش
” بهار مشايي ” اسم دوست دخترته ؟

[پاسخ]

كوهدشتي در گفته :

آقاي زيباكلام ! لطفاً طوري حرف بزنيد كه كلامتان زيبا به نظر برسد . براي نويسنده كتابهاي حجيم سياسي زشت است كه خواسته يا ناخواسته به مبلغ بي ريشه ها تبديل شود. طوري گفته ايد ” با ورود مشايي چاره اي جز اجازه ورود به هاشمي و خاتمي ندارند ” انگار احمدي نژاد كشور را به گلستان تبديل كرده ، فرصت شغلي از همه جا مي بارد ، اصلا بيكار و فقير نداريم ، تعداد فرصت هاي شغلي از تعداد جوانان جوياي كار بيشتر است و ايران مجبور شده از كشورهاي ديگر نيروي كار وارد كند و حالا با محبوبيت بي نظيري ! كه اين دولت دارد اگر مشايي كانديدا شود ٤٠ ميليون راي مي آورد. طوري حرف مي زنيد هر كس عوام باشد فكر مي كند مشايي روي اقيانوس راي خوابيده و مردم هر بامداد و شامگاه از خدا مي خواهند : مشايي بيايد . خيلي دوست دارم بدانم از بزرگ كردن مشايي چه هدفي داريد.
در پايان پيشنهاد مي كنم به آمار برنامه پايش شبكه اول ( ٩١/١/٢٥) توجه كني : دولت احمدي نژاد كمترين ميزان اشتغال آفريني در تاريخ معاصر ايران

[پاسخ]

بیرانوند در گفته :

جناب کوهدشتی:
توصیه میکنم یکبار دیگه مطلب دکتر زیباکلام را بخوان. زیباکلام از حسنات احمدی نژاد یا مشایی نگفته بلکه منظور شان اینست که اگر مشایی بیایید اکثریت رای دهندگان بخاطر اینکه اصولگرای دیگری رای نیاورد از سر لجاجت و قهر به مشایی رای میدهند ولی با آمدن خاتمی یا رفسنجانی معادلات بهم خواهد خورد و تصمیمگیری برای انتخاب کدام کاندید جدی میشود و قبول کنید اگر خاتمی بیاید بقول دکتر زیباکلام میشود مثل بازی بارسلونا با تیم ملی ایران یا بحرین یا…….که بارسلونا خواهد برد.

[پاسخ]

كوهدشتي پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۷ فروردین , ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰:

خود بنده طرفدار خاتمي هستم
لطفاً دوباره به كامنت بنده مراجعه كنيد و دوباره بخوانيد. زيباكلام خواسته يا ناخواسته به مبلغ مشايي تبديل شده و طوري حرف مي زند انگار درباره يك پهلوان اسطوره اي حرف مي زند. ضمناً بدانيد متهم رديف يك نابساماني اقتصاد و سياست و فرهنگ در اين مملكت احمدي نژاد و تيمش هستند و سپس بقيه اصولگرايان . واينطور نيست كه مردم از لج اصولگراها به كسي راي بدهند كه از صدتا اصولگرا بدتر است و كارنامه بدتري دارد . چون احمدي نژاد در اين سالها حتي از نظرات اصولگراها هم استفاده نكرد.

[پاسخ]

عودلا پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۷ فروردین , ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰:

وقتي گفته ميشه مردم از لج اصولگراها به مشايي راي ميدن يعني مردم تقصير مشايي و دولت را در به وجود آمدن شرايط امروز كمتر از اصولگرايان ميدونن! زيباكلام ميخواداينو بگه؟ خود اين حرف يعني جانبداري از مشايي و بعيد است آدمي مثل زيباكلام اين را نفهمد . تو اين هشت سال كه همه چيز دست احمدي و مشايي بود و الان هم بايد پاسخگو باشن نه اينكه با ” بگم بگم ” بخوان از زير سوال ها فرار كنن و ژست قهرمان بگيرند

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۸ فروردین , ۱۳۹۲ ۰۱:۱۸:

اصلاح طلبان از شرف و اخلاق اينقدر فاصله نگرفته اند كه بخواهند به مشايي يا هركس شبيه احمدي نژاد راي بدهند

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

مشايي : پهلوان پنبه محمود براي ترساندن حكومت

[پاسخ]

زنده باد بهار زنده باد دولت احمدي نژاد كه اصول گرا و اصلاح طلب ها رو سر جاشون نشوند زنده باد اسفنديار مشايي

[پاسخ]

كوهدشتي پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۸ فروردین , ۱۳۹۲ ۱۲:۳۸:

آقايي كه اسم خودت را گذاشته اي پيمان يا هر چي !
حالت خوب نيست . بيمار به نظر مياي. ميدوني چرا بيماري ؟ چون دولت بهار به جاي تخصيص ارز براي واردات دارو و جلوگيري از تضعيف روزانه بخش بهداشت و درمان در شرايط تحريم ، پول بيت المال و دلار دولتي را صرف واردات ماشين هاي چند صد ميليوني و برگزاري ميتينگ هاي انتخاباتي ميكنه . دولت اگر دارو وارد مي كرد الان حال تو خوب شده بود و مجبور نبودي هذيان بگي . خدا شفايت بدهد . در پايان يه پيشنهاد دارم : از اين به بعد خواستي كامنت بنويسي اسم خودت را بگذار ” نقض پيمان ” اينطوري بيشتر بِهِت مياد . طرفدار احمدي نژاد معني پيمان را نمي داند . ضمناً اصلاح طلب و اصولگرا هزار بار شرف دارن به دزدها و گردنه گيرها

[پاسخ]

قاسمي پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۸ فروردین , ۱۳۹۲ ۱۷:۴۰:

آقاي كوهدشتي! بيخود خودتان را خسته نكنيد : نرود ميخ آهنين در سنگ.
اين دوستان نتيجه ٨ سال رياست جمهوري بهاري ها را دارند با تن و گوشت و پوست خود مي بينند و باز هم بهار بهار مي كنند .
چندين چراغ دارد و بيراهه ي رود
بگذار تا بيفتد و بيند سزاي خويش
كسي كه طرفدار احمدي نجاد و مشايي باشد و چشمش را بر خرابكاري هاي آنها ببندد محكوم به تباهي و پسرفت است . حقش اين است.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :